Nova Honda Africa Twin

To neka zajebancija ili nove fore trgovaca? I onda ti to fino klikneš, platiš i čekaš dogodine, pa dođe datum isporuke a oni se krenu ispričavati da je isporuka pomaknuta na sredinu 4-og mjeseca 😁.
 
Lijepo pise da proizvid nije dostupan, ko je sad plati sam si je kriv i neka ceka.


1632496080434.png
 
Mitas je dok cijena nije skočila bio best buy, nebi je ni KTM stavio na 690 kao serijsku ugradnju. Na cesti je vrlo dobra guma i da se fino zavoziti na asfaltu. Na utabanim putevima se isto dobro držao ostalo nešto ekstremnije ko i sve 50/50 gume ne može se s 2 guzice na jednu stolicu. Za staru cijenu koja je bila manje od 1000 kn odlican
 
  • Like
Reactions: diesel power
Evo ga novi Afrikanac. Promijenio sam malo i umjesto Tigera uzeo Africu 2016 (obični mjenjač).
Vidim da je frka s gumama neka...teško se nalaze..
Ako imate neki prijedlog za pakne javite mislim da su brzo za promjenu .-)
 
Evo ga novi Afrikanac. Promijenio sam malo i umjesto Tigera uzeo Africu 2016 (obični mjenjač).
Vidim da je frka s gumama neka...teško se nalaze..
Ako imate neki prijedlog za pakne javite mislim da su brzo za promjenu .-)

Frka je jer je proizvodnja ove godine prepolovljena općenito guma, pa tako i za motocikle. A kako stvari stoje, bit će i gore.
 
  • Angry
Reactions: diesel power
Evo ga novi Afrikanac. Promijenio sam malo i umjesto Tigera uzeo Africu 2016 (obični mjenjač).
Vidim da je frka s gumama neka...teško se nalaze..
Ako imate neki prijedlog za pakne javite mislim da su brzo za promjenu .-)
Samo original
Ja san uzea EBC i nije to to
Sad cekan servis pa cu ih prominit
Sta se tice guma…..
Ako nisi neki offroader onda Michelin Anakee adv ili jos cestovnija Continen Trail Attack 3
Ako nema te dvi onda Pirelli Scorpion Trail 2

Btw jucer 480 km
Malo zivahnije voznje…..potrosnja 5.2 ltr
Deboto san moga sa jednin rezervaron sve proc…..to je to…..
 
  • Like
Reactions: toecutter
Švabo, sa svim poštovanjem, bolje ti je tu kravu metnut na 17 cola kotače, a smcr-ra na 18/21, ktm je tri puta pogodniji za offroad, čak i na supermoto ovjesu od te 250 kila kravetine.
Eno videa od toni bou na youtjub, točno se vidi da ga nosa kud ona hoće.
Nikakve gume tu ne pomažu.
 
Švabo, sa svim poštovanjem, bolje ti je tu kravu metnut na 17 cola kotače, a smcr-ra na 18/21, ktm je tri puta pogodniji za offroad, čak i na supermoto ovjesu od te 250 kila kravetine.
Eno videa od toni bou na youtjub, točno se vidi da ga nosa kud ona hoće.
Nikakve gume tu ne pomažu.

Koja si ti budala 🤣
 
Švabo, sa svim poštovanjem, bolje ti je tu kravu metnut na 17 cola kotače, a smcr-ra na 18/21, ktm je tri puta pogodniji za offroad, čak i na supermoto ovjesu od te 250 kila kravetine.
Eno videa od toni bou na youtjub, točno se vidi da ga nosa kud ona hoće.
Nikakve gume tu ne pomažu.
Ma svjestan sam veličine/težine motora i ograničenja koja nose. Ni ne namjeravam ulaziti u neke ekstreme s njom kao šume natopljene blatom ili terene koji s laganim endurom preletis na zadnjem. SMCR je tvrd ko kamen, mislim da bi ostao bez svih plombi na zubimau roku pola sata
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
@toecutter imaš Trw MCB888SV je oznaka za prednje, sinter smjesa. Meni više odgovara od originala ima jači ugriz, ne cvile. Original su organske
Zadnje imam Brembo 07HO36SP isto sinter
 
  • Like
Reactions: toecutter
Švabo, sa svim poštovanjem, bolje ti je tu kravu metnut na 17 cola kotače, a smcr-ra na 18/21, ktm je tri puta pogodniji za offroad, čak i na supermoto ovjesu od te 250 kila kravetine.
Eno videa od toni bou na youtjub, točno se vidi da ga nosa kud ona hoće.
Nikakve gume tu ne pomažu.
Postoji za Africu 19/17 kombinacija
2000 funti plus porez
Izgleda cudo ali malo je to “too much
I naravno proc tehnicki misaona imenica

sta se ti ce offroada…..ja san ajme vozac inace a kamoli van ceste tako da samo utabani makadam
Cim je zalo panika…..prednje kolo ruje i seta livo desno……prevelika tezina……
 
  • Like
Reactions: Švabo
Za žalo triba ima gumu, ne može se očekivati od cestovne gume da ćeš se voziti po žalu i da prednje kolo neće letat na sve strane. Sve to u tim urbanim zargonima 90/10,80/20,70/30 čak i te 50/50 su više orijentirane za cestu.

Sad s ovim Motoz, preletim preko žala, ili kamenja veličine šake sa finom brzinom. Gurnes se šta više iza rasteretis prednje kolo i proletilš.

Ja sam ima muku s Mitasom proći od Ramljana prema Muću di su radovi. Sami taj početak je bia u tim velikim stinama kolo svugdi samo ne ravno. Slično nešto imam sad blizu di živim s ovim Motoz proletim ko da je utabane put.

Težina je samo izgovor za manjak brzine 😃
 
Za žalo triba ima gumu, ne može se očekivati od cestovne gume da ćeš se voziti po žalu i da prednje kolo neće letat na sve strane. Sve to u tim urbanim zargonima 90/10,80/20,70/30 čak i te 50/50 su više orijentirane za cestu.

Sad s ovim Motoz, preletim preko žala, ili kamenja veličine šake sa finom brzinom. Gurnes se šta više iza rasteretis prednje kolo i proletilš.

Ja sam ima muku s Mitasom proći od Ramljana prema Muću di su radovi. Sami taj početak je bia u tim velikim stinama kolo svugdi samo ne ravno. Slično nešto imam sad blizu di živim s ovim Motoz proletim ko da je utabane put.

Težina je samo izgovor za manjak brzine 😃
I znanja😂😂😂
 
Ima netko da je stavio taj Tubless kit na Africu?
Ja malo vozim off road i mislim da bi mi bilo pametnije ići na tubless sistem (eventualna bušenja na putovanju je lakše riješiti onda).
Funkcionira to i kamo nabaviti najbolje?
 
Za žalo triba ima gumu, ne može se očekivati od cestovne gume da ćeš se voziti po žalu i da prednje kolo neće letat na sve strane. Sve to u tim urbanim zargonima 90/10,80/20,70/30 čak i te 50/50 su više orijentirane za cestu.

Sad s ovim Motoz ....

Švabo , nisam pratio, gdje si nabavio Motoz ?