Nova Honda Africa Twin

Ekran…..
stvarno nisam upoznat sa tim, a eo iskreno imam kilometar do honde ovdje kod mene i onako prijateljski naiđem tamo vidjet šta ima novo, probam neke jakne, sjedam po novim motorima da vidim kakvi su, ugl zajebancija... čak je i gazda švabo sa novom adventure sports bio u hr prošlo ljeto i pravo je izganjao po nekim enduro putevima pa mi je hvalio hrvatsku obalu... ali u priči kakve su nove AT uvijek je naveo bez greške, možda postoji neka serija koja je zahvaćena sa tim?

jesu li serijski opozvane zbog toga?
 
Ja nemam ama bas nikakve probleme. Dva puta u 3 godine je stall-ala, tj. ugasila se u nekim čudnim situacijama, zadnji put jučer. Na brzini od 2km/h. Bilo je nešto stani kreni bez veze. Prvi put jer sam stavio onaj premium benzin super max 98. To nikako ne voli. I da, jednom je ekran zaštekao, kao da je u safe modu, samo neke osnovne info su se pokazivale. Ali to sam riješio sa gašenjem i ponovnim paljenjem. A i to je bilo prije update-a software-a. Drugo, da bi riječ rekao. I da nemam displej, i sve sto ide s njim, bilo bi mi jaaaako krivo. Android auto je jebena stvar na motoru, a i općenito. Ovaj motor cu voziti do penzije kako je krenulo.
 
Ja nemam ama bas nikakve probleme. Dva puta u 3 godine je stall-ala, tj. ugasila se u nekim čudnim situacijama, zadnji put jučer. Na brzini od 2km/h. Bilo je nešto stani kreni bez veze. Prvi put jer sam stavio onaj premium benzin super max 98. To nikako ne voli. I da, jednom je ekran zaštekao, kao da je u safe modu, samo neke osnovne info su se pokazivale. Ali to sam riješio sa gašenjem i ponovnim paljenjem. A i to je bilo prije update-a software-a. Drugo, da bi riječ rekao. I da nemam displej, i sve sto ide s njim, bilo bi mi jaaaako krivo. Android auto je jebena stvar na motoru, a i općenito. Ovaj motor cu voziti do penzije kako je krenulo.
Samo da se sada ne ureknem. Ima tko sta protiv uroka? :mrgreen: :eek::ROFLMAO:
 
stvarno nisam upoznat sa tim, a eo iskreno imam kilometar do honde ovdje kod mene i onako prijateljski naiđem tamo vidjet šta ima novo, probam neke jakne, sjedam po novim motorima da vidim kakvi su, ugl zajebancija... čak je i gazda švabo sa novom adventure sports bio u hr prošlo ljeto i pravo je izganjao po nekim enduro putevima pa mi je hvalio hrvatsku obalu... ali u priči kakve su nove AT uvijek je naveo bez greške, možda postoji neka serija koja je zahvaćena sa tim?

jesu li serijski opozvane zbog toga?
Neznan
Mislin da ne
Africa twin forum pun je ljudi koji imaju problema
Naravno na kolicinu prodanih mozda je zanemariva brojka ali…..
Od Honde ocekujes Lexus a ne Alfu😂
Mada ima i Alfu koje se ne kvare
Nekako mi je sve to sumnjvo
Cost cutting neki spominju sta su vozili i jednu i drugu.neznan jel istina
 
70B78C42-0169-4940-85D4-0CA65EAD011A.jpeg

Danas nakon duzeg vremena iskoristio malo ovo sunce😊
 
Neznan
Mislin da ne
Africa twin forum pun je ljudi koji imaju problema
Naravno na kolicinu prodanih mozda je zanemariva brojka ali…..
Od Honde ocekujes Lexus a ne Alfu😂
Mada ima i Alfu koje se ne kvare
Nekako mi je sve to sumnjvo
Cost cutting neki spominju sta su vozili i jednu i drugu.neznan jel istina
A cuj, onaj koji nema problema, ne trazi po forumu pomoc kako da rijesi to sto nema problema :mrgreen: . Zato i nema puno takvih postova, logicno. Normalno da ima puno vise postova onih koji imaju probleme.
 
Evo sta kaže ChatGPT :mrgreen:

Kakav je motor Afrika twin, i koji model je bolji?

Honda Africa Twin je popularni motocikl koji se proizvodi od 1988. godine. Od tada, Honda je predstavila nekoliko modela Africa Twina, a trenutno se nude dva glavna modela: Africa Twin CRF1100L i Africa Twin Adventure Sports CRF1100L.

Oba modela dolaze sa snažnim i pouzdanim motorima od 1.084 ccm, koji razvijaju snagu od 100 KS i okretni moment od 105 Nm. Motor je izrađen za dugotrajnu izdržljivost i pouzdanost.

Ovisno o vašim potrebama i stilu vožnje, možda će vam se više svidjeti jedan model od drugog. Africa Twin CRF1100L ima kraći prednji blatobran, što ga čini boljim izborom za vožnju u off-road uvjetima. S druge strane, Adventure Sports verzija ima veću zapreminu spremnika za gorivo, poboljšane elektronske sustave i dodatnu opremu, što ga čini boljim izborom za duge ture.

U svakom slučaju, oba modela su vrlo sposobna i moćna motocikla, a vaš odabir ovisi o vašim potrebama i preferencijama.

A kakva je sa pouzdanošću i kvarovima?

Općenito govoreći, Honda Africa Twin je vrlo pouzdan motocikl s malo kvarova. Honda je poznata po izradi vrlo kvalitetnih i pouzdanih motocikala, a Africa Twin nije iznimka.

Međutim, kao i kod svakog motocikla, mogu postojati problemi ili kvarovi koji se mogu pojaviti tijekom vremena. Neki od najčešćih problema koji se mogu pojaviti na Africa Twinu uključuju kvarove na ABS sustavu, probleme s električnom instalacijom i poteškoće s hlađenjem motora.

Važno je napomenuti da ovi problemi nisu uobičajeni i mogu se izbjeći redovitim održavanjem i popravcima. Također je važno kupiti motocikl od povjerenog prodavača i redovito provjeravati motor kako bi se osigurala njegova pouzdanost i dugovječnost.

U svakom slučaju, Honda Africa Twin je izvrsna motocikla s visokom pouzdanošću i malo kvarova, a redovito održavanje i briga o njemu mogu značajno smanjiti rizik od problema.

Je li bolja ili lošija u odnosu na druge proizvođače?

Honda Africa Twin je vrlo dobar motocikl koji je uspješno konkurirao drugim proizvođačima u svojoj klasi. Međutim, svaki proizvođač motocikala ima svoje prednosti i nedostatke, te će stoga izbor najboljeg motocikla ovisiti o individualnim preferencijama.

U svojoj klasi, Honda Africa Twin se može usporediti s drugim popularnim motociklima kao što su BMW GS, KTM Adventure, Ducati Multistrada i Yamaha Super Ténéré. Svaki od ovih motocikala ima svoje prednosti i nedostatke, a izbor najboljeg ovisi o individualnim potrebama i preferencijama vozača.

Na kraju, važno je napomenuti da je pouzdanost i kvaliteta proizvoda od najveće važnosti prilikom odabira motocikla. Honda je poznata po izradi vrlo kvalitetnih i pouzdanih motocikala, a Africa Twin nije iznimka.
 
  • Like
Reactions: skorpio27
36C2A5EE-7883-4AF1-BF83-27E5275D5A5E.jpeg

CTA 3 nakon 9tkm su pri kraju pa sad ove da probam malo i pored ceste , 4-5 tkm ce valjda izdrzat jer onda idu opet CTA 3
 
Cini mi se da cu proci sve subforume dok si nadjem motor hahaha.
Poz ekipa. Kupujem novi(polovni) motor i u konacnici ostao sam na trilemi. Vstrom 1000, Tiger 800 i Africa Twin. Od Triumpha me odbija sto nije toliko ucestal kod nas pa ne znam kako bi prosao s eventualnim problemima, servisima itd.
Vstrom bi mi vise odgovarao jer planiram vise vozit onroad nego offroad, medjutim, africa mi se vise svidja (jbg, sta ces).
Uglavnom, motor kupujem s ciljem svakadnevnog koristenja, vikend izleta ali i nadam se nekih duljih tura sa svojom boljom polovicom.
Koliko sam uspio pohvatati postove, preporuka je izbjegavati 2016/2017 modele (okej, nemojte me sad napasti tako sam procitao) i ici na 2018/2019 model.
Imate li neku Africu u prodaji za preporuciti?
Mogu se protegnuti do nekih 10.5, 11000e.
Gledam takodjer i vani ako bi nesto uletilo.
 
Cini mi se da cu proci sve subforume dok si nadjem motor hahaha.
Poz ekipa. Kupujem novi(polovni) motor i u konacnici ostao sam na trilemi. Vstrom 1000, Tiger 800 i Africa Twin. Od Triumpha me odbija sto nije toliko ucestal kod nas pa ne znam kako bi prosao s eventualnim problemima, servisima itd.
Vstrom bi mi vise odgovarao jer planiram vise vozit onroad nego offroad, medjutim, africa mi se vise svidja (jbg, sta ces).
Uglavnom, motor kupujem s ciljem svakadnevnog koristenja, vikend izleta ali i nadam se nekih duljih tura sa svojom boljom polovicom.
Koliko sam uspio pohvatati postove, preporuka je izbjegavati 2016/2017 modele (okej, nemojte me sad napasti tako sam procitao) i ici na 2018/2019 model.
Imate li neku Africu u prodaji za preporuciti?
Mogu se protegnuti do nekih 10.5, 11000e.
Gledam takodjer i vani ako bi nesto uletilo.
Ja sam imao 2016 model, osim tvornickog opoziva za "start" dugme kojeg su promijenili u garanciji nije bilo poteskoca. Prodao sam je sa 67Tkm i danas znam ko je ima i jos ce uradit nesto kilometara ...
Moje mislenje ako nades neku sa znanom zgodovinom (servisi, odrzavanje ... ) onda ne treba brinuti u godistu.
Osim ako ti je vazno da dobijes 2018 model koji je imao nesto malo "popravka".