Nova Honda VFR 800 Crossrunner

2 gvo

- kad sam napisao ono u prije, stvarno sam mislo na;
koliko i u kojoj mjeri, a i od kojih modela ;)

... možda me nisi skužio, ali ja na to ne gledam negativno  8)
zato sam i stavio onaj movie-clip ;)  :mrgreen:

- po meni važnije je kako stvar funkcionira kao cjelina  8)
  nisam teh. freak, ali ne vidim ništa loše u tome da rješenja
  koja su se pokazala, ali zaista pokazala OK 8) uz neke novine
  nađu svoje mjesto i na drugim modelima

    (y)


 
Meni izgleda bolje od starog koji je bio više crossover model, dok je ovaj ipak ugazio više u putni enduro, ali kao i gotovo svi novi motori i taj mi je čudan. Vjerovatno nije loš i sigurno će vani imati prođu kao alternativa Tigeru 800 i BMWu 800 GS. Kod nas će vjerovatno biti teeeeeeeška egzotika što zahvaljujući uvozniku, a što tome da baš i nismo tržište za tu vrstu motora.

Hmmmmm. . . . da . . . . Hondastrada ili Multihonda ili  . .  .    .          . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Jeote honda napravila novi TDM prije jamahe. :mrgreen:
Predivne su mu ove forčele. :mrgreen:
 
cosmic said:
Jeote honda napravila novi TDM prije jamahe. :mrgreen:
Predivne su mu ove forčele. :mrgreen:
  :LOL:  (y)

ali džabe - skuplja je od Y. a ni ona iako ima boljih stvari nije me baš zadivila  :(  :?

aj' par filmića ;)

https://www.youtube.com/watch?v=-ofLy3HN_pU

https://www.youtube.com/watch?v=ZYUb2NLNU-Q

https://www.youtube.com/watch?v=im8q90XmOBc

 
... jedan "malo" opremljeniji model ;)

Honda-VRF800X-Crossrunner-2015-1.jpg
 
... Akrap. https://www.youtube.com/watch?v=xbBY7DroG80


(iako ne znam zašto pratim ovu temu, jer rekao sam kako neću ni Tracer-a pratiti,
  ali JBG kad ne mogu sam pobrisati svoje starije postove  :mrgreen: )


... izbjegavam stavljati postove i u druge teme, o nekim starijim modelima  :D
 
cadjo said:
Meni osobno motor izgleda odlicno,recimo puno bi se prije odlucija za ovu makinu nego za TDM-a koji se cilo desetljece nije prominija i jos se prodaje pod neki odlican putni motor
:shock:..molim?sta to govoris..kako mozes protiv TuDuMa ..usporedujes ga sa novom hondom,koliko ta hondica kosta..TDM je traja zato sta je i vridija,jer se nije ni tribalo nista minjat..i mozda zato sta ima dusu,sto ta honda, kao i mnoge u zadnje vrime, nema niti ce dobit pa da se prodaje i iducih 10 godina..u sto isto sumnjam.. :jesus:
 
DADO+ said:
... to kao i novu malu VFR-ku, ako kupi jedan forumaš biti će čudo  :mrgreen:
on mi je jos i ok,ka ono,to je VFR..al nije to ta karizma,nema gusta..ne napadam hondu,cinjenica je da rade tehnoloski najsavrsenije pogonske strojeve,al to je to..ma i yamaha sa svojom MT familijom naginje u tom smjeru,nema ni jedan ono nesto..  :LOL:
 
LALA3 said:
:shock:..molim?sta to govoris..kako mozes protiv TuDuMa ..usporedujes ga sa novom hondom,koliko ta hondica kosta..TDM je traja zato sta je i vridija,jer se nije ni tribalo nista minjat..i mozda zato sta ima dusu,sto ta honda, kao i mnoge u zadnje vrime, nema niti ce dobit pa da se prodaje i iducih 10 godina..u sto isto sumnjam.. :jesus:
Uf pogodija san u zicu izgleda,ja san reka svoje misljenje i stojim iza njega,premda isto tvrdim da svi ti dizajni idu u tri... jos koju godinu i neces imat posten motor za kupit
 
cadjo said:
Uf pogodija san u zicu izgleda,ja san reka svoje misljenje i stojim iza njega,premda isto tvrdim da svi ti dizajni idu u tri... jos koju godinu i neces imat posten motor za kupit
da pogodija..uf..ma nije stvar u tome,tebi se TDM ne svida,al nije fer da ga usporedujes sa hondom koja je tek dosla..djeli ih puno godina tehnoloskog napretka,jedan s drugim nemaju veze..osim da je TDM, mozemo reci,zacetnik te klase..al godine su ucinile svoje,sto je jasno i sljepcima..i viruj,nebi se TDM ni prodava ni proizvodio da nije valja..i iskreno,za te novce bolji se motor nije ni moga kupit..danas kako god okrenes,100 000 kn ti negine..ja nekazem da ova honda nije bolja,realno bi tribala bit..jer je NOVA..i to ti je sva filozofija
 
Evo da se tema malo obnovi...ja kupio  :D

Pa ako ima još netko u HR,neka se javi da razmjenimo iskustva ili probleme  (y)

Ako nekog bude zanimao motor...neka pita.

Za sada toliko pošto je tema mrtva  :shock:
 

Attachments

  • IMG-1535997002857-V.jpg
    IMG-1535997002857-V.jpg
    708.1 KB · Views: 301
  • Honerbach 1.jpg
    Honerbach 1.jpg
    293.4 KB · Views: 364
Meni se motor sviđa ali ne sviđa mi se V-tec...Kad bi gore bila mašina od moje RC36, malo modernizirana, uopće ne bih dugo razmišljao.

Baš me zanimju dojmovi ovako od nekog forumaša. Tražio sam taj motor po moto susretima i na cesti ove sezone ali niti jedan :misli:
 
Da, problem je u tom motoru ( ili u našim glavama)  :mrgreen:
Vozio sam 10 godina XX-a i nažalost nemam ga s ćime drugim usporediti i mogu reći da se ne mogu uspoređivati u ničem osim u Hondinoj kvaliteti.
Crossruner mi je sjeo odmah od prvog odlaska na homologaciju i tehnički.
Vozan, lagan, upravljiv, zabavan, mekan (morao sam amortizere podesiti na Hard), udoban, praktičan...ma sve osim snažan. E sad, ja možda ne mogu biti objektivan zbog xx-a i njegovih 150 ks ali moram priznati da sam se preporodio glede svega a za snagu se treba naviknuti i prilagoditi kao i na V-motor.
Da se razumijemo, motor ide ali ga treba vrtiti i šaltati (u nižu obavezno ako se zaobilazi kamion).
V-tec je vrlo zanimljiva i zabavna stvar...šutne te u dupe i promjeni zvuk (zareži)...toliko promjeni zvuk da nemožeš vjerovati da ima original auspuh.
Sve u svemu, motor za po gradu za poželiti, lokalnu turu sam obavio od 250 km (SB-Tuzla-SB) u cugu bez da sam osjetio da sam se uopće vozio na motoru ( sa xx-om sam osjetio umor još sutra da sam se vozio). Zaštita od vjetra je solidna jer na 160 km/h se nisam morao ništa savijati, pomicati (190cm sam visok).

Sve u svemu, to mi je bio trenutno bestbuy motor i zato sam uletio i nisam požalio.
Mi bismo uvijek htjeli nešto bolje, veče ili jače ali možda ponekad treba i stati na loptu takoda mislim da je ovo odličan motor za sve.

Da su stavil na motor od CB1000R sa 125ks...mislim da bi bio savršen a ovako mu dajem ocijenu od 0-10...8!
Evo, ako sam kome pomogao oko dileme, bit će mi drago.
Kada prođem još auto cestu...javim dojam ali mislim da i tu nema problema jer i tako touring brzina preko 170 nije touring  :mrgreen:
 
Mene je iskreno malo odbila cijena, koštao je kao SX. Honda se malo preračunala s cijenom, inače bi ih bilo daleko više po cesti.