MITAS TOURING FORCE

SF+ su sportske gume a TF sport touring i kod većine drugih marki je omjer trajanja sport vs sport touring gume dupla razlika. Mitas SF+ su jednokomponentne dok su TF dvokomponentne gume. Sigurno se SF+ bolje vozi i bolje drže :)
To stoji,ja ne znam koliko bi meni trajale tf ali znam koliko traju sf meni i drugima i to je večinom 5000 km. Ako namjeravas na duzi put onda ce ti sigurno bolje biti tf. Sf ce ti sigirno trajati 5000
 
istog ovakvog tempa vožnje, pogotovo pa magistrali i na izlazu pun gas otvaranje, nema šanse da ce SF trajat 6000km, meni je M7 na shiveru trajao cca 5000km kad sam se vozio samo solo na posao i vikenda vožnje, evo slike TF sa cca 9000km, bile slične ovim sa slike od ybr, umjerene vožnje do Bihaća i okolice, nači 400km izdurale, drugi tjedan idu nove gore jer ove više nisu za bržu vožnju.
Ako ne voziš samo solo, već često i u dvoje i sa nekom ekipom koja ne voli pržit nego umjereno vozit, milsim da je TF puno bolji odabir, za nekoga ko ce radit cca 10000km godišnje, ako voziš samo solo i to magistrala, plominka i slično, bez da motor koristiš i za dnevne potrebe tipa posao, mislim da je onda SF bolji odabir.

ntpBXpZ.jpg


CM1XR0w.jpg
 
  • Like
Reactions: ybr125
U uputama proizvodaca stoji 1mm od markera

Znaci 1,8mm (markeri su gotovo u pravilu na 0,8mm)? Pa gume najcesce imaju 5.5 - 6mm, to je 1/3 ugrubo prije celavog :D

Znam da je u Njemackoj 1.6mm zakonski limit, ne znam kako je drugdje (ukljucujuci i HR), ali vjerojatno kad dodje do markera, manje od toga gotovo sigurno nije
 
Jbg meni tako na metz tourance bilo 1mm. Touring force ima ima 0.9mm

Kod nas je isti limit jer smo eu...


Kod autiju continental preporučuju izmjenu kad dode ispod 0.4mm do markera...

Gume treba mjenjat makar neko vozi do zica :D
 
Jbg meni tako na metz tourance bilo 1mm. Touring force ima ima 0.9mm

Kod nas je isti limit jer smo eu...


Kod autiju continental preporučuju izmjenu kad dode ispod 0.4mm do markera...

Gume treba mjenjat makar neko vozi do zica :D


Pokusao sam nac pravilnik od nasih STP prije par godina, al nisam nigdje nasao koji je limit (mozda postoji, al nisam uspio nac). Njemacka je najrigoroznija u EU po tome, druge zemlje su ispod 1mm (obicno je marker pokazatelj donje granice) - procitao tako na Motorrad.de
 
Pokusao sam nac pravilnik od nasih STP prije par godina, al nisam nigdje nasao koji je limit (mozda postoji, al nisam uspio nac). Njemacka je najrigoroznija u EU po tome, druge zemlje su ispod 1mm (obicno je marker pokazatelj donje granice) - procitao tako na Motorrad.de

ako Boga znaš, nemoj im molim te slat kakav dopis da nadopune kakve zakone, i sa raznim atestima su prevršili svaku mjeru, nemoj dalje molim te :mrgreen:
 
SF+ su sportske gume a TF sport touring i kod većine drugih marki je omjer trajanja sport vs sport touring gume dupla razlika. Mitas SF+ su jednokomponentne dok su TF dvokomponentne gume. Sigurno se SF+ bolje vozi i bolje drže :)


Vozio sam obje i meni su te gume totalno razlicite, sporije touring pada i "losiji" feedback ima, dok sportice su mi ludilo kako su dobre. Divljao sam sa njima kako sa Bridgestone S21 se nisam usudio.
 
  • Like
Reactions: ybr125
Za trajnost preporucam dunlop roadsport2 koja je prva ugradnja za z900 2020. Govno od gume, ne drzi nista, al traje ko Manolic. 5000km i ko nova.
Na slici se vidi marker, a do njega treba HGSS oprema za spustanje u jame 😂
Nema sanse da ju mijenjam prije nego dodje barem blizu markera, znatizelja je prevelika koliko ce trajat :D

OK, upload slike sa moba ne prolazi (prevelika je u MB), idem prebacit na laptop i smanjit
 

Attachments

  • 20200614_151348.jpg
    20200614_151348.jpg
    114.6 KB · Views: 189
Last edited:
  • Haha
Reactions: ybr125
Sad mozete mislit kakva je to guma ako mi je Michelin PP vrlo dobra sto se tice gripa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
istog ovakvog tempa vožnje, pogotovo pa magistrali i na izlazu pun gas otvaranje, nema šanse da ce SF trajat 6000km, meni je M7 na shiveru trajao cca 5000km kad sam se vozio samo solo na posao i vikenda vožnje, evo slike TF sa cca 9000km, bile slične ovim sa slike od ybr, umjerene vožnje do Bihaća i okolice, nači 400km izdurale, drugi tjedan idu nove gore jer ove više nisu za bržu vožnju.
Ako ne voziš samo solo, već često i u dvoje i sa nekom ekipom koja ne voli pržit nego umjereno vozit, milsim da je TF puno bolji odabir, za nekoga ko ce radit cca 10000km godišnje, ako voziš samo solo i to magistrala, plominka i slično, bez da motor koristiš i za dnevne potrebe tipa posao, mislim da je onda SF bolji odabir.

ntpBXpZ.jpg


CM1XR0w.jpg
Kome sad vjerovati, ybr 125 na "malome" motoru 6000 tk ili tebi na cini mi se tuonu, ŠDERACU guma 9000 tk, ja san stavio opet Metz TN pa ne moram razmisljat
 
Kome sad vjerovati, ybr 125 na "malome" motoru 6000 tk ili tebi na cini mi se tuonu, ŠDERACU guma 9000 tk, ja san stavio opet Metz TN pa ne moram razmisljat

Ja sam 70% tih kilometara napravio na plominki i magistrali a ostalo po ravnoj cesti ( otok Krk, Istra, itd). I nisam spomenuo da je 70-80% tih vožnji bilo u dvoje ( ona ima 60 kg). Pritisak F2.4 R2.7
 
Ja sam 70% tih kilometara napravio na plominki i magistrali a ostalo po ravnoj cesti ( otok Krk, Istra, itd). I nisam spomenuo da je 70-80% tih vožnji bilo u dvoje ( ona ima 60 kg). Pritisak F2.4 R2.7
I ja sam najcesce na magistrali, najljepsoj cesti, plominku vozin jedino u prolazu, zoven je kratka cestica, zena je jos vise samnom nego tvoja cura s tobon, ovaj vikend 660 km magistrale
 
  • Like
Reactions: ybr125
Najbolje ti je probati pa vidjeti jer sve ovisi o načinu vožnje i upotrebi. Meni je prijašnji set mitasa TF na istom motoru (yamaha tracer 700) trajao 11 500 km ( došla je skroz glatka) jer sam bio u Makedoniji i Grčkoj gdje sam vozio turistički a kad tako voziš onda guma traje .....

I da ti traju kraće, set je jeftiniji 640 kuna a mislim da su bolje za suhu cestu od Metzeler tourance next ...
 
  • Like
Reactions: Igor28
7000 km do markera ,meni dosta da stavim nove.Voznja umjerena .
 
Evo, da se zapišem jer ću opet zaboravit na koliko km sam ih stavio pa neću znat su napravile 8 ili 9000
Dakle, montirane na 33750km, malo bacio đir do Gornjeg Jelenja da se potroše.
Napumpane na mitas preporuku 2,5/2,7 na vrhu Gornjeg Jelenja 2,65/3,05, ako kome to šta znači

EEL8R37.jpg