MITAS TOURING FORCE

Svetog Mitasa nikad dosta, pošto je ovaj set blizu kraja, tj već bi trebao bit zamijenjen, ali jbg, škrt sam pa će još malo trajat, nabavljen set TF za zimu i proljeće i SF za ljeto.
Živio Mitas
20201111_170203.jpg
 
I tako, čitam na forumu da se dovodi u pitanje grip svetog Mitasa ispod 20 stupnjeva, pa reko, ajmo testirat. Svi idu uz obalu, a ja u planine, reko', mokra cesta i 9 stupnjeva, ako tu prođu test, prošle su.
I tako, do Čabra cesta mokra, hladna ali Mitas se drži, ukoliko želite porubit zadnju gumu u tim uvjetima, možete, prednju ne bih preporučio. Čabar do Delnica malo bolja cesta pa se i guma počistila od soli.
Da ne bude da iskrivljujem istinu, evo fotodokumentacija
P.S. a kako bi se tek lijepo vozile da nisu potrošene do graničnika.
1_20201118_134904.jpg

1_20201118_134833.jpg
1_20201118_134840.jpg
1_20201118_145150.jpg
1_20201118_153503.jpg
 
Ja sam svoje terraforce vozio po cicariji i mokroj cesti i ostao iznenaden kako drze cak kad vise gasa das iz nekog sporog zavoja im je trebalo dosta da proklize.

Ali 1cyl ima najbolji prijenos snage na cestu s malo gripa.
 
I tako, čitam na forumu da se dovodi u pitanje grip svetog Mitasa ispod 20 stupnjeva, pa reko, ajmo testirat. Svi idu uz obalu, a ja u planine, reko', mokra cesta i 9 stupnjeva, ako tu prođu test, prošle su.
I tako, do Čabra cesta mokra, hladna ali Mitas se drži, ukoliko želite porubit zadnju gumu u tim uvjetima, možete, prednju ne bih preporučio. Čabar do Delnica malo bolja cesta pa se i guma počistila od soli.
Da ne bude da iskrivljujem istinu, evo fotodokumentacija
P.S. a kako bi se tek lijepo vozile da nisu potrošene do graničnika.
View attachment 725236
View attachment 725237View attachment 725238View attachment 725239View attachment 725240
Gdje je graničnik???:oops:
 
Prošli vikend pao zimski đir od 270 km i moram priznati da je Sv. Mitas TF pokazivao određene slabosti na hladnom asfaltu. Narocito po bitumenskim zmijama na kojima to nisam primječivao za toplijih vremena.
Mozda je to i do sofera koji nije u top kondiciji jer se slabo vozi zimi ali nesto nije štimalo proslu nedjelju. Mislim štimalo je ali nije bilo savršeno.
 
Baš neobično. Bitumenske zmije su krute kod niskih a elastične kod viših temperatura. Ja osjetim razliku jutro/podne na istoj dionici. Uvijek više kliže na visokim temperaturama i sa svakom gumom.
 
Cesto sam vozio sa razlicitim gumama napred i nazad, jer volim gumu sa boljim gripom napred. Da li je neko uparivao TF nazad a SF napred? Da li je to ok?