MITAS TOURING FORCE

Meni je recimo prednja jebacki bila losa. Meni je zvonilo u glavi da je do dostavne sluzbe tj mislio sam da je drzao vjv kakvu pecnicu ili frizider preko nje  :mrgreen: uzas ziva kako je tresla...cak mi je jedno vrijeme pustala zrak...al je valjda leglo sve na mjesto nakon nekog vremena...sumnjam da je do vulkanizera jer i sam vozi motor i zna sto radi.

Sa sporticama sam bio jako zadovoljan i odradile su posao savrseno.
 
Ovaj set će mi nešto kraće trajati ... Trenutno imaju 5300 km a 0.7 mm do zakonski dopuštenog minimuma :)


82342875_571029810251238_7885238442794156032_n.jpg
 
  • Like
Reactions: MGS
[QUOTE = "ybr125, post: 4986462, član: 32788"]
Ovaj set će mi nešto kraće trajati ... Trenutno imaju 5300 km a 0.7 mm do zakonski dopuštenog minimuma :)


View attachment 720309
[/CITAT]
Ja danas skinuo Metz touring next, 10500 km, stavio novu istu takvu, mislim da nisam pogresio
 
Feis123, mislim da nisi pogriješio

Mislim da si došao na moje 🤔.

Da. S prijašnjim setom sam bio na putovanju od 4000 km gdje je bila laganija vožnja pa je zato i trajala toliko. I spustio sam pritisak na 2.4 2.7 (y)
 
Feis123, mislim da nisi pogriješio



Da. S prijašnjim setom sam bio na putovanju od 4000 km gdje je bila laganija vožnja pa je zato i trajala toliko. I spustio sam pritisak na 2.4 2.7 (y)
Tako je, i po mom iskustvu TF je, jako dobra sport touring guma, vozio sam je cijelu zimu i to prilično oštro, po hladnoj Plominci na 4 stupnja do ruba i niti jedanput nije pustila. Puno manje klizala preko bijele crte nego SF. Ali ipak-touring vožnja-touring potrošnja, oštra vožnja po grubom asfaltu-sport potrošnja. Meni ispod 6tkm.
 
Kako god okrenes, za cestovnu vožnju, trajat će cca 2000km više ako voziš oštrije, a još više ako si umjeren vozač koji vozi turistički, dapače takav će sport gumu ionako samo skockat
 
Evo mog osvrta nakon cca 3500 km sa gumom iz teme. Dakle guma je na BMW- u XR- u 1000. Kilometraža odvežena po svakavim uvjetima osim po kiši samo zato jer me eto nigdi nije zatekla barem ne neka izraženija. Odvožena dionica D8 od Starigrada do Rijeke pa i jedna Plomminka te dosta klizavih cesta dalmatinske zagore za vrijeme korone i propusnica, a bilo je i nešto vožnje u dvoje sa prtljagom. Dakle nikavih većih zamjerki za ovu gumu ne nalazim, nikakvih specijalnih pohvala također nemam ali je za klasu bolja i manje kliže od Bridgestonea T30 koje su došle sa motorom. Prebacivanja relativno lagana, guma pobrušena do kraja bez ikakvih popuštanja igdje. Čak ne primjećujem niti tu anomaliju po bitumenskim zmijicamo o kojima su neki pisali. Uglavnom ako je suditi prema lovi i uvjetu uloženo dobiveno guma je za 5.
Tempo na D8 je bio sve samo ne spor i guma je položila. Na dionicama di je Bridgestone itekako proklizavao Mitas je bio vrlo stabilan i pouzdan. Uglavnom ja jako zadovoljan. Jedino što sumnjam da će kilometraža biti puno iznad 6000 km ali opet znamo da D8 jednostavno jede gume pa ni to nije tako loše. E i za razliku od SF- a , oupće se ne mrvi, barem za sada.
 
  • Like
Reactions: al_cr0 and MGS
Mitasice nakon 6000 km imaju cca 0.5 mm šara (po sredini). Jučerašnja magistrala ih je previše potrošila :unsure:

KOMSgxd.jpg


ylfYVKF.jpg
 
[QUOTE = "ybr125, post: 4987966, član: 32788"]
Mitasice nakon 6000 km imaju cca 0.5 mm šara (po sredini). Jučerašnja magistrala ih je previše potrošila : Nesigurni:

KOMSgxd.jpg


ylfYVKF.jpg

[/CITAT]
Neisplativo, ja danas skinuo Metz T N nakon 10 970 km, ja 130 kg, motor 285 mislim, 1248 kubika i 130 ks
 
Ja mislim da bi mi one trajale 3500-4000
Na temelju čega ?
Traju bez problema 5000 km a malo su jeftinije tako da skoro dođeš na isto a mislim da se sf+ bolje vozi,mislim nisam probao pa ne mogu tvrditi niti tvrdim
 
Na temelju čega ?
Traju bez problema 5000 km a malo su jeftinije tako da skoro dođeš na isto a mislim da se sf+ bolje vozi,mislim nisam probao pa ne mogu tvrditi niti tvrdim

SF+ su sportske gume a TF sport touring i kod većine drugih marki je omjer trajanja sport vs sport touring gume dupla razlika. Mitas SF+ su jednokomponentne dok su TF dvokomponentne gume. Sigurno se SF+ bolje vozi i bolje drže :)