Nova sezona vožnje 2012

noky200

Member
Evo slikica sa par zadnjih đireva

19.10.2011

Danas je bilo ok vrijeme pa sam se premisljal dal da odem u sumu(sa kiksom ne bev) ili po cesti,a s obzirom da me u sumi hladnoca tolko ne dira otisel sam cestovni dir napraviti.

U startu sam skoro odustao jer ovaj bocni vjetar baca nenormalno  :confused:,jedva sam se 70-80 vozio.

Prvo u smjeru remetinca,pa na hudi hitek, brezovicu,kupinecki kraljevec,pisarovina i prema karlovcu.
U Karlovcu sam mislio malo duze ostat,ali se jako naoblacilo i bilo me frka da me jos neka kisa ne copi,pa sam krenuo prema jaski.Tam stajem kod frenda sa tomos foruma ,al ga nije bilo doma,pa sam nastavio prema samoboru.

U rubelju narucio cevape jer treba nekaj i pojest,i otisao tam do setalista i zveknuo porciju na otvorenom  :mrgreen:

Doma do sv nedjelje i na obilaznicu,doslovno sam letel po zraku kak je puhalo,al ajde ziv i zdrav sam stigao doma i ugodno popunio 4 popodnevna sata,ukupna kilometraza ~170km danas napravljena.



































29.10.2011 utvrđivanje gradiva opet đir u smjeru karlovca

Ma putu prema karlovcu









Uz kupu u karlovcu









Gablec kod trznice



Duga Resa







Tocenje nezasitnog SR 150,pardon NRG 50  :mrgreen:



Opet blizu 200km,ovaj beverly bu za generalku do ljeta ak ovak nastavim  :lol:

06.11.2011 Petrova gora (gvozd)

Jucer smo opet napravili dir do Gvozda  :wink:

Mala stanka u Pokupskom za gablec



Prema Gornjem Viduševcu











Odličan pogled

















Napravilo se oko 170-180km sveukupno.

04.12.2011 Veliki Tabor

Nema me bas na forumu, al sam zato dobro iskoristio ova dva topla dana,je da sad lezim u krevetu jer sam se prehladio,al jbg kaj je tu je okrenuo sam preko 400km u dva dana. :wink:
Jucer ujutro vadim motoric reko idem obavit ducan i jos neke stvari u gradu,i vozim se ja tak,a hladnocu uopce ne osjecam.
Gledma prohnozu moguca kisa popodne, ma reko odo riskirat,sjednem na motor napravim 500m i pocne lagana kisa  :palacdolje:,inace se u takvim situacijama okrenem i odem doma,al posto je lagano specalo reko sam sam sebi idem,valjda ce stat.
Di cu prvobitni plan je bio ic do arena centra ,na izlasku iz gorice kisa staje,dolazim do zg i ono kaj da delam u centru ovak zabundan za motor?
Promjena plana idem ja malo do zapresica ,picim obilaznicom,kad sa druge strane sljemena sunce sija i ugodnih 16-17C.
Je da je jugo picilo brutalno al boze moj kaj sad  :mrgreen:
Dolazim do west gate-a ,i sad prekratki mi je to dir bio glupo mi sad ic nazad,a i fakat je vrijeme super steta ne iskoristit dan.
Rucak ceka na stolu doma,a mene nema  :confused: jbg jest cemo kasnije.Krecem prema Oroslavju al se predomisljam i idem u smjeru tuhelja,tam radim manju pauzu,i sad gledam kam cu dalje.Po ljetu kad sam bio sa curom u tuhelju htjeli smo otic do dvorca veliki tabor,al jbg imao sam zakazane instrukcije za faks ,pa taj dio nisam obavio.
Hm nemam kartu,a ne znam toicno kam treba krenut ,jer sam profulo jedan znak.
Pitam tam neke lokalne oni nemaju pojma,kao odi prema sloveniji,hmhm to znam i sam  :gy:
I vozim ja tabla 25km tabor,na kraju je to ispalo jos i vise,ali sam se ja uspjesno popeo gore i taman prije onih oblaka kaj su isli iz slo uspio zgibat prema doma.
Dvorac ko dvorac me i nije nesto impresionirao,kaj se tice tih dvoraca u zagorju definitivno mi je najjaci trakoscan.
Putem doma stajem u konzum jedem sendvic na brzaka i picim prema doma.
Cesta je katastrofa mokra slinava,gume na motororu jos losije,mada ovdje ni najbolje nove ne bi puno pomogle.
Drzim cijelim putem nekih 80-90,po obilaznici 100-105km/h.
Ekipa me gleda ko da svemirca vide,u cijelom diru sam vidio jednog v storma,i na zagorskoj nekog lokalca.
Eto par slikica  :mrgreen:

West Gate Zapresic





Toplice Tuhelj









Veliki Tabor u daljini



























Nedavno je obnavljan evo slika kak je to prije izgledalo  http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Veliki_Tabor

Malo povijesti http://www.desinic.hr/dvorci.php

Danasnji dir je bio do lonjskog polja ,o tome nekom drugom prilikom.

http://www.lonjsko-polje.com/

Bilo bi vreme malo stat ,a ne ovak drsko reumu skupljat  :wink:


 
Po pitanju Velikog tabora, moram se pohvalit da sam ljetos radio na ovim kulama kod ulaza na obnovi krova (šljako sam u očevoj firmi da zaradim za studenstki život koja je radila cjelokupnu rekonstrukciju svih krovova na dvorcu) i tek sad vidim prvi put obnovljeni dvorac.

Znam da je off, al evo koja slika za vrijeme radova :)  (najte kaj zamjerit)
Ova srednju sam sliko iz korpe krana  8)
 
harakiri said:
Po pitanju Velikog tabora, moram se pohvalit da sam ljetos radio na ovim kulama kod ulaza na obnovi krova (šljako sam u očevoj firmi da zaradim za studenstki život koja je radila cjelokupnu rekonstrukciju svih krovova na dvorcu) i tek sad vidim prvi put obnovljeni dvorac.

Znam da je off, al evo koja slika za vrijeme radova :)  (najte kaj zamjerit)
Ova srednju sam sliko iz korpe krana  8)

(y)
A za srednju sliku još jedan  (y)

Moram priznati da mi je bolje izgledao dok se vidio kamen na zidovima, prava utvrda.
Sada je nekako šminkerski, na pola puta doTrakoščana  :mrgreen:
 
Jbg klopu  nisma probal  ,steta ,al bit ce prilika  :wink:

Kad si budala onda si budala i nemres si pomoc  :?

06.01 sam isel na sljeme  :cool:



























U nizini 8-9 C lagani sjeverac,a ovde gore 0 C uff smrzel sam se.

Kad sam se spustil nazad u nizinu ko da je proljece sam se osjecal  :mrgreen:

Mislil sam gore neki bazulj pojesti al da sam sjeo unutra jos bi mi gore bilo taman bi se ugrijao i onda bi van moral izac ,tak da sam se brzopotezno spustio dolje  :wink:

Vizir zlata vrijedi ,jos da je i prek rucki ma idelano bi bilo  :wink:
 
CP sa drugog foruma  :wink:

Ovaj dir je odraden  17.03

Jucer oko 11 dogovaram ja dir sa kolegicom , di cemo padne meni na pamet mogli bi do Zumberka.
Ja sebi doma narezal kobasa,speka,kruha sve to fino zapakiral ubacil u kofer sa cugom i krenuli lagano.
Stajem na OMV-u prema ZG tocim motor do cepa i krecemo prema Rementincu,i sjetim se ja da je cesta kroz stupnik u banani,reko nis od toga idem ja prek Brezovice/Kupineckog kraljevca pa cu izbit van tam prije Jaske pa se lako vratim nazad,a usput i dir napravimo.
Medutim ne skrecem desno u Kupineckom kraljevcu vec promjena plana idem ja prema Pisarovini i za Karlovac  :wink:
Na putu prema karlovcu jedna kratka pis pauza  :LOL: ,i picimo dalje lagani krug kroz Karlovac,di cu dalje idemo za Dugu resu ,i pratim table Rijeka  :mrgreen:
Sljedeci odmor smo napravili na Dobri,e jbg sad sam vec gladan pa vadim onaj spek i kobaje iz kufera i jedem,nudim kolegici ali ona odbija ako ne jede petkom meso ,aha je dugo odbijala dok je zamirisalo  :mrgreen:
Tu je vec oko 14.30 i sad si razmisljam otic do opatije crikvenice ili ne,medutim putem nailazim na par radara na cesti pa se vozim 60,i tak na putu do Delnica potratim jos sat sat i pol vremena.
Puse jak vjetar a kolegica se bas i nije obukla bog zna kak  :? ,a sastrane ima jos i snijega koji se topi ,to je bilo prekretnica i odlucio sam se okrenut i ic nazad,s tim da Stajem u Skradu i opet jedem jer sam gladan  :lol:.
Tam vidim neke table za Zeleni Vir i Skracka Draga,ovo drugo nisam znal ni nac zazujal sma nekam u sumu al mi se ni bas cinilo da nekam vodi ,pa sam otisel do ovog Zelenog vira.
Mjesto se nalazi izmedu dvoje planine,a cesta je svega 2m siroka ako i tolko,po njoj hrpa odronulih stijena i sitnih ostrih kamenja  :palacdolje:,reko sam mi fali da gumu zbusim  :jesus:  :? .
Nema nikakve zastitne ograde ,a vozis zavojitom cestom uz rub provalije od 50-ak i vise metara,jer skrad je na nekih 700 m / nm.
Da bi stvar bila bolja svakih nekoliko metara je cesta prerezana i napravljen kanal za odvodnju vode poludio sam 20 se spustas na leru ,i koci pa lagano prek tog cuda i dal milijun puta ,al smo se ssretno spustili dolje.
Ocekival sam da ima nekog ,a ono mjesto za snimit neki dosjei x film  :mrgreen:
Eto par slika ,kraj je is ad jako lijep,a tek akd sve zazeleni vjerovatno je raj na zemlji  :wink:

Sta rec kud krenut  :mrgreen:



Na putu za KA



Pis pauza i tak te radnje



Dobra














Skrad







Tu sam zazujal nekam





Tu pocinje nizbrdica od 18% narednih 5km svladana bez beda u kontra smjeru  :wink:



Uska cestica ,izrezana svakih par metara ,stijene kamenje po cesti provalija svega...











Zao mi kaj nismo isli vidjet taj nei slap u sumi udaljen 15-ak minuta  :confused: jbg vec je bilo blizu 17 sati ,pa sam se zurio da cim prije stignem doma da mi se kolegica ne premrzne  :wink:















Stigli doma u 19 sati,ja sam zakrmio vec oko 22 ko da me neko pretuko kak sam umoran bio.

Sa 8,5L napravio 285km  :wink: = 2.98 sa suvozacom