Nova Vs. stara vozačka dozvola...

Vozačka dozvola NIJE jedan od Osam dokumenata sa kojima se može utvrđivati identitet kod nadležnih tijela.

ZAKON O OSOBNOJ ISKAZNICI



Članak 1. st. 2.



Osobna iskaznica je javna isprava kojom državljanin Republike Hrvatske dokazuje identitet, hrvatsko državljanstvo, spol, datum rođenja, prebivalište i adresu stanovanja.





ZAKON O PUTNIM ISPRAVAMA HRVATSKIH DRŽAVLJANA



Članak 1. st. 2.



Putna isprava je javna isprava kojom se dokazuje identitet i hrvatsko državljanstvo.







ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA



Članak 2. st. 1.



»vozačka dozvola« je javna isprava koju je izdalo nadležno državno tijelo i kojom se dokazuje pravo upravljanja određenim kategorijama vozila


Strašilo, da, možeš se voziti po zemljama članicama EU sa "starom" vozačkom. Važećom, dakako.
 
  • Like
Reactions: Dene and dr.o
Išao promjeniti prastaru koja mi je vrijedila do 2037-e pa sam se zajebao. Nova vrijedi samo 10 godina.
I laž je, ako mijenjaš adresu da moraš promjentit vozačku.
NE MIJENJAJ!!!!
Kakve to ima veze šta vridi "samo" 10 godina?
Ako nemaš neko ograničenje tipa za vid svakih 10 g. samo napraviš novu 👍 do staračke...
Ja je iman odavno i nebi ono rozo mega govno nosija u novčaniku kad ima kartica 😃
 
  • Like
Reactions: Luke
Moje ispirke, malo sam pre rano i na prazan zeludac krenuo na forum😁

Nego da iskoristim priliku, koliko najmanje godina smije imat suvozac na motoru?
 
u roza govno stane slika od ljubavnice,djetelina za sreću i 100 kn za drota

meni sluzila kao novcanik za papirnatee novcanice. Sad kad imam novu (morao prije par godina jer je stara istekla: naocale), prometna je preuzela tu ulogu :D
 
  • Like
Reactions: gvo and prpa
Kakve to ima veze šta vridi "samo" 10 godina?
Ako nemaš neko ograničenje tipa za vid svakih 10 g. samo napraviš novu 👍 do staračke...
Ja je iman odavno i nebi ono rozo mega govno nosija u novčaniku kad ima kartica 😃
Pare bacaš u vitar.
Ako izračunaš koliko košta i vrime provedeno da napraviš novu više puta, jer joj je vijek trajanja puuuuno manji.
To ti ispadne rezervar goriva i dobar đir da to gorivo potrošiš.
A ne dat njima
 
'bem vas tulave...


😄
Ma neda mi se ni tako, a kamo li po starom sistemu.
Redomat otvara u 11:00, prijavis se i dobijes br.999
Moram 3 vozacke raditi do 2037-e ukljucujuci ovu koju sam napravio.
 
  • Like
Reactions: Dene
Uvijek me fascinirala ekipa koja je među prvima čekala u redu kad je izašao bilo koji novi dokument, bila to osobna, vozačka, putovnica a imaju stare koji nisu ni blizu isteka. Koja je poanta? Ili kad su izašle tablice sa šahovnicom, pa se time valjda dokazivalo sebi i drugima tko je veći Hrvat? Teram dok ne istekne, kad istekne mijenjam.
 
Uvijek me fascinirala ekipa koja je među prvima čekala u redu kad je izašao bilo koji novi dokument, bila to osobna, vozačka, putovnica a imaju stare koji nisu ni blizu isteka. Koja je poanta? Ili kad su izašle tablice sa šahovnicom, pa se time valjda dokazivalo sebi i drugima tko je veći Hrvat? Teram dok ne istekne, kad istekne mijenjam.
Ehh, kad slusam glupljeg od sebe,...od onda nazovem i pitam sto me interesira.
Osobna mi istekla prosle godine i nebi je jos produzio da mi mije trebala,...
 
Ma neda mi se ni tako, a kamo li po starom sistemu.
Redomat otvara u 11:00, prijavis se i dobijes br.999
Moram 3 vozacke raditi do 2037-e ukljucujuci ovu koju sam napravio.
4 osobne sam radio odjednom, 15 minuta za predat zahtjeve, 15 minuta za ih preuzeti kad su bile gotove. Oba puta sam trčao s parkinga da ne zakasnim jer sam si bio komotan... :mrgreen: I birao datum i vrijeme kad ću doć, 2 tjedna prije.
 
4 osobne sam radio odjednom, 15 minuta za predat zahtjeve, 15 minuta za ih preuzeti kad su bile gotove. Oba puta sam trčao s parkinga da ne zakasnim jer sam si bio komotan... :mrgreen: I birao datum i vrijeme kad ću doć, 2 tjedna prije.
Da mogu nebi davao pare 3x i gotovo. I ne bi trcao 3x. I to je to.
Ma sta 3, duplo,...
 
Vozačka dozvola NIJE jedan od Osam dokumenata sa kojima se može utvrđivati identitet kod nadležnih tijela.

Nije, zato sam ja koristio vozačku za identitet i u policiji i u pošti. Pusti te priče, informiraj se u MUP-u.
 
Nije, zato sam ja koristio vozačku za identitet i u policiji i u pošti. Pusti te priče, informiraj se u MUP-u.
Bio sam kod javnog biljeznika i jedna od osoba je izvadila vozacku kao dokument za indetifikaciju.
Javni biljeznik je odbio uz obrazlozenje da je osobna i putovnica jedina dva dokumenta za indetifikaciju u RH.
Tako da su osobe koje su bile na njegovoj strani potpisale izjavu pod punom odgovornosti kojom potvrdjuju da je to ta osoba.
HEHEHE.