Novi GS/GSA

Jel netko od vas radio pregled kardana na servisu? Po drugim forumima ekipa stalno govori o tome. Prije par dana sam bio na servisu i zamolio ih da pregledaju treba li se podmazat ili nesto no u tomiću su me odbili i rekli kako se u kardanu jedino mjenja ulja i to je to.

(nije slika mog motora)
 

Attachments

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    61.7 KB · Views: 212
Jel netko od vas radio pregled kardana na servisu? Po drugim forumima ekipa stalno govori o tome. Prije par dana sam bio na servisu i zamolio ih da pregledaju treba li se podmazat ili nesto no u tomiću su me odbili i rekli kako se u kardanu jedino mjenja ulja i to je to.

(nije slika mog motora)
To slikano tako otvoreno stoji već duže vrijeme.
vidi se po zubima da nisu uglavljeni ohoho vremena.
 
Slika sa servisa na 100000 km kardan bez greške. Sad je na 120000 km i dalje je postojan.
 

Attachments

  • E95CE9A7-884A-45B1-91DA-4B3E3EAC84F2.jpeg
    E95CE9A7-884A-45B1-91DA-4B3E3EAC84F2.jpeg
    218.3 KB · Views: 199
  • Like
Reactions: Boris87
Jel netko od vas radio pregled kardana na servisu? Po drugim forumima ekipa stalno govori o tome. Prije par dana sam bio na servisu i zamolio ih da pregledaju treba li se podmazat ili nesto no u tomiću su me odbili i rekli kako se u kardanu jedino mjenja ulja i to je to.

(nije slika mog motora)

Tesko da ce ti ovlasteni servis htjeti to raditi, jer BMW kaze da se ne treba nista podmazivati osim redovnog mijenjanja ulja u diferencijalu.
Nije pretjerano komplikovano, mozes odraditi sam. Ja sam na R1200R to provjerio na nekih 40k kilometara i bilo je povrsinske korozije, mast potpuno presusila, pa spoj nije mogao slobodno klizati. Tako da je vrijedilo pregleda. Ko dosta vozi po terenu, prolazi kroz potoke ili cesto vozi po kisi, ovu provjeru treba definitivno raditi. Pozeljno u intervalima velikih servisa (svakih 20k).
Ako sam dobro upratio, tvoj motor je relativno nov, tako da nema potrebe da jos ista diras, ali bi trebao pregledati nakon par godina ili nekih 30-40k kilometara
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Boris87
Ja sam na K1300 radio veliki servis na nekih 80 i kusur tkm kod Igora motorkotači i tražio da otvori i pogleda, bio je ko novi i samo smo onda preventivno stavili novu onu harmonika gumu kardana da nebi propustila vodu unutra i to je to.
 
Jel netko od vas radio pregled kardana na servisu? Po drugim forumima ekipa stalno govori o tome. Prije par dana sam bio na servisu i zamolio ih da pregledaju treba li se podmazat ili nesto no u tomiću su me odbili i rekli kako se u kardanu jedino mjenja ulja i to je to.

(nije slika mog motora)
Zboris krivo meni je sad bio servis na 40000 km ,GS 1200 ADV 2018 god i bez pitanja su otvorili kriz skinuli pregledali podmazali ,cekirali vratili sve ka novo.
 
Ja sam na K1300 radio veliki servis na nekih 80 i kusur tkm kod Igora motorkotači i tražio da otvori i pogleda, bio je ko novi i samo smo onda preventivno stavili novu onu harmonika gumu kardana da nebi propustila vodu unutra i to je to.
Bio je ko novi zato jer sam ja to otvorio i podmazao svake godine kad sam radio servis. :mrgreen:

@Boris87 Ja si namjeravam to sam provijerit / podmazat svaku drugu godinu (ili svaku ako radim puno km) tamo negdje od 30tkm na dalje.
 
  • Like
Reactions: BM0021
Da potegnem tu par pitanja... jel netko mijenjao vjetrobransko staklo na R1250GS i sa cime? Na mojih 190cm i najvisoj poziciji sjedala i vjetrobrana, imam previse buke u kacigi i previse vjetra na kacigi na vecim brzinama. Jel netko mozda stavio vjetrobran od R1250GS Adventure ili nesto trece?
 
Da potegnem tu par pitanja... jel netko mijenjao vjetrobransko staklo na R1250GS i sa cime? Na mojih 190cm i najvisoj poziciji sjedala i vjetrobrana, imam previse buke u kacigi i previse vjetra na kacigi na vecim brzinama. Jel netko mozda stavio vjetrobran od R1250GS Adventure ili nesto trece?
Ja sam 194 i na 1250 GSA sam prenio šajbu koju sam imao i na 1200 GSA. MRA sa spojlerom odnosi svako šamaranje po vrhu kacige i šumove. Moja iskrena preporuka. Preporuka i za ovaj gore Cymarc set koji sam stavio neki par mjeseci poslije šajbe i koji je potpuno učvrsti i nema nikakvih lelujanja i vibracija.
 
Vezano uz set za učvrščivanje, najbolji mi je Puig jer omogućuje dizanje i spuštanje vjetrobrana bez da se prethodno moraju otpustiti vijci na samom učvrščivaču. Puig je to malo pametnije konstruirao, bez vijaka!
 
Ja sam ugradio vjetrobran od GSA.

Kak si zadovoljan? Jel osjetna razlika ili ti je ostalo buke u kacigi i turbulencija?


@ GLES, cini mi se zanimljivo rjesenje. Potrazit cu taj dodatak na Wunderlich websiteu da vidim cijene i koju recenziju na Youtubeu. Jel tebi smeta alu kopca vidmo polju? S visinom smo tu negdje.

@ zokx, imas link na MRA da ne lutam, ako ima vise modela? I na taj MRA si dodatno stavio ovaj dodatak sto i GLES ima?
 
Puno je bolja zaštita od vjetra, pogotovo za ramena i gornji dio kacige. Turbulencija nema a buka nije značajno smanjena ali kad stavim dodatni dio vjetrobrana i buka je daleko manja.