Novi GS/GSA

Jako zanimljiva šara! Hajde kad probaš javi dojmove a i Tomo bi mogao napisati koju riječ!
 
Zato sam i uzeo, po šari izgleda više cestovno od mnogih striktno cestovnih guma za gejsa :D

206 ojra set kod Furlana

20211124-113929.jpg
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ja sam sa Terraforce R jako zadovoljan. Ako uspoređujem sa Scorpion Trail II, Mitas je puno bolji kod visokih temperatura, daklem ljeti po magistrali možeš bolje turpijati. Prednost Pirelliju bih dao kod nižih temperatura. Trajnost je podjednaka, prije ode prednja od zadnje. 5-6000 km. Razlika u cijeni nije više toliko velika u odnosu na razvikane marke.
 
Bile su 1000kn set , prosle godine.
Meni su se pokazale bolje od nekih dosta skupljih.
Zanima me, hoce li ih Bruno porubiti...hi, hi:mrgreen:
 
Ja sam sa Terraforce R jako zadovoljan. Ako uspoređujem sa Scorpion Trail II, Mitas je puno bolji kod visokih temperatura, daklem ljeti po magistrali možeš bolje turpijati. Prednost Pirelliju bih dao kod nižih temperatura. Trajnost je podjednaka, prije ode prednja od zadnje. 5-6000 km. Razlika u cijeni nije više toliko velika u odnosu na razvikane marke.
Kakve su na kiši i kakva je stabilnost po ravnom? Mislio sam uzeti Tourance next 2 a sad me ova šara opasno privlači:mrgreen:
 
Kakve su na kiši i kakva je stabilnost po ravnom? Mislio sam uzeti Tourance next 2 a sad me ova šara opasno privlači:mrgreen:
Nikakve razlike, odnosno nedostatka nisam primjetio niti na mokrom a pogotovo na držanju pravca u usporedbi sa Pirellijem ili Metzelerom. Nisam našao nikakav profi test guma, konkretna mjerenja i usporedbu sa konkurencijom, ali meni je Mitas odličan. Dosta ljudi hvali novi Continental, kako držanje tako i trajnost. Spominju 10-12000 km, što mislim da je za nas, ljubitelje magistrale i gori-doli, nemoguća kilometraža.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Nikakve razlike, odnosno nedostatka nisam primjetio niti na mokrom a pogotovo na držanju pravca u usporedbi sa Pirellijem ili Metzelerom. Nisam našao nikakav profi test guma, konkretna mjerenja i usporedbu sa konkurencijom, ali meni je Mitas odličan. Dosta ljudi hvali novi Continental, kako držanje tako i trajnost. Spominju 10-12000 km, što mislim da je za nas, ljubitelje magistrale i gori-doli, nemoguća kilometraža.
Hvala Tomo 👍🏻
 
Nikakve razlike, odnosno nedostatka nisam primjetio niti na mokrom a pogotovo na držanju pravca u usporedbi sa Pirellijem ili Metzelerom. Nisam našao nikakav profi test guma, konkretna mjerenja i usporedbu sa konkurencijom, ali meni je Mitas odličan. Dosta ljudi hvali novi Continental, kako držanje tako i trajnost. Spominju 10-12000 km, što mislim da je za nas, ljubitelje magistrale i gori-doli, nemoguća kilometraža.
Conti TA3 nema zamjerke na držanje, nestabilnosti na pravcu kao Conti TA2, itd, ali je trajnost 0 bodova. Prednja jedva ide preko 10k, a zadnja nema teorije preko 6k. Metzeler je tu puno bolji (12k/16K), a nije uopće lošija guma.
 
  • Like
Reactions: pbc250
Kakva su misljenja o Michelin Road 5 Trail? Mislio sam ih stavljati na proljece umjesto Anakee Adventure, a trazim odlicnu cestovnu gumu.

A87DAC08-16AE-4CD5-BC79-FBA2053947F3.jpeg
 
Last edited:
Misliš ovak?

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: E da i ovo vidim... (y)
Ali ti si meni skolski primjer covjeka na pogresnom motoru. :p Mislim, siguran sam ja da si ti sa GS prezadovoljan, to je odlican motor, ali tvoj nacin voznje (gledao sam ti one snimke na D8) i karakter je totalna suprotnost onome za sta je GS namijenjen. XR je definitivno bio prikladniji za tebe;)
 
Stereotipi su tu da se ruše :LOL: Xr na cesti ne može ništa više od gs, na nekim cestama može i manje zbog razlike u momentu na ispucavanju. Na stazi sam tek shvatio koliko je xr zapravo neiskorišten na cesti i kako ide kad uopće ne spuštaš okretaje ispod 9