Novi GS/GSA

Pa jel vi stvarno imate toliko problema s tim primjećivanjem i oduzimanjem prednosti?? Ja ni ove original maglenke ne palim a ne da te farove s fapa kljunaša šarafim.
Orginal nisam dobio s motorom a ove su bile. Ne nebinih skidao, jednostavno sam se naviknuo na njih. A za primječivanje, ako me i jednom spase od nekog da mi izleti,vridilo je. Tako da, neka njih gore. Meni ne smetaju i nisu mi jako ružne(rekoh navikao sam) a sad , drugi po svom ukusu. Ljepota je u oku promatrača hahaha. Ja sam samo iznio neka svoja zapažanja,s njima i bez njih.
 
  • Like
Reactions: Village
Pa jel vi stvarno imate toliko problema s tim primjećivanjem i oduzimanjem prednosti?? Ja ni ove original maglenke ne palim a ne da te farove s fapa kljunaša šarafim.
Odmoć ne može. Ja sam zbog toga "nisam te vidio", završio 2 godine u bolnici.
Otada ja vozim i danju i noću sa dugim svjetlima i upaljenim maglenkama, po magistrali i autoputu. Kome smeta, jebi ga. Brzo će proć. 😁
Kratko svjetlo koristim samo po gradu iako bi i tu najrađe sve popalio.
 
Na starim GS sa obicnim farovima donekle i razumijem te maglenke, ali na ovim novim sa LED dnevnim svjetlima maglenke stvarno nemaju smisla. Dnevna se vide prilicno dobro i na najjacem suncu. Sto neko rece, ako ti vozac auta oduzme prednost, ili je corav ili nije ni pogledao u tvom pravcu
 
Na starim GS sa obicnim farovima donekle i razumijem te maglenke, ali na ovim novim sa LED dnevnim svjetlima maglenke stvarno nemaju smisla. Dnevna se vide prilicno dobro i na najjacem suncu. Sto neko rece, ako ti vozac auta oduzme prednost, ili je corav ili nije ni pogledao u tvom pravcu
Iskreno ni stari GS nema problema s uocljivoscu, a bome ne zalim se ni na snop svjetla I vidljivost nocu.
Maglenke ako ikad I stavim bi uzeo radi onog za to su namjenjene, a to je voznja po magli I jako smanjenoj vidljivost posto vozim cijelu godinu.
I OK upalilo ni ih tu I tamo za sliku 😂
 
Maglenke su koštale 2200 kn + pdv, upaljene su od prvog pređenog metra. Volem upaljene maglenke. I fluorescentni lajbek. 😍😍
 
Ako on prijeđe na kratka svjetla, ili kad naizmjeničnim paljenjem i gašenjem svjetala upozorava da mu moja duga svjetla smetaju, a uvijek na udaljenosti manjoj od 200 m, onda i ja prelazim na kratka. Pa smo obojica legalni debili.
 
Čitaj malo Zakon, nemoj pametovati, da ti najebeš zbog neke svoje "logike inata i preseravanja" ne bi ti se sviđalo... kakvih 200 metara, gdje to piše (BTW, duga svjetla se računaju pod snopom od 300 metara), i kako ti to tako brzo znaš što je 200 metara kada idete brzo jedan prema drugom i ono što je jedne sekunde 200 metara, druge je evtl. 100+ sitno zbog brzine oba vozila, plus što je na motociklu puno nesigurnije biti zaslijepljen od auta...? Ako tako razmišljaš kao bajker, onda nam stvarno nikakvi jebeni neprijatelji, slijepi penzići, kreteni bez refleksa, volje i pameti, nikakvi Marušići i ini nisu nikakva prijetnja naspram tebe...
 
Village o kojem zakonu pricas. Isti vrijedi za sva vozila. U pravilu se za osvjetljenje koriste duga svjetla dok se njima ne ometaju drugi vozaci tj svi su po zakonu obavezni prec na kratka kad idu ususret, kao i ako voze iza nekog (prvi u koloni treba imati duga).
Maglenke I sve ostalo se koristi kad su posebni uvjeti u prometu koji to traze.
To sto nas vecina to ignorira, kao i prestrojavanje bez zmigavca na motoru (jer stas svaki put palit pogotovo ako nema bas nesto puno prometa, a i kad ima zaboli palac od tog coece) al kad netko u autu napravi slicno odmah drvljem i kamenjem.
Nekakav bonton bi bio u redu kad ides ususret drugom vozilu da ugasis ono cime ga zasljepljujes jer da ti tad netko i predje u traku mozda to napravi jer od tvog snopa vise ni ne vidi crtu razgranicenja.
I druga stvar u svakoj literaturi auto skoli snop drugih svjetla se klasificira kao "veci od 150", a ne 100, 200 ili 300.
Gase se prema uvjetima ceste a ne mjerenjem distance ljudskim okom
 
Last edited:
Ja ne volem ni maglenke ni lajbek, ni kofere, a ni blatobran. A ni tablice nisam baš neki fan... :mrgreen:

20210904-163639.jpg
 
Ja ne volem ni maglenke ni lajbek, ni kofere, a ni blatobran. A ni tablice nisam baš neki fan... :mrgreen:

20210904-163639.jpg
Poštovani gospodine, mi moramo imati kofere jer je to jedini način da kvalitetno zasmetamo ostalima kad nas pretiču. Tablica je tu radi dojma da nas nije briga za silne kazne koje plaćamo a u stvarnosti ne vozimo dovoljno brzo da nas se snimi.
A Vi polijepite te novčanike po motoru i onda idete preticati erove po magistrali…. Malo me strah za Vas:mrgreen:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: BM0021 and tomo3