Novi GS/GSA

Evo me doma nakon dva dana soliranja. Solidna kilometraza. :)

Mangart me odusevio kao i svaki put do sada jedino je problem sto su popravili i zakljucali rampu pa se ne moze motorom do Mangartskog sedla. Steta.

Prosao sam i Nassfeld pass. Fora. Gore je lijepo. Talijanska strana za voziti losija od austrijske. :)


A Grossglockner je cudo. Speglao cca 200km sto malo brze, sto turisticki. Plus parkiranje i uzivanje u prirodi. Za sad mi nema do te ceste. :)

21EA0087-631A-4EC9-8724-7DF0202D95F8.jpeg
 
Sad gledam na YT neka najava za GS/GSA 1250 za 2023 u USA, da će se isporučivati bez LED svjetala nego samo sa halogenkama zbog nedostatka LED komponenti na tržištu. Pretpostavljam da će i za EU biti sličnih restrikcija.:(
 
 
Hi ekipa, na žalost spletom životnih okolnosti odluka je pala,ide se u prodaju motocikala.
Pazi još se i rimuje hahaha.
Ozbiljno, trenutno sam na poslu do 10.8 pa neću stavljati na Njušku al eto ponuditi ću u temi ovdje na forumu.
Na prodaju je R1250GS Exclusive 2019g , imam par slika budem "objesio".
Nije na slikama da su servisi odrađeni kod Tomića i jedan u Baumgartneru.
Znači sve što je na slikama ide s motorom ne ide vrtna garnitura,
i orginal vizir, na njemu je Puig.
Zaštita fara se može promijeniti, meni je fora baš takva,i ljudi "dobro "reagiraju u vožnji, privuče im pažnju ali kako se kome sviđa.
Gume imaju niti 1000km, a sve ostalo je na slikama.
PS isprika zbog prljavog motora, ali takve slike imam trenutno u mobu, nisam ga naperlitao "za prodaju".
Cijena, ajmo napisati 21k€
 

Attachments

  • IMG_20220709_113907.jpg
    IMG_20220709_113907.jpg
    4.6 MB · Views: 0
  • IMG_20220709_113851.jpg
    IMG_20220709_113851.jpg
    4.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220709_113918.jpg
    IMG_20220709_113918.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • IMG_20220710_190405.jpg
    IMG_20220710_190405.jpg
    1.2 MB · Views: 0
  • IMG_20220710_190421.jpg
    IMG_20220710_190421.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220710_190426.jpg
    IMG_20220710_190426.jpg
    933 KB · Views: 0
  • IMG_20220710_190430.jpg
    IMG_20220710_190430.jpg
    3.6 MB · Views: 0
  • IMG_20220710_190441.jpg
    IMG_20220710_190441.jpg
    1 MB · Views: 0
Meni su na redovnom malom servisu 20k+ promijenili kardan. Nisam skužio neke vibracije niti lupanje, ali je praktički od prvih par tisuća kad sam ga počeo stiskati jače i do kraja postojao neki klik, udarac, zvuk, kada bi motor bio u okretajima npr. 4k+ pa bi zavrtio do kraja. Mislio sam da je to do varijabilnog sustava bregaste, i da pređe u oštriji mod. Čak sam o tome čitao na netu, kako se to čuje.

Sad sa novim kardanom nema tog udarca, što znači da se taj luft na križu osjetio pod opterećenjem. Sad pod full opterećenjem samo trzne od shiftera i veselo se razvrtava bez lupkanja i nekih popratnih efekata.

Nisu mi još ugradii taj nepovratni ventil koji je u opozivu/servisnoj akciji, jer ih još nisu dobili, a ni taj alat (neke bušilice za ugradnju). Obzirom da ne prelazim neke rijeke niti potoke, mislim da ću se strpiti do jeseni bez dodatnih posljedica.

Ranije sam tu stavio link za provjeru, pa po VINu možete vidjeti je li vas akcija kači.
 
Na linku mi kaže
Fahrzeug-Identifikationsnummer (FIN):
Marke : MOTORRAD
N/A Service Aktionen 0033130000, INFO772590.
 
Last edited:
Meni su na redovnom malom servisu 20k+ promijenili kardan. Nisam skužio neke vibracije niti lupanje, ali je praktički od prvih par tisuća kad sam ga počeo stiskati jače i do kraja postojao neki klik, udarac, zvuk, kada bi motor bio u okretajima npr. 4k+ pa bi zavrtio do kraja. Mislio sam da je to do varijabilnog sustava bregaste, i da pređe u oštriji mod. Čak sam o tome čitao na netu, kako se to čuje.

Sad sa novim kardanom nema tog udarca, što znači da se taj luft na križu osjetio pod opterećenjem. Sad pod full opterećenjem samo trzne od shiftera i veselo se razvrtava bez lupkanja i nekih popratnih efekata.

Nisu mi još ugradii taj nepovratni ventil koji je u opozivu/servisnoj akciji, jer ih još nisu dobili, a ni taj alat (neke bušilice za ugradnju). Obzirom da ne prelazim neke rijeke niti potoke, mislim da ću se strpiti do jeseni bez dodatnih posljedica.

Ranije sam tu stavio link za provjeru, pa po VINu možete vidjeti je li vas akcija kači.
Prije dva tjedna sam u Grosuplju radio servis na 20.000 km i izbušili su mi rupu 10 mm na kućištu kardana i stavili taj "ventil" koji mi je do Zagreba ispao (ustvari upao unutra). Neki dan sam išao ponovo i stavili su mi drugi. To rješenje je totalno bez veze jer se radi o običnoj gumici koja izgleda poput šeširića razrezanog na vrhu tako da nakupljena voda može iscuriti van, a ne može ući unutra. Problem je što ima samo jedan rub koji ju drži da ne ispadne van ali nema ruba koji bi spriječio da ne upadne unutra pa ja sada u kućištu kardana imam već dvije takve gumice koje ne mogu izvaditi bez otvaranja kardana. 😡
Sad sam u tu rupu uataknuo komad obične tiple od 10 mm tako da baš nije skroz otvorena rupa, a ako se i nakupi vode unutra ipak može iscuriti van kroz malu rupicu.
 
Prije dva tjedna sam u Grosuplju radio servis na 20.000 km i izbušili su mi rupu 10 mm na kućištu kardana i stavili taj "ventil" koji mi je do Zagreba ispao (ustvari upao unutra). Neki dan sam išao ponovo i stavili su mi drugi. To rješenje je totalno bez veze jer se radi o običnoj gumici koja izgleda poput šeširića razrezanog na vrhu tako da nakupljena voda može iscuriti van, a ne može ući unutra. Problem je što ima samo jedan rub koji ju drži da ne ispadne van ali nema ruba koji bi spriječio da ne upadne unutra pa ja sada u kućištu kardana imam već dvije takve gumice koje ne mogu izvaditi bez otvaranja kardana. 😡
Sad sam u tu rupu uataknuo komad obične tiple od 10 mm tako da baš nije skroz otvorena rupa, a ako se i nakupi vode unutra ipak može iscuriti van kroz malu rupicu.
:oops: vrati se Hitleru i posloži stvari kako moraju biti!
 
Mozda nije direktno ali pise li negdje da li je 2011 RT pod opozivom. Na nekim stanicama je, negdje nije. Poslao upit u Tomic ali mi odogovrili da midaju samo terimin. Ni A ni B o opozivu. Thx
 
Sad skonta mogo bi GS rijesit krizu sa vodom u africi..et u magicnom kardanu pojavljuje se cudotvorna vodica..umjesto tog specijalnog ventila stavit cesmu sa umivaonika..ili ako doplatis sa tusem ...sta su se dosjetili samo da prodaju
 
  • Like
Reactions: BARKLEY
Malgenke su dobile vlagu i crkle.uzeo sam dvije nove u tomića. jedna je dobila vlagu nakon dva tjedna.20.6 sam je vratio nazad i još nisam dobio zamjenu.gledam jučer i druga nova je dobila vlagu. :mad:
Može li se na denali svjetlima(gledam d3) mjenjati jačina bez da se spaja na pc.Aplikacija preko moba ili preko wonder wheela
 
Malgenke su dobile vlagu i crkle.uzeo sam dvije nove u tomića. jedna je dobila vlagu nakon dva tjedna.20.6 sam je vratio nazad i još nisam dobio zamjenu.gledam jučer i druga nova je dobila vlagu. :mad:
Može li se na denali svjetlima(gledam d3) mjenjati jačina bez da se spaja na pc.Aplikacija preko moba ili preko wonder wheela
Neznan sta je D3 ali D4 je pocetak i kraj
Imaju dim controler ili tako nesto koji je spojen sa kompletnom instalacijon….
Kupi se plug n play
I onda kad imas kratka svitla maglenke normalno svitle….kad das duga svitla maglenke jace svitle
Ponoc pretvaraju u podne……
Po mojemu skromnom misljenju Denali je zakon
Taj neki Clearwater(ili tako nekako) je duplo skuplji i to je bacanje para….
 
  • Like
Reactions: Boris87
prolazi li d4 kod nas tehnički?
ne sviđaju mi se što su četvrtaste aali sad kad gledam kako svijetle prešao bi preko toga :D
 
zato sto vidim da pisu da su jedino d3 street legal za skoro sve zemlje.ove ostale za neke samo.kad se sjetiš da smo mi jedna od sjebanijih zemalja sto se toga tice...