Novi lanac i lančanici

cavalir

Member
Na hondi cbr1000rr 2007 zamjenio mi je serviser lanac i lančanike. Ono što mi smeta je, da onaj indikator pokazuje tačno u sredini između new chain in replace chain, a trebalo bi biti na new chain. Pitao servisera, on je rekao da nema to veze. Sad nakon 1000 km malo bi lanac trebalo dotegnut. Inače lanac i lančanici su tvorničkih karakteristika.
 
Na hondi cbr1000rr 2007 zamjenio mi je serviser lanac i lančanike. Ono što mi smeta je, da onaj indikator pokazuje tačno u sredini između new chain in replace chain, a trebalo bi biti na new chain. Pitao servisera, on je rekao da nema to veze. Sad nakon 1000 km malo bi lanac trebalo dotegnut. Inače lanac i lančanici su tvorničkih karakteristika.
Je li možda prednji lančanik manji?
 
Ja nikom ne vjerujem i ne slušam. Uzdam se use i u svoje kljuse, čitaj dest prstiju! :mrgreen: Oba štelera stavim u nulu i režem lanac kako mi paše. Jedino ako dođe lanac tvornički zakiven onda ne diram ništ, stavim poštelam i vozi.
Npr, jučer.
Naručim od Jakopeca semeringe brisače i alat za uprešavanje i pošalje mi krivi alat. Preveliki promjer! Super. Toliko o servisima i trgovcima.....(n)