Novi Liberty 125 iGet vs polovna SH125

Tmax

Active member
U potražnji za skuterom za u grad (sa velikim kotačima) "došao" sam do Libertya.
Zanima jel neko vozi taj ili možda stariji model? Zanima me ocijena odnosno iskustvo u vezi troškova, kvarova, potrošnje itd .... Znam da nije vodno hlađen, ali to ne smatram za manu.

0040-ambience-piaggiolibertyabs-1479853737362735288.jpg


Znam da nije SH koji je lider u klasi ali pošto sam ograničen EUR-ima znači novi Piagio ili polovan SH (2011-2013)
Možda još neki skuter velikih kotača na kojeg sam zaboravio (Sym i Kmyco imaju 125 modele ali mi se čini završna obrada slabija. Tehnika jim je malo starija pa nekako neznam, mada su još jeftiniji od Piagia)?
 
da ne otvaram novu temu...pokrećem staru

nakon mnogo promišljanja došao sam do zaključka da mi treba skuter za grad po mogućnosti visokih kotača i obavezno ravne podnice
i onda su dvojbe krenule.....ima svega u rasponu od 50-150 ccm od cca 18.000 kn do 32.000 kn (cca)
od nekakvih low cost bicikala poput honde vision 110 ili suzuki addressa 110 do čini mi se najskuplje honde sh 150 (oko 32.000 kn)
ove od 50 ccm sam prekrižio jer su mi prespori, a ja težak + sad par dana vozim liberty 50-iget i sve ok, savršen skuter, ali barem da je 2t da ide s mjesta

nekako mi best buy ispada liberty 125 ili 150 i-get
jer mi je honda sh 150 ipak preskupa, a ostali modeli mi se ne sviđaju ili nemaju stila (xenter)

medley 125/150 mi nema smisla jer ima veću težinu, nema potpuno ravnu podnicu itd.

e sad kad bi netko imao iskustva s novim i-get 125 i 150 agregatima bio bi zahvalan
 
liberty said:
.........................

nekako mi best buy ispada liberty 125 ili 150 i-get
jer mi je honda sh 150 ipak preskupa, a ostali modeli mi se ne sviđaju ili nemaju stila (xenter)

medley 125/150 mi nema smisla jer ima veću težinu, nema potpuno ravnu podnicu itd.

e sad kad bi netko imao iskustva s novim i-get 125 i 150 agregatima bio bi zahvalan

Ja sam nekako po testu odlučio da uzmem polovnu SH150i ABS.
Sa agregatima po mome mišlenju neče bit problema. Mene je kod testiranja Libertya najviše "iznenadilo" da sam kod recimo spore vožnje i velikog otklona krmila sa njim udario u koljena. Velik sam 184cm. Kod SH toga nije bilo. Mada ima Liberty za mrvicu više mijesta ispod sica i prednje pretince koji su na SH znatno manji. I neznam dal se dobro siječam, da kod Libertya ABS ima samo prednji točak (?)
 
sad vozim liberty 50 i-get
kod mene nema zamjerke na prostor ja sam 182 cm
hondui nema polovnih puno kod nas i nema baš servisa
kakva ti je bila "živost" libertya?
to mene najviše muči i mislim da je tu honda u velikoj prednosti - ali nova košta 7.000 kn više od libertya
 
liberty said:
sad vozim liberty 50 i-get
kod mene nema zamjerke na prostor ja sam 182 cm
hondui nema polovnih puno kod nas i nema baš servisa
kakva ti je bila "živost" libertya?
to mene najviše muči i mislim da je tu honda u velikoj prednosti - ali nova košta 7.000 kn više od libertya

Tu ti nažalost nemogu pomoč ... Libety je bio 125ccm a SH 150ccm.
Ako gledaš tehničke podatke 150 Liberty ima 9,6 kW a SH 11 kW a 125 Liberty ima 8 kW a SH 125 8,7 kW. Sad koliko se to pozna neznam.
Mogu samo da kažem u usporedbi mog prijašnog skutera Lead 110, Liberty 125 bio je dosta snažniji i brži. Ako uzmem u obzir Liberty 125 i sada SH 150 opet mogu tako zaključit. Kod 150 ccm čini se da je puno bržiji i snažniji od 125. Najbolje da uzmeš ono što ti se više sviđa i imaš dobar servis u blizini u slučaju ... mada su ti skuteri urađeni za "matretiranje".
Ja sam uglavnom jako zadovoljan sa SH-jem i najviše me iznenadila potrošnja koja se kreče oko 2,5 l na sto km. 
 
pikiram na novi liberty 150
ima 13 ks to bi trebalo biti ok za grad/prigradsko
isto vidim da mu je mala potrošnja
a upravo je dostupnost servica raz.log odabira piaggia
 
(y)
He he ... upravo zbog toga sam ja uzeo Hondu.
(dobro i više preferiram Hondu  :mrgreen: )

Javi kako ide kad uradiš par kilometara