Novi Mihaljevci (Pozega)

RIP :(
Mislim da cu izbjegavati zenu voziti na motoru u buduce. Ne daj Boze da se nesto ovako dogodi, da djeci ostane barem jedan roditelj kad sam vec ja budala koja ne moze bez motora.
U stvari, izbjegavati cu bilo koga voziti na motoru.
 
Uvijek je teško kad se ovakva tragedija dogodi. O krivnji i pravom uzroku ne možemo znati sa sigurnošću jer je tu dosta toga moglo poći po zlu. Budući da i sam vozim ženu na motoru i da imamo dvoje djece jos mi je teže palo ovako nešto pročitati jer se i sam zamislim o mogućim situacijama.

RIP.
 
Kad smo nakon ihaha godina ponovo počeli voziti motor prvo vrijeme smo se vozili na jednom motoru. Znali smo za onu podjelu- na one koji su pali i oni koji će pasti.
Onda smo sjeli za stol i dogovorili se da će svak vozit svoj. Baš radi ovoga što se njima dogodilo. Gledala sam muža kako pada, gledao je i on mene. Ružno je jer gledaš a ne možeš ništa učiniti.
Posljedice mogu biti kobne i svatko ko sjeda na motor mora toga biti svjestan.

Žao mi je tog para, familije i znam da ih ima još koji su tako nešto za dlaku izbjegli.
 
Upravo jedan od razloga zašto izbjegavam vožnju sa suprugom je prevelika bojazan da nam se oboma nešto dogodi u smislu ove nesreće.Zapravo ,otkad su nam se rodili unuci ,mogu na prste jedne ruke nabrojiti zajedničke vožnje sa suprugom.Ja i dalje vozim,no ona je ipak trezvenija u pogledu sigurnosti,daleko ziheraškije se postavila u samom početku.Zlo ne spava nikad ,a nesreća se može dogoditi svakome od nas ,svaki dan ,svaki čas.Za sad ne razmišljam o prestanku vožnje,ali s obzirom na ono što svakodnevno vidim na cestama moglo bi doći i do toga.,koliko god da volim motor .😎🏁
A o tome koliki je to šok i stres za cijelu njihovu obitelj bolje da ne raspravljamo povrh sve tuge i jada koji ih je snašao,pogotovo djecu koju treba postaviti na noge.
 
RIP :(
Mislim da cu izbjegavati zenu voziti na motoru u buduce. Ne daj Boze da se nesto ovako dogodi, da djeci ostane barem jedan roditelj kad sam vec ja budala koja ne moze bez motora.
U stvari, izbjegavati cu bilo koga voziti na motoru.
to recimo nije blesava ideja. ak se već oboje volite vozit, a smanjit rizik na nulu da se vam oboje nešto desi, pa podmladak ostane fakat totalno bez ikog


Srki
 
  • Like
Reactions: WraGG
Fućkat ga kad svi volimo vožnju na motoru, žena vozi sebe a ja ili solo ili s jednim od klinaca, četvrti izvisi jer žena ne vozi nikog iza sebe ni do dućana. Sad ako ćemo tako gledati mi smo totalno neodgovorna obitelj jer nas je 1/2 do 3/4 obitelji na motorima. Sad je klinac na redu za vozački i trenutno smo u pregovorima da li samo B ili i A2 u kompletu. A onda bi moglo biti i 4/4 dogodine. Žao mi ljudi, treba biti oprezan i laganini, nije cesta pista, lako za onog tko pogine, problemi su na onima koji ostaju iza njih. Radije trkeljam i dođem kući na motoru nego da mi se mora organizirati prijevoz.
Rip
 
A dobro sad nemoze se to gledati sa tako iskljucivog stajalista...pa poginuo je pred neko vrijeme bracni par na pruznom prijelazu u automobilu pa nitko nije govorio kako je opasno voziti se u autu niti da su neodgovorni jer su bili na svadbi do rano ujutro a roditelji isto bili.... Pa na Rabu ovaj vikend pao balkon na ljude sta to znaci da ne bi trebali sjediti na verandama i hodati ispod balkona jer mozda moze koji iz nekog neobjasnjivog razloga pasti.. shit happens kad ti kucne ura nahebo si gdje god bio i sta god radio,isteklo ti vrijeme i aj bok.takav je zivot
 
A dobro sad nemoze se to gledati sa tako iskljucivog stajalista...pa poginuo je pred neko vrijeme bracni par na pruznom prijelazu u automobilu pa nitko nije govorio kako je opasno voziti se u autu niti da su neodgovorni jer su bili na svadbi do rano ujutro a roditelji isto bili.... Pa na Rabu ovaj vikend pao balkon na ljude sta to znaci da ne bi trebali sjediti na verandama i hodati ispod balkona jer mozda moze koji iz nekog neobjasnjivog razloga pasti.. shit happens kad ti kucne ura nahebo si gdje god bio i sta god radio,isteklo ti vrijeme i aj bok.takav je zivot

Upravo tako.
Velika tragedija iza koje je najteze onima najblizima. Ali nazalost nije ni prva ni zadnja tragedija niti na motoru, niti u autu ili pjeske.
I sami smo svjedoci koliko je roditelja ostavilo djecu iza sebe zadnjih godina ni krivi ni duzni (Tunel Ledenik, Osijek pred par godina 2 roditelja pogodio lik u BMW-u, Prosle godine kombi pretjecao preko pune linije i zgazio bracni par Talijana u Istri, Horvatincic gliser...)

Svakako je voznja motorom potencijalno veci rizik, ali jbg... nekako se trudis smanjiti taj rizik, ali se uvijek moze dogoditi sranje. :(
 
  • Like
Reactions: Village
zapravo ne mora. može bit trenutak dekoncentracije. na sekundu dvije, nažalost to je dovoljno.

Srki
sekunda,dvije...to ne postoji na motoru...dekoncentracija DA...
 
nekoliko mjeseci nakon što mi se kćer rodila (prije 13 godina) smo žena i ja pali sa motora.... oprema odradila svoje ... sitne ozljede... par rebara.. ključna kost... neka nagnječenja i tako to, ali ništa ozbiljno ... Kad smo ponovo sjeli na motor, stalno te to "nešto" izjedalo, šta da smo oboje najebali .... Od tad do danas mogu na prste nabrojati da smo se zajedno išli voziti ... sad već neko vrijeme radimo na tome da motori budu na prikolici do mjesta vožnje ...

Za ovoaj događaj nemam pojma šta bih rekao ... moral mi ne dozvoljava upirati prst u bilo koga ...

Iskreno saučešće obitelji, prijateljima i najviše djeci koja su ostali bez roditelja... Poznavao sam ih onako na bok bok ... strašno je to što se desili ...
 
negdje sam čitao da je na 2 kotača 1000 puta veća šansa da se dogodi nesreća nego na 4 kotača
dakle, rizik je neminovno veći
i ako pad i ne završi s kobnom posljedicom često se radi o teškim ozljedama koje mogu u cijelosti promijeniti život

ali, ja koji 2 kotača više ne vozim jer upravo želim minimalizirati rizik za sebe i smatram da bi ta vrsa rizika bila preveliki luksuz za mene
želim svima onima na 2 kotača da uživaju, budu slobodni i opušteni i da o riziku ne razmišljaju već da nastoje biti odgovorni u prometu
i u cijelosti ih podržavam u njihovoj volji i strasti i želim im da su što dulje bezbrižni na 2 kotača

a ovi koji komentiraju članke na netu iznoseći svoje teorije zašto se desilo, kako to da se netko uopće vozi, pa zamalo do toga kao da im je drago što se nekome nešto desilo.....e to ne mogu shvatiti, to su neljudi, to zaista boli

pričati o riziku, pričati o "događa se" pričati o tome "tako je kako je, znali su kad su sjeli na motor da do toga može doći"......to je bespotrebno, to je neukusno



poginulima želim da su mirni na Nebu, njihovim potomcima želim da se svojih roditelja sjećaju i da im to da dodatnu snagu da prebrode ove teške trenutke
i da im kasnije u životu barem Netko ili Nešto da jednu ruku, pa makar i neprimjetno, da ih pogura tamo gdje ih njihovi roditelji nažalost neće imati prilike pogurati
da im se da utočište kad zapuše, kruha ako su gladni i zagrljaj ako ih zaboli

RIP
 
Kad smo nakon ihaha godina ponovo počeli voziti motor prvo vrijeme smo se vozili na jednom motoru. Znali smo za onu podjelu- na one koji su pali i oni koji će pasti.
Onda smo sjeli za stol i dogovorili se da će svak vozit svoj. Baš radi ovoga što se njima dogodilo. Gledala sam muža kako pada, gledao je i on mene. Ružno je jer gledaš a ne možeš ništa učiniti.
Posljedice mogu biti kobne i svatko ko sjeda na motor mora toga biti svjestan.

Žao mi je tog para, familije i znam da ih ima još koji su tako nešto za dlaku izbjegli.

Da, moja supruga je radi sebe ( i mene) položila A i u pravilu ja ispred ziheraški , ona iza .

Jedino sam ljut kad vikendom na nas nalete “ rejseri” i rade close call jer se vučemo 80 na sat otvorenom . Slavonija je leglo seljakluka i krkančina.
 
  • Like
Reactions: strom 1000 rider
Da, moja supruga je radi sebe ( i mene) položila A i u pravilu ja ispred ziheraški , ona iza .

Jedino sam ljut kad vikendom na nas nalete “ rejseri” i rade close call jer se vučemo 80 na sat otvorenom . Slavonija je leglo seljakluka i krkančina.
Mene te jurilice ne ljute,ja volim kad me prošiša i nabaci možda smiješak...pa tako je i sa autima...kome se zuri neka juri...ja isto dodjem...al bar sve vidim sta ocu.
 
Meni su tri frenda u kratkom razmaku poginula na motorima, svi prije svoje 20-te godine. Trebalo mi je preko 15 godina da se opet vratim na motor. Ženu nisam nikada provozao na motoru, nema ni kacigu ni jaknu, jer za mene ta opcija ne postoji, zbog maloljetne djece.
 
  • Like
Reactions: seki22 and infinity
Moja obično vozi prva i uzme tempo koji joj odgovara, nekad trkelja nekad tera, ja ne forsam, svejedno mi dal vozi 60 ili 100 km/h. Rijetko smo skupa na jednom motoru, logika je da vjerojatno nećemo imati sranje u isto vrijeme na dva motora. Zaružila je prije dvije godine s motora i napukla noga, ja malo potegnuo više u kući i oko djece dok se nije oporavila i deri dalje. Rejsere propustimo i furamo svoj film, važnije nam doći kući pa makar i koju minutu kasnije nego da mi netko zove klince i starce da smo negdje u pripizdini polomljeni.
 
  • Like
Reactions: Stig and enduro
Sto se tice ove price o rejserima i propustanju, sjecam se dok sam imao Burgmana da me to prestizanje od strane pravih motora vise diralo. Imao sam osjecaj da to namjerno rade jer eto ja vozim skuter pa bih cesto imao potrebu da im pokazem da se i skuter moze voziti brzo. Znam, glupo, naivno i infantilno ali eto tako je bilo.
Sada kad vozim 1000 ili 1800 kubika pod guzicom i mogu ih naprati na pola gasa me to vise ne dira. Vozim svoju voznju i uzivam.
 
  • Like
Reactions: prpa
ja razumin kad muž i žena voze odvojene motore... al me živcira kad mene i ženu etiketiraju ka neodgovorne roditelje jer se vozimo skupa... djeca su nam već punoljetna, i sad nam je to puno lakše... moja žena naprosto nije za vozit motor, al gušta se vozit... ne vidim razlog da si uskraćujemo te užitke, jer postoji neki rizik... mi napravimo maksimalno da smanjimo rizik i to je to, odgovorno od nas. njoj ako smeta moja vožnja, tapne me po ramenu, usporim i idemo dalje. a može mi sad i luster past naglavu dok pišem... malo po malo i ja sve manje žustro vozim, ne zbog straha pada, nego naprosto više volim laganu penzione vožnju. nismo svi isti.
 
Ako voziš "veliki" motor vjv si već etiketiran kao idiot, tako da te jedna etiketa više-manje ne bi trebala brinuti.
Dokle god ste oboje svjesni rizika i posljedica.
Osobno ne volim vozit nikoga na motoru, jer onda vozim kao da sam u auto školi, a ako već tako vozim - onda radije idem autom.
 
  • Like
Reactions: seki22 and WraGG
Jutros citam ove svapske vijesti, i naletim kako je prije par dana tu u Schwarzwaldu na motoru poginuo mladji bracni par i ostavio iza sebe dvoje male djece. Kreten sa Skodom prestizao u krivini i oboje ih na mjestu ubio.
Par dana prije toga vijesto kako su gore u NRW isto na motoru poginuli otac i kcer.
I evo, od jutros razmisljam o tome i mislim se sta meni ovo treba i je li to sve toga vrijedno. Zenu i djecu sigurno vise necu voziti na motoru, a iskreno i ja razmisljam da smanjim ili da mijenjam hobi.
 
I evo, od jutros razmisljam o tome i mislim se sta meni ovo treba i je li to sve toga vrijedno.
To samo ti znas sebi odgovoriti. Meni je.
Kakve skalamerije od auta vozam godinama, moze mi se dogoditi sto god svaki dan do posla. Pa vozim.
Mogao me pijanog nabrati tramvaj u Zagrebu dok sam se vracao sa koncerta.
A mogao me i herc strefit ko mog kompica pa me vise nema, dodatni bodovi za humor ak me strefi dok sam na skoljci.

I sad da se ja uskratim jedinog pravog gusta kojeg imam jer *moze* nesto biti, necu. Odvagnuo sam si i isplati mi se, ali svakako razumijem da je nekom sa zenom i djecom vaga teza na drugu stranu.