Novi Mihaljevci (Pozega)

napravit maksimalno za sigurnost žene i mene i lagano idemo...
djeca su nam već odrasla, prije smo se lomili, pa nismo htjeli, sad zadnjih par godina nema prepreke.
motor mora bit 100% ispravan, i na motor se neide bez opreme i smirene glave.
poznavat dobro mogućnosti svog motora., alkohol maksimalno 1 malo pivo na putu. kad se dođe na cilj onda udri.
a sad, šta bi bilo kad bi bilo... ne želim tako razmišljati... tragedije se dešavaju, i dešavati će se. a moje je da taj faktor nesreće pokušam smanjit na maksimalno i svjestan sam da nikad neće biti 0%.
mi dosta putujemo u skupini, i parovi na motoru uvik idu u sredinu skupine ili bliže kraju. nikad prvi.
 
Svakako je voznja motorom potencijalno veci rizik, ali jbg... nekako se trudis smanjiti taj rizik, ali se uvijek moze dogoditi sranje. :(

Točno, iako sam protiv generalizacija ljudi koji na sam spomen motora dobiju fras i odmah počnu sa uobičajenim rafalima opasnosti, smrti i svega lošega čemu su "motori" uzrok... obzirom znam ljude osobno koji se voze desetljećima bez pada i ekipe koja pada i razbija motore na tjednoj razini, recimo da je bilo kakova generalizacija pogrešna... no istina je da svatko treba otvoriti četvero očiju kada sjeda na motor i da pažnje, savjesnosti i obzira nikada dosta.
 
Ne mora biti brzina motora u pitanju. Evo konkretno u ova dva slucaja koja sam naveo, vozaci motora nisu bili niti najmanje krivi. Svih cetvoro su ubili nesavjesni vozaci auta.
Ali da, brzina je jako cesto problem. Sam sebe u zadnje vrijeme uhvatim kako vozim 160-170 po lokalnim cestama gdje je dozvoljeno mozda 80. A ono, jest ti problem to na litri. Dok ga na vrh gasa izsaltas do pete, kazaljka na 170.
Versysa sam vec stavio u prodaju. Intruder ostaje da imam sta sarafiti i preradjivati na zimu.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Ok možemo filozofirat, 32 godine radim od 15-20 kkm godišnje na cesti što u ZG što otvorene, nije isto kada ti naleti auto koji sječe zavoj a ti voziš 115 ili 65 km/h itd itd do u nedogled, veličanstvena brzina je glavni uzrok i nema dalje, možemo se lagat no to je činjenica dokazana u evidencijama prometnih nesreća, tako da brojevi i statistika nam na žalost ne drže priču.
 
Jutros citam ove svapske vijesti, i naletim kako je prije par dana tu u Schwarzwaldu na motoru poginuo mladji bracni par i ostavio iza sebe dvoje male djece. Kreten sa Skodom prestizao u krivini i oboje ih na mjestu ubio.
Par dana prije toga vijesto kako su gore u NRW isto na motoru poginuli otac i kcer.
I evo, od jutros razmisljam o tome i mislim se sta meni ovo treba i je li to sve toga vrijedno. Zenu i djecu sigurno vise necu voziti na motoru, a iskreno i ja razmisljam da smanjim ili da mijenjam hobi.

Na cesti uvijek ima netko veci.
Prije par godina sam majku vozio autom na plazu, jedan od rijetkih puta da sam ljeti sjeo u auto.
Sleper iz drugog smjera u mojoj traci, pretice kolonu na ravnici.
Mimoisli se u par metara.
Poslije si razmisljam, koja ironija bi bila da tako zginem, u ‘sigurnom’ autu.
 
Jutros citam ove svapske vijesti, i naletim kako je prije par dana tu u Schwarzwaldu na motoru poginuo mladji bracni par i ostavio iza sebe dvoje male djece. Kreten sa Skodom prestizao u krivini i oboje ih na mjestu ubio.
Par dana prije toga vijesto kako su gore u NRW isto na motoru poginuli otac i kcer.
I evo, od jutros razmisljam o tome i mislim se sta meni ovo treba i je li to sve toga vrijedno. Zenu i djecu sigurno vise necu voziti na motoru, a iskreno i ja razmisljam da smanjim ili da mijenjam hobi.
ovaj produzeni vikend u D su valjda svi bili sa motorima na cesti

u nedelju sam valjda vidio motora kolko nemaš šansu vidjet u HR u godini dana, masa Nijemaca se stvarno ne zna vozit, a da ne pričamo da je cesta puna baba 50+ koje su, očarane vlastitom slobodom, doslovce jučer položile i sad se nekak kreću cestom i to na GSovima ili HDima. cijele jedna visokorizična populacija koju mi u HR uopće nemamo. ak dodamo općenitu neukost za vožnju automobila, sve to zajedno je uzrok da u D motoristi doslovce ginu ko muhe svaki vikend

pri tome je nevjerojatno na koje sve načine ginu, čitam i ne vjerujem

za primjer, otkad pratim, četvoro (4) ih je poginulo kao učenici u moto auto-školi. tak nekaj nisam ni znao da je uopće moguće



Srki
 
Koga vi strašite, sami sebe...,ja ženu ne-bi vozio, ali kad se prije obuće i čeka na motoru da se krene...u desnom zavoju se drži lijevog ruba...u lijevom desnog ruba, i bes ove sto sjeku pola ceste...
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Nino777 and Luke
Ja sam prihvatio da ću možda izgubiti život na motoru, i iskreno, boli me kurac. Da imam razmišljanje kao neki ovdje mislim da mi ne bi palo na pamet uopće položiti, jer kao da toga niste bili svjesni prije, a jeste jer nemoguće da je nekima tek sada došlo iz guzice iz glavu.
Frend mi je tako ostavio motor iz nekog straha i nakon 2 godine umro od raka, pojelo ga u tri mjeseca. Eto ti pošteno, pa se pazi.

Živite iz dana u dan, pazite se a treba valjda malo i sreće imati.
 
Ja sam prihvatio da ću možda izgubiti život na motoru, i iskreno, boli me kurac. Da imam razmišljanje kao neki ovdje mislim da mi ne bi palo na pamet uopće položiti, jer kao da toga niste bili svjesni prije, a jeste jer nemoguće da je nekima tek sada došlo iz guzice iz glavu.
Frend mi je tako ostavio motor iz nekog straha i nakon 2 godine umro od raka, pojelo ga u tri mjeseca. Eto ti pošteno, pa se pazi.

Živite iz dana u dan, pazite se a treba valjda malo i sreće imati.
Reći boli me kurac je jako sebično i nezrelo, pogotovo ako imaš obitelj koja o tebi ovisi. Sa 16 sam položio A kategoriju i vozio godinama ne razmišljajući o ikakvim posljedicama (dok prijatelji nisu poceli ginuti). Sad, sa 40 i ustima kući koja treba prehraniti i dalje vozim ali ne s mišlju kako što prije stići na odredište nego kako se što sigurnije vratiti kući.

Smanjio sam prosjecnu putnu brzinu za 20ak km/h i primjetio zadnjih 4-5 godina da mi se puuuno manje škakljivih situacija događa.
 
Zadnjih 2 godine sam imao 2 bliska susreta s srnom. Pred 2 godine brzina 80km/h 16:00 prosao na metar nisam ni kocnicu stignuo stisnuti. Pred 3 tjedna po mraku prosla 5m ispred mene ja kocim s obje zadnji kotac zblokirao usporio na cca 70km/h. To su bile moje najrizicnije situacije... Jedan iz susjednog grada kupio fz6 nakon 15 godina na hard enduro motorima. I nije proslo mjesec dana blizu od one lokacije di sam ja prosao na 1m isto pred 2 godine pogodio srnu po danu i ode kljucna kost i motor...
 
Reći boli me kurac je jako sebično i nezrelo, pogotovo ako imaš obitelj koja o tebi ovisi. Sa 16 sam položio A kategoriju i vozio godinama ne razmišljajući o ikakvim posljedicama (dok prijatelji nisu poceli ginuti). Sad, sa 40 i ustima kući koja treba prehraniti i dalje vozim ali ne s mišlju kako što prije stići na odredište nego kako se što sigurnije vratiti kući.

Smanjio sam prosjecnu putnu brzinu za 20ak km/h i primjetio zadnjih 4-5 godina da mi se puuuno manje škakljivih situacija događa.
Ja vozim preko 100 samo ako moram na autoputu, na kojem sam rijetko jer na navigaciji uvijek stavim da izbjegava autoceste. Imao obitelj ili ne ja svoj život cijenim jednako bez obzira bio otac ili samac i odavno sam svjestan tog rizika.
BMK je ono što neki moraju čuti jer ni sami ne znaju žele li riskirati ili ne, pa nitko ne stavi kacigu i kaže ženi "hej odoh se provozati, nećemo se više vidjeti". Oni koji se boje bilo kakvog rizika nadam se da također ne piju, ne puše, ne jedu masno, žive u prirodi bez stresa, spavaju redovno 8 sati, imaju sistematski svakih par mjeseci itd...
 
  • Like
Reactions: AnteK
ne piju, ne puše, ne jedu masno, žive u prirodi bez stresa, spavaju redovno 8 sati, imaju sistematski svakih par mjeseci itd...
Prepoznah se u 90% ovoga sto si napisao. Od svega ovoga ne radim sistematski svakih par mjeseci nego svakih par godina i ne zivim u prirodi, ali gledam da i to promijenim :D
 
  • Like
Reactions: Author
prije par godina poginuo čovjek blizu Livna... sin uzeo motor, otac pitao sina đir do trgovine... bez kacige... naletilo auto i puf...poginuo... mlad čovjek oko 50 godina imao...
 
Svakodnevno vidjam bisere bez kacige na skuterima japanke su final touch,cak i na motoru skoro na dnevnoj bazi vidim baje bez kacige kao samo po cigare skocit i te fore...naravno da onda Darwin slavi....