Novi motor (frendica kupuje), cijena u principu nebitna

3alfa3

Well-known member
Frendica vozi vec dugo Yamahu XT660. Dosla do neke znacajnije love u zivotu i sad zeli novi motor. S njim ce vjerojatno ko i sa XT ici na posao cijele godine u ZG, cak i prvi snijeg ju ne sprecava iako ima i auto, barem nije do sad, ode rjedje sa svojim moto babama na djireve, ali jednodnevne, samohrana majka djeteta s posebnim potrebama i ne moze na neka putovanja.
Zeli Afriku Twin, ali, njena voznja je 99% po asfaltu (mozda i vise od toga). Znam da je najbolje kupit ono sto zelis, pogotovo jer ovdje novac nije toliko bitna stavka, ali, sto se u toj klasi nudi sto je primjerenije cestovnoj voznji? Radi se o nekom minimumu od 900ccm, vjerojatno i 1000 ili malo vise, ergonomija tipa XT600 i slicni motori, voznja po ZG bi bila nazalost veci dio prijedjenih kilometara, ali ponavljam, zeli posteni motor, a ne el bicikl koji bi bio primjereniji za njene potrebe :D

Ja se uopce ne razumijem niti pratim tu klasu motora pa eto, pitam ovdje pa ako se povede rasprava, prenijet cu joj komentare. Mogu joj za sad jedino preporucit novi Versys 1000, ali samo zato jer ni ne znam za nesto slicno. Ili Bmw GS1300 ovaj obicni, cisto jer kazu da je ok za po cesti. Dakle, stvarno joj nemam sto pametno preporucit :D

Tnx
 
  • Like
Reactions: t0malito
Evo ovako prvo sto mi pada na pamet
BMW F 900 XR
YAMAHA TRACER 9
AFRICA je odlican izbor ali je teska.
Triumph Tiger 900 bilo koji od modela.
 
T7 je logičan izbor, ok za po gradu a podnese bez problema i jednodnevne đireve. Ovi 1000 i više su za grad krave, pogotovo za vožnju cijele godine i svakodnevno provlačenje između auta, nije da Versys, Africa ili GS to ne mogu, ali uz znatno više opreza i angažmana u vožnji. Nisu za to ni napravljeni. Možda da pogleda što Triumph nudi u Tiger seriji, to mi onak još pada na pamet.
 
u kaj se ti upuštaš


al simp brigada je već tu🤣🤣🤣samo onaj magarac sa zavarenim kuferom fali



Srki
 
  • Haha
Reactions: Octane