Novi opoziv za R 1200 / 1250 GS

Lincino ... pa sta ce ti motor,ka te sve drugi vozi... :mrgreen:
Ma da su dobre ceste, vozio bih se ja i puno više. Evo spremam se na izlet u ponedjeljak, i jučer na google maps satelitskim snimcima pokušaao skontati je li cesta kroz kanjon Krivaje uopće 100% asfaltirana ili ne? (ako ima makadama onda je no go)
 
ne kužim šta vam je toliko čudno u tim opozivima, pa gledaj ekonomsku stranu (čitaj profit), pa ne radi to Tomić ili bilo koji zastupnik iz svog đepa a još manje iz ljubavi. opoziv je doša od proizvođača koji daje djelove i već nekako distributeru/serviseru kompenzira radne sate, zašto bi neko odbia posal koji je win-win situacija svima.
 
Put do Rijeke je normalno preko Bosne (ruta Travnik - Jajce - Bosanski Petrovac - Bihać pa volja ti na Veliku Kladušu ili skreneš za Plitvice.

Na žalost ni u Hercegovini ceste nisu ništa bolje
Kako ti se drzava zove? Pusti mi te politicke floskule i izvlacenje.
 
Kako ti se drzava zove? Pusti mi te politicke floskule i izvlacenje.

Tema je opoziv GS-a, pustite se politicko-nacionalistickog prepucavanja.
Dovoljno nas na svakom koraku truju sa tim sranjima, ne mora se prelijevati i na moto svijet.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: JosoGT46
Tema je opoziv GS-a, pustite se politicko-nacionalistickog prepucavanja.
Dovoljno nas na svakom koraku truju sa tim sranjima, ne mora se prelijevati i na moto svijet.
U pravu si. Samo ne volim kad se Hercegovina izostavi iz imena drzave. Nema to nikakve veze sa politikom.
 
  • Like
Reactions: esso_sa
Bio neki dan kod Tomića, po broju šasije moj motor je izuzet od opoziva kontrole kardana. Kupljen je u Njemačkoj, prva reg. 12/20, što me navodi na razmišljanje kaj se to prodaje u Hr?
 
Bio neki dan kod Tomića, po broju šasije moj motor je izuzet od opoziva kontrole kardana. Kupljen je u Njemačkoj, prva reg. 12/20, što me navodi na razmišljanje kaj se to prodaje u Hr?
Nije problem u motoru nego u vlasnicima. Često im se gasi mašina prilikom kretanja zato stradavaju kardani. Sam velim.
 
Bio neki dan kod Tomića, po broju šasije moj motor je izuzet od opoziva kontrole kardana. Kupljen je u Njemačkoj, prva reg. 12/20, što me navodi na razmišljanje kaj se to prodaje u Hr?

Garant kardane sto po zapadnim zemljama skinu u opozivima kasnije ugrade na nove GS-ove za trziste balkana :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: s2r and jessy
U pravu si. Samo ne volim kad se Hercegovina izostavi iz imena drzave. Nema to nikakve veze sa politikom.

Trebalo bi pokojnom Josipu Eugenu Tomiću poslati nekako pismo na onaj svijet, i požaliti se što je izostavio Hercegovinu iz naslova romana... :mrgreen:


Zmaj od Bosne.jpg
 
  • Haha
Reactions: Dene and hondimir
Bio neki dan kod Tomića, po broju šasije moj motor je izuzet od opoziva kontrole kardana. Kupljen je u Njemačkoj, prva reg. 12/20, što me navodi na razmišljanje kaj se to prodaje u Hr?
Pa zna se da BMW ima tvornice po dalekim Azijama !
 
  • Like
Reactions: Dene
Bio neki dan kod Tomića, po broju šasije moj motor je izuzet od opoziva kontrole kardana. Kupljen je u Njemačkoj, prva reg. 12/20, što me navodi na razmišljanje kaj se to prodaje u Hr?

Pa ne misliš valjda da se za HR posebno slažu motori ? :LOL:
 
Sigurno se ne slažu posebno za HR. Lošije, istočno, tržište se slaže svo zajedno. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Dene

Koliko vidim, problem se moze desiti za one koji skacu i lete sa motorima. Ako drzis otvoren gas dok si u zraku, zadnji tocak se vrti brze od “leta” motora, pa prilikom doskoka ta razlika u vrtnjavi jako opterecava mjenjac (logicno), sto moze dovesti do pucanja ulazne osovine mjenjaca.
U normalnim uslovima voznje problema nema. Realno, svaki motor je u slicnom riziku ako se vozi po opisanom scenariju. Posebno kada je pogon kruta veza (kardan) gdje nema prakticno nikakve amortizacije ovakvih naprezanja. BMW-u svaka cast pa su i ovo adresirali; vecina proizvodjaca bi jednostavno odbila garanciju i optuzila kupca da je polomio motor divljanjem i skakanjem.
Problem rjesavaju obicnim software updateom, gdje ce elektronika prepoznavati kada je motor u zraku i oduzimati gas dok motor leti, ukoliko vozac to prethodno ne ucini
 
Last edited:
  • Like
Reactions: El Mravac
Ili se drugima ne događa toliko često da se proglasi opoziv? :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Dene
Ili se drugima ne događa toliko često da se proglasi opoziv? :mrgreen:

Realno, meni ovo nije uopste za opoziva, ali BMW je ipak odlucio da to uradi, i to na bazi par izolovanih slucajeva. Ja im za to skidam kapu.
Po meni, sa ovako teskim motorom, zapreminom, 2 cilindra i kardanom se ne skace.
Za skakanje je neka lagana Husqvarna ili manji KTM i pogon na lanac
 
Last edited:
  • Like
Reactions: BARKLEY
Te gejsove samo neki divljaci voze..dje ima skakat sa motorom..yamahu tenere koja isto ima kardan izgleda neki fini ljudi vozaju..ne skacu i kardani ne crkavaju
 
  • Haha
  • Like
Reactions: floyd and Dene
  • Like
Reactions: AnteK