Novi stacionarni radari

Ovo nema smisla više, kud god se okreneš-kamera. I mi samo šutimo, i samo gazi stoku.
Ok, jedna dvije, ali kaj je pretjerivanje je pretjerivanje...
Dokle ovako?
 
Pitaj britance i talijance, mi smo tek počeli :mrgreen:

7,000 speed cameras

The UK has 900 more speed cameras than the USA and the fourth highest of any country, according to new research from Redex. With some 7,000 speed cameras in the UK, only Brazil (18,206), Italy (10,551) and Russia (10,525) have more, while there are just 3,340 in France.
 
Ovo nema smisla više, kud god se okreneš-kamera. I mi samo šutimo, i samo gazi stoku.
Ok, jedna dvije, ali kaj je pretjerivanje je pretjerivanje...
Dokle ovako?
Doći ćete svi na čopere :mrgreen: ali nažalost ni to ne pomaže jer su nam ograničenja za bicikle.
 
A šta misliš kako sam doletio u ovu temu? :mrgreen: Išao sam se provozati s autom po staroj cesti i popušio. Jučer i prekjučer s sam se vozio s motorom i onda mi frend veli da sam proletio pored par kamera. Sad čekam rasplet. Sve u svemu, na motoru igra skidanje tablice a u autu koncentracija. Sve druge je skupo pišanje uz vjetar.
 
Pozdrav svima,

Zanima me koristi li ko od vas detektor radara na motoru - ako da, koji, i kakva su iskustva? Ja sam negdje oko 2000. nabavio Bel 946 Express Cordless, koji se isporučivao sa ugaonim reflektorom tako da ga se moglo nositi u džepu jakne za motor, a preko slušalice davao je zvuk koji je upozoravao na približavanje npr. murijskoj zamci sa laser-pištoljem. Bio sam dosta zadovoljan sa njim, sve dok nisam izgubio taj reflektorčić. Sa drugim dodacima se isti mogao koristiti i u autu, zalijepljen vakuum stopicama na šoferšajbu ili drugim za vizir za sunce. Napajanje na baterije ili 12V kabelom iz utikača upaljača za cigarete.

Sad pokušavam na eBay-u naći taj reflektorčić - ali bih volio znati ima li uopće smisla truditi se oko toga? Ili ići na nabavku nekod drugog detektora - kojega?
 

Attachments

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    15.6 KB · Views: 57
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    63.6 KB · Views: 55
Mogu li sa ručnim pištoljima izmjeriti brzinu motorima?
Može, mene skinuli
A šta misliš kako sam doletio u ovu temu? :mrgreen: Išao sam se provozati s autom po staroj cesti i popušio. Jučer i prekjučer s sam se vozio s motorom i onda mi frend veli da sam proletio pored par kamera. Sad čekam rasplet. Sve u svemu, na motoru igra skidanje tablice a u autu koncentracija. Sve druge je skupo pišanje uz vjetar.
A i ove sve aplikacije za upozorenja ok, ali ako imas regu i sve treba se paziti jer znaju stajat odmah nakon kamere u zasjedi, tako da te onda lijepo skine iz auta a da ni ne znas...Starom kad idem autom gustam u ECO modu laganini, nema smisla ubrzavat, kocit,placat... Sreca ne sjedam vise u auto do Bozica😎
 
  • Like
Reactions: zaprudanec
I ja krenem s tom idejom, zavalit se u sic, muzika i lagano...ali ne ide.😄 S motorom u zadnje vrijeme isto međutim ako ti je putna brzina oko 100-120 opet si konstantno u prekrsaju.
Ove bluetooth aplikacije rade ok, jedino sto sam za vrijeme voznje poceo stavljati tel u flight mode jer ne znam kako iskljuciti sve pozive... :mrgreen:
 
Odkad vozim sa rasutim ležajevima volana i disbalansiranom prednjom gumom nema šanse da me uspije naciljat sa ručnim radarom (y)
 
Ja iman nalipljen CD od Mile Kitica pa me pistolj ne moze uvatit

sta se tice kamera.....mislin da do 30% prekoracenja ne slikaju
Nadalje....dosta njih je samo od naprid.....
Ja kad iden dalje stavin navigaciju i onda uspirin kad mi javi....
Sa mobitelon se ne zajebajen mada iman na njemu par aplikacija plus Tom Tom koji je stvarno dobar.....
 
Ma nije to laser nego čitač bar koda sa STP naljepnice. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Nisi ni daleko od istine, evo baš ga malo proučavam.... ovo treba zakonom zabranit.
I ne, nema više "po babi i stričevima" ako te (me) uslikaju jbg nisi imao sreće jer nema brisanja snimki bez autorizacije 🤦🏻‍♂️
 

Attachments

  • 20210228_141207.jpg
    20210228_141207.jpg
    181.9 KB · Views: 48
Jos uvjek ne kuzim tu naljepnicu na motoru od tehnickog,3 godine registriram i nikad ni ponudili mi je nisu,a kamoli zalipili,nit znam di bi je zalipia,mozda je dobijem u 7.mj.,kad je opet tehnicki...kad auto registriram,sami je odlipe i zalipe drugu...
 
Nisi ni daleko od istine, evo baš ga malo proučavam.... ovo treba zakonom zabranit.
I ne, nema više "po babi i stričevima" ako te (me) uslikaju jbg nisi imao sreće jer nema brisanja snimki bez autorizacije 🤦🏻‍♂️
Imaš potvrdu o osposobljenosti :)

Kotrlj !
 
  • Haha
Reactions: MIK0
Ja iman nalipljen CD od Mile Kitica pa me pistolj ne moze uvatit

sta se tice kamera.....mislin da do 30% prekoracenja ne slikaju
Nadalje....dosta njih je samo od naprid.....
Ja kad iden dalje stavin navigaciju i onda uspirin kad mi javi....
Sa mobitelon se ne zajebajen mada iman na njemu par aplikacija plus Tom Tom koji je stvarno dobar.....
vjeruj mi, slikaju... :mrgreen: s istog puta, 2x cestitka sa tablicom podignutom ali ocito ne dovoljno (cca max kut je 15-tak stupnjeva, svejedno, pusing rodjo :ROFLMAO: ) ... ogranicenje 50, okinulo me sa 72 (n)
 
  • Like
Reactions: vlado1981