Novi stacionarni radari

A di su sati u tim mjerama brzine, ako voziš 172km na 2h, nije ti neka brzina, neće te kaznit :mrgreen:
Pa naravno da ako sad skocim do Medjugorja,do kraja auto-puta ne gonim stalno 172...to ponegdje koji minut...ostalo prosjek 145 KM... to je to ... nemam ja Jurilicu,a i smatram da je brzina do 150 na sat...sasvim OK.,i dovoljno... Strom najlipse i prede do 140 ... inace izbjegavam auto-put, a po Lokalnoj cesti sam ka Turista,tolko puta prolazim obalom i uvijek isto...uzivam u panorami i usputnim WC_ima i pauzama...
 
Mislim da to vrijedi samo za autoput (nema kazne za prekoracenje do 10 km/h). To je razlog sto mozes vozit 155 km/h gdje je ogranicenje 130 km/h (155-10%=139,5) bez kazne.
Kažem "prije", po nekom starom, prastarom Zakonu koji je vrijedio kada sam polagao A kategoriju, mislim da se u naselju nije kažnjavalo za prekoračenje do 5 km/h.

Tolerancija od 10 km/h ili 10% na izmjerenu brzinu postoji i danas. Svugdje, na svaku izmjerenu brzinu.
 
Mislim da sam nedavno naletio na članak u kojem se spominjalo ukidanje tolerancije ali nisam siguran u kojem kontekstu. Npr. u Italiji toga nema, ograničenje je 130, skinu te sa 133 i uredno si u prekršaju.
 
Mislim da sam nedavno naletio na članak u kojem se spominjalo ukidanje tolerancije ali nisam siguran u kojem kontekstu. Npr. u Italiji toga nema, ograničenje je 130, skinu te sa 133 i uredno si u prekršaju.



Ovo?
 
Da, vidim da piše da su "neki krivo shvatili" pa je moguće da sam naletio na neko od takvih tumačenja.:mrgreen:(y)
 
Kažem "prije", po nekom starom, prastarom Zakonu koji je vrijedio kada sam polagao A kategoriju, mislim da se u naselju nije kažnjavalo za prekoračenje do 5 km/h.

Tolerancija od 10 km/h ili 10% na izmjerenu brzinu postoji i danas. Svugdje, na svaku izmjerenu brzinu.
Zapravo se moram ispraviti jer je prošle godine izašao novi Pravilnik:
"Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 50 km/h iznosi 3 km/h, za brzine veće od 50 km/h do 100 km/h iznosi 10 km/h a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 %, a zaokružuje se na veću vrijednost."
 
Mislim da sam nedavno naletio na članak u kojem se spominjalo ukidanje tolerancije ali nisam siguran u kojem kontekstu. Npr. u Italiji toga nema, ograničenje je 130, skinu te sa 133 i uredno si u prekršaju.
Tak je vuj u Olanda oduvijek, 4km/h vise od dozvoljene vec od 25€ zavisi gdje
 
Zapravo se moram ispraviti jer je prošle godine izašao novi Pravilnik:
"Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 50 km/h iznosi 3 km/h, za brzine veće od 50 km/h do 100 km/h iznosi 10 km/h a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 %, a zaokružuje se na veću vrijednost."
i dalje se odnosi na uređaje, a ne na izračun za penalizaciju
 
i dalje se odnosi na uređaje, a ne na izračun za penalizaciju
To je upravo to. Ta "sigurnosna razlika", tim riječima, piše i na prekršajnom nalogu kod prekoračenja brzine. Pravilnik se odnosi na uređaje, tako je, a zbog greške uređaja postoji ta sigurnosna razlika kod kažnjavanja.

"1.17. Sigurnosna razlika je vrijednost brzine izražena u km/h (kilometrima na sat) ili % (postotcima) koju se mora oduzeti od izmjerene vrijednosti brzine u svrhu ispravka zbog pogreške mjerila brzine odnosno mjerne metode."
 
Stara Zagorska Kupljenovo koja je kamera i kam gleda samo da znam se pripremiti....
Danas bacio oko. Ne izgleda mi ko kamera za brzinu, metalno kuciste, vise nego sto je siroko, s jedne strane potpuno zatvoreno, s druge nema objektiva, nekaj je na kutiji s te strane, neka izbocina, ali ne izleda prozirno, promjera puno manje od objektiva na Gatso kamerama, ali ponavljam, neprozirno, kao neki poklopac. Teoretski, ako i je kamera za brzinu, onda ti tablicu na motoru moze slikat ako ides iz smjera Zaboka prema ZG, ali skoro sam siguran da se ne radi o radaru/kameri za kaznjavanje prekoracenja brzine.
 
Upravo zbog toga mora ga poništiti pred tobom, inače pada na sudu. Moj stari isprobao, doduše prije dosta godina. Ima i neki pravilnik koji to propisuje, kao i da ti moraju dati podatke o atestu uređaja na uvid.

Inače, tolerancija od 10 km/h za izmjerene brzine do 100 km/h postoji svugdje pa tako i na kamerama. Prije se, mislim, do 5 km/h u naselju nije kažnjavalo. Znači mogao si 65 po GPS-u bez problema.
Što se tiče poništavanja pred tobom to ti je "mačku o rep" jer ti se na kraju svede na tvoju protiv njegove, a sudac će ti u toj situaciji stati na stranu policajca zato što to puni proračun, plus imaju ti za to čak i neka formulaciju u stilu "Odbacuje se izjava optuženika kao neistinita, budući da je dana u svrhu izbjegavanja kazneno-prekršajne sankcije."
Što se tiče davanja atesta (papir) na uvid to stoji kao obveza i nije ga loše zatražiti jer se relativno često zna desiti da nekom od uređaja istekne. S druge strane čak i ako ti ne predoče papir to te neće oslobodit krivnje jer i na samom uređaju imaš naljepnicu da je atestiran i tv. broj, a potvrdu o atestu ti policija u prekršajnom postupku bez problema naknadno dostavlja na zahtjev suda, pa ako je u trenutku mjerenja doista bio atestiran jbg.
 
Koliko sam čuo, doskočili su atestu a ovo tvoja riječ protiv njegove prolazi ako se ne pojavi na sudu. A čuo sam i da više ne plaćaju dolazak na sud... :p Dakle, svašta ja čujem ali nažalost nikad ništa nemam potvrđeno.:mrgreen:
 
Što se tiče poništavanja pred tobom to ti je "mačku o rep" jer ti se na kraju svede na tvoju protiv njegove, a sudac će ti u toj situaciji stati na stranu policajca zato što to puni proračun, plus imaju ti za to čak i neka formulaciju u stilu "Odbacuje se izjava optuženika kao neistinita, budući da je dana u svrhu izbjegavanja kazneno-prekršajne sankcije."
Što se tiče davanja atesta (papir) na uvid to stoji kao obveza i nije ga loše zatražiti jer se relativno često zna desiti da nekom od uređaja istekne. S druge strane čak i ako ti ne predoče papir to te neće oslobodit krivnje jer i na samom uređaju imaš naljepnicu da je atestiran i tv. broj, a potvrdu o atestu ti policija u prekršajnom postupku bez problema naknadno dostavlja na zahtjev suda, pa ako je u trenutku mjerenja doista bio atestiran jbg.
Sve si u pravu.
Atest im vrijedi godinu dana. S tim da sam nakon prijašnjeg posta pronašao neku nejasnu formulaciju u Pravilniku o postupanju policije gdje piše da atest možda i ne moraju imati sa sobom, već se pohranjuje u postaji. Naljepnica svakako mora biti na uređaju, ali po sjećanju mislim da je označena samo godina, ne i točan datum.
 
Mislim da sam nedavno naletio na članak u kojem se spominjalo ukidanje tolerancije ali nisam siguran u kojem kontekstu. Npr. u Italiji toga nema, ograničenje je 130, skinu te sa 133 i uredno si u prekršaju.
Bio je onaj prometni stručnjak srao o tome i rekao da bi on uveo tu toleranciju od 3 km/h svugdje i onda se to kao nešto razmatralo ali za sad to nije prošlo
 
Mislim da to vrijedi samo za autoput (nema kazne za prekoracenje do 10 km/h). To je razlog sto mozes vozit 155 km/h gdje je ogranicenje 130 km/h (155-10%=139,5) bez kazne.
Koliko ja znam,prije je bilo do 100 km/h tolerancija 10 km/h preko 100km/h tolerancija 10% sad da ima i 3km/h tolerancije do 50km/h (za to nisam znao).
Uglavnom u naseljenom mjestu imaš samo tu toleranciju(postoji kazna za 0-10km/h prekoračenje brzine) izvan naseljenog mjesta imaš toleranciju ili 10km/h ili 10% + od 0-10km/h nema kazne.
Za one koji je shvaćaju jer je malo ovako teško objasniti.
Primjer 1. Naselje ograničenje 60km/h smiješ voziti do 70km/h
Primjer 2. Van naselja,magistrala 90km/h ograničenje smiješ voziti 110km/h (10kmh tolerancija+do 10kmh nema kazne)
Primjer 3. Autoput ograničenje 130 kmh smiješ voziti 155kmh (- 10% jer je ograničenje preko 100kmh + do 10kmh nema kazne)
 
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 50 km/h iznosi 3 km/h, za brzine veće od 50 km/h do 100 km/h iznosi 10 km/h a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 %

Jel 3% ukljucuje i 50 km/h (ili do 50 km/h, ali ne i tu brzinu)? Pretpostavljam da ukljucuje, ali ako ne, onda je rupa u zakonu.

Primjer:
Ogranicenje je 40 km/h. Izmjere ti 44 km/h, odbiju 3 km/h i u prekrsaju si. Ali ako vozis 50 km/h, odbiju 10 km/h i nisi u prekrsaju.
 
Sigurnosna razlika kod mjerenja brzine za brzine do 50 km/h iznosi 3 km/h, za brzine veće od 50 km/h do 100 km/h iznosi 10 km/h a za brzine veće od 100 km/h iznosi 10 %

Jel 3% ukljucuje i 50 km/h (ili do 50 km/h, ali ne i tu brzinu)? Pretpostavljam da ukljucuje, ali ako ne, onda je rupa u zakonu.

Primjer:
Ogranicenje je 40 km/h. Izmjere ti 44 km/h, odbiju 3 km/h i u prekrsaju si. Ali ako vozis 50 km/h, odbiju 10 km/h i nisi u prekrsaju.
A gledaj ovo
60kmh u naselju,voziš 71kmh i kazna.
60kmh izvan naselja,voziš 80kmh i nije kazna