Novi stacionarni radari

:unsure: kad realno razmislim;
ja sam svaki dan sve sporiji, tako
da mogu komotno prilagoditi ograničenja,
mjerne uređaje, tolerancije i sl. u "penzić edišn" :mrgreen:

...JBG-a, nisu to više ni refleksi što su nekad bili,
a i malo/malo mi pogled odluta sa strane :)
 
  • Like
Reactions: Over G
Treba ulagati u edukaciju vozaca ne samo mladih nego i starijih!
treba ulagati u ceste koje su svaki dan u sve losijem stanju, zagreb je rasulo
I trebalo bi sanirati crne tocke i kriticna mjesta.
Samo te 3 stvari bi donijele drasticno poboljsanje u prometu.

Pa nije valjda jedino rjesenje staviti ogranicenje na brzinu bicikla i dalje samo udarati kazne, NIJE

Ogranicenja su jos uvijek iz 70ih godina vremena ficeka i jugica a od onda su auto strasno napredovali cak i sami voze!
Po meni bi trebalo ostaviti sve postojece znakove (usteda) da budu preporucena brzina a max dopustena +20kmh ali za svako prekoracenje drasticne kazne
Apsolutno se slažem da je edukacija glavni ključ napretka ali PRAVA edukacija, a ne ova u kojoj kandidat položi vozački i onda sjedne u svoj auto i po prvi put u životu ušalta dalje od treće brzine.

Da su ceste loše - jesu, ali čak i ne toliko loše koliko je loš vozni park. Da se smanje nebulozna davanja na kupnju dobrih i sigurnih (skupljih) auta, sigurno bi bilo i manje nesreća, a i posljedice bi generalno bile manje. Sustav automatskog kočenja je nešto što bi apsolutno svaki auto morao imati.

Što se ograničenja tiče tu na žalost mislim da nemamo puno šanse za pomak. Ograničenja iz 70-ih su aktualna zato što se zaustavni put i dalje sastoji od vremena reakcije i vremena kočenja. Ovaj prvi dio je ostao nepromjenjen.
Evo mene neki dan naguzio starac u starom autu dok sam usporavao pred raskrižje kako bih skrenuo u lijevo, a vidio me je 100%.

Btw, prosječno vrijeme reakcije vozača se računa kao 1 sekunda (realnost je 0.5 - 2.0 sekunde).
C/P izračuna pređene udaljenosti ovisno o brzini.

  • pri brzini od 50 km/h za 1s se prevali put od: 14 metara
  • pri brzini od 70 km/h za 1s se prevali put od: 20 metara
  • pri brzini od 90 km/h za 1s se prevali put od: 25 metara
  • pri brzini od 110 km/h za 1s se prevali put od: 31 metar
  • pri brzini od 130 km/h za 1s se prevali put od: 37 metara
 
Jel zna neko kaj snimaju ove dvije nove ispod savske na samom izlazu iz podvožnjaka?
 
Btw, prosječno vrijeme reakcije vozača se računa kao 1 sekunda (realnost je 0.5 - 2.0 sekunde).
C/P izračuna pređene udaljenosti ovisno o brzini.

  • pri brzini od 50 km/h za 1s se prevali put od: 14 metara
  • pri brzini od 70 km/h za 1s se prevali put od: 20 metara
  • pri brzini od 90 km/h za 1s se prevali put od: 25 metara
  • pri brzini od 110 km/h za 1s se prevali put od: 31 metar
  • pri brzini od 130 km/h za 1s se prevali put od: 37 metara

Kupis Kawasaki i ove prevaljene puteve poduplaš slobodno 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
  • Haha
Reactions: Dene
Žalosno da nitko nije kontrirao samozvanom stručnjaku marušiću, šebalj me razočarao, dobro da nije spomenuo i pokoji lažni auspuh...
Trebalo mu je ponavljati ko papiga da uzročnici teških nesreća nisu oni koji voze 100 u zoni 80 i da je retardirano dodatni spuštati toleranciju jer ko vozi 180 u zoni 80 tak ga boli k jel mu toleriraju do 83,5 ili do 90. Nek ozbiljnije kažnjavaju drogirane, pijane, prolaske na crveno, mobitele i ostalo
 
Evo jučer popodne na Savskoj: Audi A6 (BG tablice, mladi vozač) uletio sa oko 90 km/h iz smjera Trešnjevke (Vukovarska) na Savsku (kod Zagrepčanke) kroz crveno i nastavio prema Ciboni.
Ja sam čekao zeleno na Savskoj za ravno prema Ciboni, meni počelo žuto kad je uletio.
Policija Ford Focus karavan (cura suvozačica) ga skuzila iz suprotnog smjera (Vukovarska, kod vječnog plamena MUP).
Krenuli za njim s rotirkama, kod Cibone stali suprotan smjer paralelno s njim i kroz prozor mu govore da ih prati.
Onda su ga vodili do vatrogasnog doma (kod Zelenog vala), on zbunjen skroz, zaboravio voziti normalno od soka (ili se pravi blesav).
Kolika je kazna, cca. 200-300€?
 
Nisam znao, možda iste kao i ispod novog rotora ali ako ih aplikacija registrira onda vjerojatno snimaju. Do sad je bila samo ona na istočnoj strani koja snima oba smjera ali ona je tamo bila još dok nismo imali tablice. :mrgreen:
 
jel zna neko jel su u čukovcu i poljancu (ludbreg) kamere postavljene. ima na banderama neki trokut na koji su namontirane kamere koje gledaju na cetu. s obzirom da vreme sraćka ima koji domaći da provjeri
 
O da, lijepa dionica prije kumrovca, vjerojatno ga je skino po tablici bez zaustavljanja
Screenshot_20210413_151338.jpg
 
Tam je sve ravno i ne vidim zakaj ga ne bi mogao zaustaviti. Zaustavljali su i brže s presretačem.
 
evo i tu jedna nova
od sad kadu budu i ako budu MS, samo defile :mrgreen:

 
Tam je sve ravno i ne vidim zakaj ga ne bi mogao zaustaviti. Zaustavljali su i brže s presretačem.
Dzabe skrivanje tablice od kamera kad te onda oni čekaju😁😁 ima ih jako puno u civilnim autima sad,imam osjecaj da je svake godine sve gore i gore
 
Dzabe skrivanje tablice od kamera kad te onda oni čekaju😁😁 ima ih jako puno u civilnim autima sad,imam osjecaj da je svake godine sve gore i gore
pa ti u civilnim i jesu problem - kad te naciljaju u niskom letu ti se samo okrenes na trbuh i --- :mrgreen:

kontramjere.jpg