Novi stacionarni radari

Uzmeš kakvog kruzera i prst u uho

Sve preko 50 kubika (sa blokadom) nije prst u uho.

Imao sam Vespu P200 iz 1981. i bio sam u prekršaju konstantno. Taman je hvatala 110ak po GPS-u na mjestu gdje je ograničenje 70 i postoji kamera gore.

NRG 50 je jedino bio više manje OK, osim na mjestima gdje je kamera a ogrničenje 50.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Jedino skuter 50 i to s blokadom... jedino si onda siguran da neces prekoracit brzinu 😁

vec i ova moja SR 150 je kriticna za popusit finu globu 😁
 
Kad se vozim, imam osjećaj da me stalno netko gleda, osobito kad se vozim cestom na kojoj nisam često.
Gledaju od zada ako vas je više u điru.🤔
 
Nero u pravu si al kontam sa nekim kruzeron bio bi ozbilniji i odgovorniji ali sto je reko Barba Cigliću da se samo motor promijeni ali ne i navika xD
 
Kamere generalno nisu problem, sranje će biti jedino ako pojačaju sačekuše.

Gledam ovo ljeto turiste po cesti, svaki uredno ima navigaciju s upozorenjem na kamere i fino uspori kad treba, pa ako se turist ne da zajebat s kamerom nemojmo ni mi :mrgreen:
 
Kamere generalno nisu problem, sranje će biti jedino ako pojačaju sačekuše.

Gledam ovo ljeto turiste po cesti, svaki uredno ima navigaciju s upozorenjem na kamere i fino uspori kad treba, pa ako se turist ne da zajebat s kamerom nemojmo ni mi :mrgreen:
(y)
jos je veci problem, kad je drotov auto u sacekusi u grmlju, nevidljiv, i dojavljuje drotu na motoru sta mu je u dolazu.
Karlovac je ove i prosle godine to doveo do "savrsenstva" :mrgreen:
 
Kamere generalno nisu problem, sranje će biti jedino ako pojačaju sačekuše.

Gledam ovo ljeto turiste po cesti, svaki uredno ima navigaciju s upozorenjem na kamere i fino uspori kad treba, pa ako se turist ne da zajebat s kamerom nemojmo ni mi :mrgreen:

Generalno si u pravu, samo me vožnja s jednim okom/uhom na radarbotu umara.
 
  • Like
Reactions: zaprudanec
Generalno si u pravu, samo me vožnja s jednim okom/uhom na radarbotu umara.

Nisam htio komentirati, reko očito sam jedino ja tupav, ali ima nas još :mrgreen:
U autu mi je to skroz izvedivo, ali na motoru me slušanje botova razhebe skroz. U nedostatku boljeg izraza, izbaci me iz zone, ode mi volja i fluidnost :cool:
Tablica gore/dolje, pa kom obojci kom opanci.
Ali svjestan sam da je to ok filozofija za mojih par vožnji godišnje...sve i da svaki put najebem za tablicu, neće biti preskupo.

U biti, pravo rješenje je micanje s ceste. Šuma, šoder, pista...manje bitno. Tu se i dalje samo jednostavno zajebavaš s motorima.
 
  • Like
Reactions: karadolo46 and Nero
Kad ce ovako kod nas? Moze i visina kazne po motoru koji se vozi...nemamo isto para mi sa talijanskim motorima i ovi sa japanskim koji se nikad ne kvare
 

Attachments

  • Screenshot_2021-08-30-20-34-41-124_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-08-30-20-34-41-124_com.instagram.android.jpg
    729.4 KB · Views: 0
Kad ce ovako kod nas? Moze i visina kazne po motoru koji se vozi...nemamo isto para mi sa talijanskim motorima i ovi sa japanskim koji se nikad ne kvare

To mi je dno.

Kažnjavati nekog jer je sposoban zaradit pare.

Ili još bolje, u Hr svi ''opareni'' ionako ne prijavljuju prihode na sebe.
 
  • Like
Reactions: exfreerider
To mi je dno.

Kažnjavati nekog jer je sposoban zaradit pare.

Ili još bolje, u Hr svi ''opareni'' ionako ne prijavljuju prihode na sebe.
Istina, to bi bila diskriminacija na osnovu primanja. A s druge strane, cilj kazne je da zaboli, pa da drugi put misliš. Dobra tema za diskusiju... Ali bez HR veličine kao dijela jednadžbe.
 
  • Like
Reactions: Dene
To mi je dno.

Kažnjavati nekog jer je sposoban zaradit pare.

Ili još bolje, u Hr svi ''opareni'' ionako ne prijavljuju prihode na sebe.
Teorija je tu solidna; smisao kazne je, medu ostalim, da te odvrati od ponovnog pocinjenja kurslusa. U slucaju zatvora, jednako je zajebano i onome s mrmom i onome bez (uglavnom), ali u slucaju novcane kazne taj smisao se gubi kad je kazna prejednostavna za pokriti.
Praksa...hebiga, zna bit drugacija. Ne samo u rh.
 
  • Like
Reactions: JosipS
Teorija je tu solidna; smisao kazne je, medu ostalim, da te odvrati od ponovnog pocinjenja kurslusa. U slucaju zatvora, jednako je zajebano i onome s mrmom i onome bez (uglavnom), ali u slucaju novcane kazne taj smisao se gubi kad je kazna prejednostavna za pokriti.
Praksa...hebiga, zna bit drugacija. Ne samo u rh.

Jbg, teorija kapitalizma u kojem živimo je da stimulira rast, razvoj i potrošnju. Pa vidimo gdje je to dovelo našu državu :D :D :D Dobri smo u potrošnji.

My point, nek pronađu drukčiji mehanizam za kontroliranje divljanja ljudi s visokim prihodima. Umjesto novčanih kazni, nek tu budu bodovi koji će tvoje ponašanje držati u normali. Kažnjavanje uspjeha je u mojoj glavi iracionalno.
 
Mislim da Kina ima vec koju godinu sistem bodovanja svih gradana.
Kao Igrica smo