Novi stacionarni radari

Danas sam prošao, postavljena je tabla za upozorenje na kameru i nova kamera je postavljena
A vidis, u HR Zagorju negdje ima tih tabli (obicno 100tinjak metara prije, ugrubo), negdje nema. Nema pravila, a bilo bi fer da su table svugdje, ako se vec kamere postavljaju zbog sigurnosti, a ne haraca
 
  • Like
Reactions: Dene and JosipS
A vidis, u HR Zagorju negdje ima tih tabli (obicno 100tinjak metara prije, ugrubo), negdje nema. Nema pravila, a bilo bi fer da su table svugdje, ako se vec kamere postavljaju zbog sigurnosti, a ne haraca
U kod nas u Ri nisu sve označene a niti prema Karlobagu. Nema to veze sa sigurnošću
 
U kod nas u Ri nisu sve označene a niti prema Karlobagu. Nema to veze sa sigurnošću
Naravno da nema, kad barem nebi ni kod jedne bilo, ovako se neko mozda i zaigra ako je navikao na table u svom selu :D
 
  • Like
Reactions: Dene
Danas sam prošao, postavljena je tabla za upozorenje na kameru i nova kamera je postavljena
I u suprotnom smjeru je postavljena tabla i kamera
IMG_20220818_173545.jpg
 
Sa jedne i druge,prije tunela
ja mislim da to nije radar u funkciji, to je več dugo...


kamera je sigurno, da se promatra tunel, možda i kontrola brzine ali informativno
 
Postavljena je ova tabla prije tunela s jedne i druge strane
1661003587539.png

Ova kamera koju sam ja slikao nisam vidio najbolje jer sam se bavio slikanjem 😁 ali ovu što je slikao spori sam baš gledao(koliko sam mogao u vožnji) i čini mi se ovakva
1661004726705.png

Može biti i da nema kamera ali zašto bi onda stavljali ove table
 
Tko prvi prolazi onuda neka uspori i pogleda bolje da nebi bilo zabune.
Pogledajte ne samo gore nego i sastrane.
 
  • Like
Reactions: Dene
Danas sam bas obratio paznju, od Sibenika do Splita po magistrali sve kamere imaju tablu.
To sam i ja gledao prošle godine, Šibenik,Split,Makarska sve kamere su označene,tu kod nas kako koja a sad sam bio Osijek,Vukovar,Vinkovci i Đakovo i valjda nema ni jedna označena
 
  • Wow
Reactions: Feis123
Neznam jel za ovu temu, al zna ili itko kako treba po pravilu reagirati policija kad se netko pegla po putu. Primjer od juće. Vračam se iz Splita, na magistrali nas pegla renta car 40-50 ograničenje kako gdje 60-90. Naslago nas koliko sam uspio izbrojit preko 25 komada. Nailazimo na policijsku sačekušu sa radarom i oni ništa. Zar nisu trebali ovoga majmuna privremeno isključiti iz prometa?
 
Neznam jel za ovu temu, al zna ili itko kako treba po pravilu reagirati policija kad se netko pegla po putu. Primjer od juće. Vračam se iz Splita, na magistrali nas pegla renta car 40-50 ograničenje kako gdje 60-90. Naslago nas koliko sam uspio izbrojit preko 25 komada. Nailazimo na policijsku sačekušu sa radarom i oni ništa. Zar nisu trebali ovoga majmuna privremeno isključiti iz prometa?
Jesu. Vjerovatno pretpostavljaju da je stranac. A oni mogu sve u HR.
 
  • Like
Reactions: pikacu79