Novi stacionarni radari

Znaci ima jos opcija. Ja u autu koristim Waze a tako sam mislio i na motoru. Imam onaj smartwatch pa cu namjestiti da vibrira.
Koliko sam shvatio Radarbot moze raditi u pozadini dok se koristi Google maps sto je takodjer zgodno.

Jedino sto je na motoru to dosta delikatno, jedva se osjeti zbog vibracija motora (a moj Z900 je prilicno ugladjen), ali nije me jos prevarilo, s druge strane, testirao sam na poznatim lokacijama pa sam mozda i bio skoncentriran.

Svejedno, prije djira, ako znam gdje idem bacim oko na kartu u CamSam Plus za svaki slucaj (zapravo, narukvicu ni ne nosim ako vozim po poznatim cestama gdje znam gdje je koja kamera - problem je sto ih je sve vise i pitanje vremena kad se greska moze dogodit :D ) jer se updejta kod svakog pokretanja, a azuriranje je solidno brzo, neki put prije ostalih aplikacija, neki put malo kasnije, sve je to slicno, unutar par dana su sve azurirane, iznimaka naravno moze biti, al to je onda peh - mene nije u zadnjih 20-30 tisuca km fotkalo, a narukvica je spasila situaciju par puta kada sam je imao jer sam vozio po cestama na kojima nisam cesto.
 
Last edited:
Meni se sat osjeti da zavibrira ako dobijem poruku ili me netko zove.
U principu kad negdje idem pogledam gdje su kamere ali tesko je to sve zapamtiti ako ides prvi put. A i tih kamera je pretjerano previse i bez neke pomoci koja javi ako se priblizavamo je jako riskantno.
Sto se tice komunikacije to nemam i ne znam bih li nabavio. Nekad bih volio da imam kad zena ide sa mnom ali nisam bas odusevljen idejom da pricam cijelo vrijeme dok vozim i da mi navigacija daje upute u uho.
 
CamSam Plus jer s njim mogu imat i vibraciju na pametnoj narukvici (ne volim komunikaciju u kacigi).
Ja isto koristim Cam Sam Plus, ali na žalost nisu sve kamere obuhvačene koje su prikazane a Šnecerovoj karti, tako da oprez.
 
Ja isto koristim Cam Sam Plus, ali na žalost nisu sve kamere obuhvačene koje su prikazane a Šnecerovoj karti, tako da oprez.

Mozes dat koji primjer (ne tocna lokacija, samo onak, ugrubo), neda mi se usporedjivat,samo ono sto ti je ostalo u pamcenju. Tnx
 
ako oces primjer, na camsam neznam, ali vidim da radarbot donju dubravu jos nije pokupio.

Skuzio sam na CamSam da dojavu o fiksnoj kameri nekoliko dana drze u rubrici mobilnih kamera, a onda nakon cca tjedan dana osvane u fiksnima (valjda ako se visestruko potvrdi). Mobilne kamere ta app updejta cesto (svaki dan par puta vjerojatno, mozda i trenutno po dojavi), fiksne kamere cca svaki tjedan jednom.


Edit: sad pogledao, camsam ju ima na karti, al nije oznacena kao trajno (sto je OK, jer bi tada moglo bit puno laznih podataka). Kroz tjedan/dva ce sigurno ostati u popisu fiksnih kamera
 

Attachments

  • Screenshot_20221128-111518_CamSam PLUS.jpg
    Screenshot_20221128-111518_CamSam PLUS.jpg
    529.1 KB · Views: 0
Last edited:
Mozes dat koji primjer (ne tocna lokacija, samo onak, ugrubo), neda mi se usporedjivat,samo ono sto ti je ostalo u pamcenju. Tnx
Sad ovako naravno da ne mogu, ali čini mi se da je bila jedna od onih na potezu Brinje - Gospić.

Znam da sam pisao CamSam i upozorio na to, čak sam im rekao da postoji "community curated" baza i da si tamo skine pozicije i upišu.
Njihov odgovor: Molim da mi javite točne pozicije. Umjesto da oni brzinski usporede svoju bazu sa Šnecerom, to bi m ja trebao raditi.... 🤨

Edit: ili možda od Josipdola prema Brinjama. Ne znam više. A ima i koja u Zagorju.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Sad ovako naravno da ne mogu, ali čini mi se da je bila jedna od onih na potezu Brinje - Gospić.

Znam da sam pisao CamSam i upozorio na to, čak sam im rekao da postoji "community curated" baza i da si tamo skine pozicije i upišu.
Njihov odgovor: Molim da mi javite točne pozicije. Umjesto da oni brzinski usporede svoju bazu sa Šnecerom, to bi m ja trebao raditi.... 🤨

Edit: ili možda od Josipdola prema Brinjama. Ne znam više. A ima i koja u Zagorju.

A da, rade kao i vjerojatno ostale aplikacije, tek na opetovano prijavljivanje stave kao konacno rjesenje fiksne kamere, sto je u jednu ruku i dobro. Nece oni gledat druge podatke koje njihovi korisnici nisu prijavili, gotovo sam siguran da tako funkcioniraju sve aplikacije tog tipa i ovisimo o broju korisnika i njihovom prijavljivaju (verifikacija je ono sto autori aplikacija trebaju nadgledat, a to opet rade nekim svojim pravilima ovisno o broju prijava).
Primjetio ovo ljeto u jednoj grupi na fejsu prijavu kamere u HR Zagorju jugoistocno od Krapine, osvanula i u CamSam i bila tamo tjedan dana. Nestala iz CamSama jer cinjenica je da je bila lazna prijava (prosao tamo i obratio paznju cca 2 tjedna kasnije). Ista situacija u slicno vrijeme ove godine i u Djurmancu (Sjeverozapadno od Krapine): nema tamo kamere, ali bila je prijavljena i kasnije uklonjena sa popisa.
 
Last edited:
Ma razumijem. Ali baš zbog toga sam im javio da ima popis o kojim se brine cijeli grupa ljudi. Sigurno nisu ni oni čekali da im se svaka pojedinačna kamera, u cijeloj europi ili svijetu, javi barem 5 puta neovisno da ona stvarno postoji neku su se sigurno isto oslonili na neke popise.
 
Ma razumijem. Ali baš zbog toga sam im javio da ima popis o kojim se brine cijeli grupa ljudi. Sigurno nisu ni oni čekali da im se svaka pojedinačna kamera, u cijeloj europi ili svijetu, javi barem 5 puta neovisno da ona stvarno postoji neku su se sigurno isto oslonili na neke popise.
Mozda i jesu, a mozda imaju i algoritam koji to sam obavi na temelju broja prijava u odredjenom vremenskom razmaku (vrlo vjerojatno, cak bi rekao sigurno)
 
vidim da se dosta spominje CamSam Plus
moze usporedba sa radarboto?
meni on za sad prilicno ok obavlja posao.... pro je puno bolja al brate kosta ko suho zlato, ova free mi je ok bila
 
Meni radarbot nešto nije htio. CamSam Plus se plaća ali je neka siča tipa 7 kn. Tako da definitivno za preporuku.
 
Onda mora da sam ga uzeo već prije par godina. Jebote što vrijeme leti.
Svakako vrijedi tih novaca u odnosu na free verziju jer nudi opcije koje ona nema, a znaju bit jako prakticne
 
S obzirom da Radarbot ne koristim često i da je radio vrlo polovično, za sad sam našao mod u kojem funkcionira: prije svake vožnje instalacija (s upaljenom lokacijom), nakon vožnje deinstalacija. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Nero
S obzirom da Radarbot ne koristim često i da je radio vrlo polovično, za sad sam našao mod u kojem funkcionira: prije svake vožnje instalacija (s upaljenom lokacijom), nakon vožnje deinstalacija. :mrgreen:
Da bi radarbot pravilno radia,prije nego krenes,triba upalit 4g :mrgreen: