Novi stacionarni radari

Ne mislim da bi osobno upetljao pola familije u moju kaznu zbog moje prebrze vožnje..
Nije fer da njihovo ime završi na dokumentima za obradu kazne.
Do sada 5x su mene potpisali ako me nema doma kad poštar donese, ja platim pola u roku 3 dana ili samo sudske troškove i gotovo.
Već smo shvatili da si ti moralna vertikala. :mrgreen:
 
Jok, ovako sada to glasi..

"novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila ili odgovorna osoba u pravnoj osobi ako, u roku od 15 dana, ne da vjerodostojan dokaz o osobi koja je upravljala vozilom u vrijeme počinjenja prekršaja."

I na snazi je od 1.1.2020
Dobro.
Ustvari nije više dobro.:mrgreen:
 
U svakom slučaju, teret dokazivanja bi treba bit na policiji, a na ovaj način oni lopticu prebacuju vlasniku vozila.

To bi bilo super, onda bi uvek s kacigom vozil i auto i motor. Al kak je roditelj odgovara za dete, vlasnik odgovara za vozilo.
 
To bi bilo super, onda bi uvek s kacigom vozil i auto i motor. Al kak je roditelj odgovara za dete, vlasnik odgovara za vozilo.
Slažem se.
Tribalo bi u ZSPC uvest knjigu vožnji, te putne naloge i za privatna vozila.
Problem riješen.
 
Sad kad razmislim, svejedno je, ista je kazna i za 38 i za 48 preko jer spada u 30-50 preko ogranicenja sto znaci da si mogao i 59 preko i isto bi bilo :D (3000-7000kn + 3 boda). Jel ti ponudjeno da platis pola u roku 3 dana ili i dalje vrijedi da je to moguce samo za kazne do 2000kn?
mislim da je pola za do 2tkn tj ziher je jer sam takvu dobio. ja popljugao u istom danu 2 (tablica po repom) 30-50 preko. za jednu sam dobio rjesenje 3tkn, da platim 2tkn, mjesec bez A kat i 3 boda :( za drugu nisam jos dobio rijesenje
 
  • Sad
Reactions: 3alfa3
To je najveći zajeb, ili je skini skroz ili je stavi da se vidi, jer to pod repom samo misliš da si je sakrio, međutim kamere ti je izoštre i skidaju te... tako je frend dobio jer su se vozili iza njega u autu, isto je bila pod repom i snimili ga, išao je preko 80 di je ograničenje 40, bila je kazna debelo preko 5tkn + bodovi itd samo se tad uspio izvuć da se nije znalo tko vozi pa je platio 2tkn... Stavi nosač skini tablicu i sretan si, skini sve ideš na vanredni, isključenje iz prometa i x kuna kazni ili nemoj ni stajat
 
  • Like
Reactions: DADO+
meni je prije par godina bila preklopljena pod repom, pa me je
svejedno presretač snimio kad sam ga obišao, a kad
sam im stao u idućem selu, nisu skoro ni komentirali to,
već prvo opalili kaznu, (samo za brzinu)
iako je jedan rekao: tablica ti je pričvršćena naopačke :mrgreen:


tako da sam već prije napisao; kako je to sada samo šminka i
ako nekome tako ljepše izgleda rep motora, onda OK
(jedino skinuti, ako se baš nekome divlja i ne misli stati)


a u vezi aplikacije/kombinacije: Radarbot-mob.-slušalice:
jučer sam je isprobao i dobro radi, (čak sam i DB kilere
vratio kako sl. ne bih proletio :mrgreen: ), ali mob. javi vibracijom i
glasovno, dosta glasno nailazak i sam prolaz,
no par puta
mi je javljala apl. i gubitak GPS-a, pa
onda ako si slučajno na nepoznatom terenu i nemaš signal,
nisi siguran, tj. ne znam; da li javi kako je ponovo pod GPS-om :unsure:


uglavnom mala pomoć, (y) ali kad vidiš
sve ostale načine za uhvatiti u prekoračenju brzine, oduška
si možeš dati samo na relacijama "Bogu iza nogu" :)
 
Last edited:
e da,

i skužio sam kako sam s DB kilerima duplo brži,
jer kad nisu montirani, imam bar iluziju da idem brzo :mrgreen: :ROFLMAO:
 
Kak si dobil ak je tab pod repom? :unsure::unsure:
jebeni previd. na tuonu je isto bila na preklop, ali je zglob takav da je zaktretanje bilo za 180 stupnjeva, tj gledala je prema masini. na suzi je kut zakretanja cca 50 stupnjeva. multanova to vidi bez problema, ali nisam mislio da ju vidi i ova sa stupa (n)
sve u svemu, skupo skolovanje
 
jebeni previd. na tuonu je isto bila na preklop, ali je zglob takav da je zaktretanje bilo za 180 stupnjeva, tj gledala je prema masini. na suzi je kut zakretanja cca 50 stupnjeva. multanova to vidi bez problema, ali nisam mislio da ju vidi i ova sa stupa (n)
sve u svemu, skupo skolovanje
Je a kaj divljaš u tim godinama 👴
 
jos je "lako" sa kaznom i placanjem. problem je sto nitko, ali nitko ne zna od kada tece zabrana A kategorije. u 5 PP dobijes 5 razlicitih tumacenja/odgovora, bez obzira sto jasno pise u prekrsajnom nalogu.
 
Zavisi u kojem smislu, nisam rekao bježati, ako je ovaj pored auta samo prođeš pa ako te ganja staneš uz sori nisam vas vidio:mrgreen: