Novi stacionarni radari

Za ekipu sa Splitskog područja, da li oni radari na cesti Solin-Dugopolje snimaju u oba smjera? Vidim da su to one stare velike kutije postavljene nisko pa sam mislio da snimaju samo u jednom smjeru. Ali vidim da na izlazu/ulazu tunela postoje neke kamere postavljene visoko na rasvjetnim stupovima.
Te "stare" kutije i nisu tako stare, barem po tehnologiji. I snimaju 4 trake, u konkretnom slučaju oba smjera. A ove pred i u tunelima su nadzorne kamere.
 
Evo sam prolistao brošure radara koji se koriste kod nas, uglavnom, kad se kaže u oba smjera to znači da kamera snima dvosmjernu cestu i snima vozila koja prometuju u oba smjera, tj vozila koja odlaze i koja dolaze prema kameri. Ali kamera snima samo u jednom smjeru ceste. To bi značilo da motor koji dolazi prema kameri ne može biti prepoznat po tablici. Jedino ako je postavljena druga kamera u suprotnom smjeru, ali gore u dugopolju nisam primjetio da su postavili kutije u parovima, tako da možda ima šanse da me nisu registrirali. A vidjet ćemo.
 
Evo sam prolistao brošure radara koji se koriste kod nas, uglavnom, kad se kaže u oba smjera to znači da kamera snima dvosmjernu cestu i snima vozila koja prometuju u oba smjera, tj vozila koja odlaze i koja dolaze prema kameri. Ali kamera snima samo u jednom smjeru ceste. To bi značilo da motor koji dolazi prema kameri ne može biti prepoznat po tablici. Jedino ako je postavljena druga kamera u suprotnom smjeru, ali gore u dugopolju nisam primjetio da su postavili kutije u parovima, tako da možda ima šanse da me nisu registrirali. A vidjet ćemo.
Ta na brzoj cesti Klis snima samo u dolasku, odnosno nizbrdo.
 
Podrucje pakostana ima dva komada u razmaku 1km, druga je u dragoj, sreca da te nisu obe onda zaredale, cista ravnica tu je i benzinska i nesto kao malo naselja, uglavnom zeznut dio ako ne znas di su ili imas regu
 
Update, poslao im da sam ja vozio, dobio danas uplatnicu (3000kn) i prekrsajni nalog.

1 mjesec bez vozacke.

Kad bi sve institucije ovak brzo funkcionirale, bili bi švicarska :mrgreen:
??? bez popusta?
ugl, obavezno pisi zalbu u smislu, priznajes, sram te je, neces vise, molis umanjenje kazne ili otplatu na rate i oprostaj zabrane A kat jer ti koristi za rad bla bla bla...
 
mislim da je kazna za to 3000-5000, već je dobio minimalnu pa ju neće snižavat, jedino će vratit vozačku.
 
oprostaj zabrane A kat jer ti koristi za rad bla bla bla...

A kategorija za rad?
Koji glupan bi to popušio..
Ako imaš volje za brzu vožnju i sredstva da platiš 3000 kn onda imaš i za alternativni prijevoz dok je vozačka kod njih..
 
A kategorija za rad?
Koji glupan bi to popušio..
Ako imaš volje za brzu vožnju i sredstva da platiš 3000 kn onda imaš i za alternativni prijevoz dok je vozačka kod njih..
koda njih boli kita šta ti napišeš, ja sam pisao i da mi je cura trudna pa nisu smanjili kaznu jer je već bila minimalna a 3 mjeseca gubitka vozačke su mi oprostili, bitno se žalit i da je donekle smisleno i vratit će vozačku.
 
koda njih boli kita šta ti napišeš, ja sam pisao i da mi je cura trudna pa nisu smanjili kaznu jer je već bila minimalna a 3 mjeseca gubitka vozačke su mi oprostili, bitno se žalit i da je donekle smisleno i vratit će vozačku.

Ok.
Npr. frend je dobio kaznu s +30 km/h, pisao žalbu da je student, nezaposlen, 1. prekršaj (junfer ;) ), pa nisu priznali. Te žalbe su na kraju lutrija i APP (ako prođe prođe).
 
Last edited:
Ako platim u roku 8 dana, ide 2/3 kazne, tako da se neću žalit, platim 2 soma i jbg... Bit ću pametniji ubuduće :mrgreen:

Vozačka nije bed, ionak je sezona gotova, a i idem na operaciju koljena, pa sam out do proljeća ovako i onako.
 
Ok.
Npr. frend je dobio kaznu s +30 km/h, pisao žalbu da je student, nezaposlen, 1. prekršaj (junfer ;) ), pa nisu priznali. Te žalbe su na kraju lutrija i APP (ako prođe prođe).
Pa ako je kazna po zakonu npr 500-1000kn i on dobije rješenje na 500, može on napisat da je svetac, ne mogu mu smanjit više od toga, jedino da dobije na 700 pa mu se smiluju i dobije 500.
Ja ne poznam nikoga, ko se žalio na dio da mu vrate vozačku i da mu nije prošlo.
 
Ako platim u roku 8 dana, ide 2/3 kazne, tako da se neću žalit, platim 2 soma i jbg... Bit ću pametniji ubuduće :mrgreen:

Vozačka nije bed, ionak je sezona gotova, a i idem na operaciju koljena, pa sam out do proljeća ovako i onako.

problem ti je sto ovo za vozacku u vecini slucaja ne stupa odmah na snagu, nego zna proci par mjeseci, tako da se nemoj cuditi ako budes pauzirao mozda i do sredine a ne pocetka iduce sezone..
 
:unsure:
Ja sam mislio da oduzimanje vozačke stupa na snagu od trenutka kad dobiješ rješenje? - kakva im je to glupost s odgađanjem kazne, zar i za to kod nas moraš čekat u redu!?!?
 
...vozačka ostaje, evidentira se kategorija koja je pod zabranom

ne znam kako je sada, ali ja bih se uvijek žalio (kod MUP-a), jer ja se bar na sudu mogu dogovoriti kad
zabrana ide (bar je tako bilo) i to odraditi dok je kod nas u unutrašnjosti snijeg :)
 
:unsure:
Ja sam mislio da oduzimanje vozačke stupa na snagu od trenutka kad dobiješ rješenje? - kakva im je to glupost s odgađanjem kazne, zar i za to kod nas moraš čekat u redu!?!?
nacelno, ti bi trebao biti u pravu, bar po onome kako to pise u prekrsajnom nalogu. problem je sto taj prekrsajni nalog, od 5 sluzbenika MUP-a, tobijes 5 razlicitih tumacenja... vjerovao ili ne. drugi problem je, sto ne dobijes nikakvu obavjest od kad su stavili zabranu, tako da ti ostaje gledanje u slacu kave, bacanje graha, ... ili da imas poznatog u mup-u da ti prije voznje pogleda kad je aktivirana zabrana
 
A kategorija za rad?
Koji glupan bi to popušio..
Ako imaš volje za brzu vožnju i sredstva da platiš 3000 kn onda imaš i za alternativni prijevoz dok je vozačka kod njih..
sto je tu cudno? kategorija za rad, da. s kojom kategorijom rade dostave na 2 kotaca? za traktor?
 
da li se ima smisla žaliti na kaznu od 3000 kuna (ne zaustavljanje na znak stop policija) ili platiti 2000 i idući puta pametnije (tablica u rep, a ne pod rep)??:mrgreen:
e da, stručnjaci su upisali kategoriju A1, što bi značilo da A kategorija ostaje ili sam ja nešto krivo pohvatao?? :mrgreen:
 
moguće špranca, pa djelatnik predvidio :mrgreen:
(vrag bi ga znao)

i kako se kaže: "da kucnem o drvo" (nije dugo bilo :) )
ja se na one do 1000kn(plativo :mrgreen:) ne žalim, ali kao što sam napisao;
kad je kategorija u pitanju, uvijek (y)
 
Last edited:
...u stvari :unsure: nisam vidio takav slučaj i možda oboriš na sudu, baš zbog toga,
ali nije ziher :mrgreen:

tj. pitanje je da li oni poštuju načelo "ne bis in idem" i ako ne, da li bi se toliko
zavuklo u zastaru :mrgreen: