Novi stacionarni radari

Ne znam je li netko ranije spomenuo, no jučer sam prvi puta uočio kamere na početku Slavonske odmah kod Vjesnika (Zagreb). Kamere su postavljene na bočne zidove. Do jučer, dugo nisam prolazio tuda autom i stajao u koloni, pa mi eto zapelo za oko.
E sad, kakve su to kamere pojma nemam.
 

Attachments

  • cam.JPG
    cam.JPG
    48.9 KB · Views: 157
Ne znam je li netko ranije spomenuo, no jučer sam prvi puta uočio kamere na početku Slavonske odmah kod Vjesnika (Zagreb). Kamere su postavljene na bočne zidove. Do jučer, dugo nisam prolazio tuda autom i stajao u koloni, pa mi eto zapelo za oko.
E sad, kakve su to kamere pojma nemam.

Na sjevernom kolničkom traku je postavljena kamera još u prvom valu. Malo prije te crvene oznake.
 
Ne znam je li netko ranije spomenuo, no jučer sam prvi puta uočio kamere na početku Slavonske odmah kod Vjesnika (Zagreb). Kamere su postavljene na bočne zidove. Do jučer, dugo nisam prolazio tuda autom i stajao u koloni, pa mi eto zapelo za oko.
E sad, kakve su to kamere pojma nemam.
mislim da nije za brzinu jer ima jedna desetak metara prije na stupu :unsure:
 
Dakle, postavljena je kamera CORDON M-2 u mjestu Kijevo. Nosač je bio postavljen na rasvjetni stup još pred par mjeseci, ali nisam bio siguran da li je za kameru, pa zato tek sada stavljam post.. Opazio sam je prije 2 dana kada sam putovao za Split. Kamera gleda u pravcu Knina (ako se ne varam, jer je bila noć..), i nalazi se na stupu sa lijeve strane ako se gleda iz pravca Knina u pravcu Splita. Ne znam točnu lokaciju, ali je na jednom od ovih stupova sa slike, a to je na onoj dugoj ravnici oko pošte u Kijevu (+/- 100 metara).Ako ima netko od ekipe iz Knina, pa da pogleda točnu lokaciju, jer se ne vraćam tim putem nazad...

Kamera CORDON Kijevo.jpg
 
  • Like
Reactions: singlica
Dakle, postavljena je kamera CORDON M-2 u mjestu Kijevo. Nosač je bio postavljen na rasvjetni stup još pred par mjeseci, ali nisam bio siguran da li je za kameru, pa zato tek sada stavljam post.. Opazio sam je prije 2 dana kada sam putovao za Split. Kamera gleda u pravcu Knina (ako se ne varam, jer je bila noć..), i nalazi se na stupu sa lijeve strane ako se gleda iz pravca Knina u pravcu Splita. Ne znam točnu lokaciju, ali je na jednom od ovih stupova sa slike, a to je na onoj dugoj ravnici oko pošte u Kijevu (+/- 100 metara).Ako ima netko od ekipe iz Knina, pa da pogleda točnu lokaciju, jer se ne vraćam tim putem nazad...

View attachment 725108

Da, neka netko pogleda tačniju lokaciju, da ubacim...
 
jbga, nije mi usput..kažu da je negdje kod pošte..kad saznam točno javim..

I meni nije usput :) Kijevo ima webcam ko Pošte


Tu se radar ne vidi, mora da je na kojem stupu dalje prema Sinju.

Neko će javiti, bez brige :)
 
  • Like
Reactions: go-go
Eh, da, nigdje onog znaka "Radarska kontrola" (n)(n)(n)

Ja sam do prije par dana mislio da su znakovi obavezni ali policija kaže da nisu.
Dovoljno su obavještavali preko web, novina i radija.
Županija postavlja znakove ako su raspoloženi za dobrobit svojih građana.


 
Last edited:
Vidim da me je bricksrheavy preduhitrio.. :)(y)
Ipak sam jučer išao preko Kijeva za ZG.. Kamera je zapravo bila 300 metara prije pošte od smjera Knina, a ne 100 kako sam prethodno napisao.. Teško je točno odrediti po mraku u vozilu koje se kreće.. Jučer, pošto je već bila noć, nisam slikao, ali sam stao i zapamtio koordinate gdje se kamera nalazi. 😎 Btw, gleda u smjeru Sinja, a ograničenje brzine je 60 km/h... 👈