Novi stacionarni radari

Sta se stalno neko buni, neka kamera...pa jesi ti vozio kad kroz Italy...ja do Firence i nazad nisam vidio nigdje policijota, ali zato svako malo svira radarbot.,naravno, okolinim cestama i kroz sela, a i tako vanka voziš ka bubica, samo kod nas bi pićio... ,a isto tako,aj tamo potegni i auto-putem...pa te brzo srede...,a u Sloveniji bi moga skoro i pjeske,kako se vozi...
Ja isao do Verone prije mjesec i po dana od Trsta 160 kmh cijelo vrijeme i tako nazad valjda bi nesto vec doslo do sada.
Nitko ne kaze da se trazi letiti po cesti ali 100 do 110 kmh ogranicenja recimo do zagreba sa nekim dijelovima i po 80kmh je zbilja smijesno.
 
  • Like
Reactions: biker4life and Dene
Ja isao do Verone prije mjesec i po dana od Trsta 160 kmh cijelo vrijeme i tako nazad valjda bi nesto vec doslo do sada.
Nitko ne kaze da se trazi letiti po cesti ali 100 do 110 kmh ogranicenja recimo do zagreba sa nekim dijelovima i po 80kmh je zbilja smijesno.
Ili,da se nadovežem,Riječka zaobilaznica 60-70km/h...
Stvarno bi na dosta mjesta trebalo dignuti ograničenja brzine
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nero and pikacu79
Moguce da nisu svi stacionarni radari/kamere jednako podeseni, ali, koje je najmanje prekoracenje, a da je netko bio uslikan i da mu je doma dosla kazna? Urbana legenda je da je to 20 km/h, ali, da li je to stvarno tako?

Obzirom na toleranciju od 10 km/h, nema sanse da fotka ako je prekoracenje manje od 11 km/h.
 
Ne tvrdim nista sa 100%, ali na do 20kmh si siguran i pored patrole koja slika(prosao vec valjda 100 puta, npr ogranicenje 70, vozis 90), pa vjerujem da je i sa kamerama tako nekako. :unsure:

Vjerojatno salju kazne za onu kategoriju 10-30kmh preko ogranicenja navise, a ako maknemo 10kmh za toleranciju, + 10 kmh + koliko ti laze sat... to je taman tu negdje.
 
...da se nadovežem...do 90 kmh te nitko neće dirati
Jesi siguran?
Recimo u zadnjem tunelu je ograničenje 50,ako se nađe presretač iza tebe a ti na 90 dali će te dirati?
Na kraju krajeva ako te neće dirati do 90 zašto onda to ne stave kao ograničenje,ili 80 plus 10 koje je po zakonu pa da znaš na čemu si nego ovako ovisiš o volji nekoga policajca i o tome kakav mu je dan
 
Last edited:
Moguce da nisu svi stacionarni radari/kamere jednako podeseni, ali, koje je najmanje prekoracenje, a da je netko bio uslikan i da mu je doma dosla kazna? Urbana legenda je da je to 20 km/h, ali, da li je to stvarno tako?

Obzirom na toleranciju od 10 km/h, nema sanse da fotka ako je prekoracenje manje od 11 km/h.
Ja nisam provjeravao ali npr. prijatelj svaki dan kad ide na posao prolazi pored dvije kamere i svaki put prolazi 20+ i to već godinama i nikada nije dobio kaznu.Tako da te dvije 100% toleriraju 20+ i mislim da je tako i kod ostalih ali ja rađe usporim nego provjeravam 😁
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Ovisi i da li pricamo o pravoj brzini ili onome sto pokazuje brzinomjer na vozilu, jer brzinomjeri lazu najcesce 5-10% pa bi 20 km/h vise lako moglo biti i samo 12- 16 km/h u slucaju da brzinomjer pokazuje 80 km/h, a ogranicenje je 60.

Ukratko, zanima me da li poznate slucaj da je stigla kazna, a izmjereno je ispod 20 km/h vise od ogranicenja?
 
Last edited:
Ma moze se govoriti koliko oces o ogranicenjima...ali tako se brze puni blagajna.,pa ko nagrabusi,a evo jedan dogadjaj danas... stoji policija na kont.punktu.,i zaustavi mog frenda Poscjera na vespi bez kacige,i pisu mu 1.000 kn kaznu.,u tom trenutku nailazi drugi frend sa autom ,vozi polako i snima malo mobitelom situaciju i zovne Poscjera sa smjeskom,jer se poznajemo...oodmah jedan policajac sjeda u auto i nakon 100 met.,zaustavlja doticnog frenda...i dobiva kaznu za mobitelanje u voznji,nevezanje pojasa,snimanje sluzbene osobe...ugrozu prometa...uglavnom zabiberi mu 4.000 kn.kaznu...
eto...
bahaha... ,pa meljite.,al bes ga... zavoju cast-smanji gas...
 
Ma moze se govoriti koliko oces o ogranicenjima...ali tako se brze puni blagajna.,pa ko nagrabusi,a evo jedan dogadjaj danas... stoji policija na kont.punktu.,i zaustavi mog frenda Poscjera na vespi bez kacige,i pisu mu 1.000 kn kaznu.,u tom trenutku nailazi drugi frend sa autom ,vozi polako i snima malo mobitelom situaciju i zovne Poscjera sa smjeskom,jer se poznajemo...oodmah jedan policajac sjeda u auto i nakon 100 met.,zaustavlja doticnog frenda...i dobiva kaznu za mobitelanje u voznji,nevezanje pojasa,snimanje sluzbene osobe...ugrozu prometa...uglavnom zabiberi mu 4.000 kn.kaznu...
eto...
bahaha... ,pa meljite.,al bes ga... zavoju cast-smanji gas...
Smanji brzinu poštuj krivinu
 
  • Like
  • Haha
Reactions: Paf and Dene
Gatso354@40

Tu je sjebana kamera:
  • Ako se ide KC-ZG onda kamera snima dolaz i onda je ograničenje 50 prema znaku.
  • Ako se ide obratno, ZG-KC, onda kamera snima odlaz i onda je ograničenje 40.

Malo su neusklađeni, ali to ionako nije ništa novo . sad na kaj je namjestena :unsure::unsure::unsure:...
 
IMG-a004e2d65526234695a26621ea1adb38-V.jpg
 
OBAVIJEST:
Nova kamera je postavljena u mjestu Križpolje na staroj cesti za Senj.
Nalazi se u centru i gleda prema Senju.
Još nije ubačena u niti jednu aplikaciju za praćenje kamera pa pripazite.
Dakle oni koji voze starom cestom Karlovac-Senj kamere su u Križpolju i Brinju.
U Brinju gleda prema Karlovcu.