Novi stacionarni radari

Je li Snecerov mail [email protected] ?

Na taj sam poslao obavijest o 7 novih radara na području sarajevske županije, na autoputu od Sarajeva ka Zenici i Mostaru:

Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo (KS) postojeći radarski sistem proširuje sa sedam uređaja, a koji će biti instalirani na dionicama autoceste A1.

Iz MUP-a KS su istaknuli da se uređaji postavljaju u cilju stvaranja preduvjeta za povećanje sigurnosti u županiji, prenosi Klix.

Lokacije postavljanja novih uređaja na dionicama autoceste A1 su:

Podlugovi, portal kod isljučenja za Ilijaš, smjer Zenica - Sarajevo;

Butile - isključenje za Sarajevo, smjer Sarajevo - Mostar;

Tunel Oštrik, poluportal pred tunelom Oštrik, smjer Zenica - Sarajevo;

Vlakovo, portal poslije uključenja na Vlakovu, smjer Sarajevo;

Tunel Gaj, portal pred tunelom Gaj, smjer Sarajevo - Tarčin;

Ulaz u tunel 25. novembar, smjer Tarčin - Sarajevo;

Vukov Gaj, smjer Sarajevo - Zenica.

https://www.hercegovina.info/vijesti/bih/obavijest-vozacima-postavlja-se-sedam-novih-radara/208206/
 
Je li Snecerov mail [email protected] ?

Na taj sam poslao obavijest o 7 novih radara na području sarajevske županije, na autoputu od Sarajeva ka Zenici i Mostaru:

Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo (KS) postojeći radarski sistem proširuje sa sedam uređaja, a koji će biti instalirani na dionicama autoceste A1.

Iz MUP-a KS su istaknuli da se uređaji postavljaju u cilju stvaranja preduvjeta za povećanje sigurnosti u županiji, prenosi Klix.

Lokacije postavljanja novih uređaja na dionicama autoceste A1 su:

Podlugovi, portal kod isljučenja za Ilijaš, smjer Zenica - Sarajevo;

Butile - isključenje za Sarajevo, smjer Sarajevo - Mostar;

Tunel Oštrik, poluportal pred tunelom Oštrik, smjer Zenica - Sarajevo;

Vlakovo, portal poslije uključenja na Vlakovu, smjer Sarajevo;

Tunel Gaj, portal pred tunelom Gaj, smjer Sarajevo - Tarčin;

Ulaz u tunel 25. novembar, smjer Tarčin - Sarajevo;

Vukov Gaj, smjer Sarajevo - Zenica.

https://www.hercegovina.info/vijesti/bih/obavijest-vozacima-postavlja-se-sedam-novih-radara/208206/
To je druga država, BiH :) za BiH nemam baze...
 
@Snecer kad si već tu

na zumu 390 je sličica/ikona CRO-GATSO.bmp bila đžinovska i vidila se jasno čim je kamera ušla u viewport

sad imam zumo xt i ikona je toliko minijaturna da se jedva vidi, ono, skoro žuta točkica

probao sam je povećati ali ništa, retardirani garmin je uvijek prikazuje iste veličine

može li se to kako zajebat

inače prvih nekoliko tjedana sam imao trial garminovih kamera mislim da ga zovu cyclops i kolko sam uočio baza im je dosta ažurna

i njihova ikona je crvena i skoro prek pol ekrana, vidi se jasno i glasno

može li se ova tvoja nekako povećat na xt
 
1671041438568.png
 
Budinščina je važno međukontinentalno čvorište kamionskog, avionskog i satelitskog prometa

bez kamere bi kaos nasto u 10 minuta




Srki
 
Kad sam počeo radit onaj svoj mali detektor kamera ubacio sam 270 komada unutra, to je bilo sve na popisu onda, baš lani u ovo vrijeme ja mislim. Pred koji tjedan sam se sjetio napravit apdejt i bilo ih je na listi 370.

Da li ćemo do nove turističke sezone prebaciti magičnih 400, ja mislim da je odgovor DA! OHHH!
 
  • Like
Reactions: Dene and stipe_zxr
Policija je danas lišila slobode lice N.D. iz Dvorova koje se tereti da je pretuklo geometra daljinomjerom.
Kako se navodi iz MUP-a, do fizičkog napada je došlo iz nerazjašnjenih okolnosti. Lice N.D. iz Dvorova je parkiralo auto Golf 2 i fizički nasrnulo na geometra nanjevši mu tjelesne povrede daljinomjerom.
Očevici tvrde da je napadač bio prilično pijan, te da je kod sebe imao plosku jer je pozivao goste na sinovu svadbu.
Bijeljina Njuz saznaje da je do incidenta došlo greškom jer je napadač mislio da ga je radar uhvatio u malo bržoj vožnji.

Radari.jpg
 
Snimilo me na njemackoj autocesti, ogranicenje 100 - vozia 118 km/h. Stigla doma slika i da potvrdim da sam ja osoba sa fotografie. Zna li tko koliko me ceka eurica za platiti?
 
Snimilo me na njemackoj autocesti, ogranicenje 100 - vozia 118 km/h. Stigla doma slika i da potvrdim da sam ja osoba sa fotografie. Zna li tko koliko me ceka eurica za platiti?

Mene prije par godina slikalo u Stuttgart. Isto tako nesto, malo preko bilo. Nije mi doslo za potvrditi jer je auto bio od rente. Dosla direkt doma kazna od nekih 20 i nesto eura. Prvi put, malo prekoracenje....
Ali ne brini, ove godine ti nece nista naplatiti! :)
 
  • Like
Reactions: pa3q
Kamere, laseri i sve te drotovske pomade su kakti neki mjerni uređaji koji rade u nekom temperaturnom rengu....jel se zna koji je i jel to vrijedi priliko dogovora il suda?
 
  • Like
Reactions: ST_Johnny
  • Like
Reactions: pa3q
Kamere, laseri i sve te drotovske pomade su kakti neki mjerni uređaji koji rade u nekom temperaturnom rengu....jel se zna koji je i jel to vrijedi priliko dogovora il suda?

Godine 2016. policija je postavila sofisticirane radarske uređaje Gatso RS-GS11, koje je nabavila preko tvrtke Meditronik. Oni mogu mjeriti brzine od 20 do 250 km/h, imaju dovoljno memorije za 5000 prekršaja, rade na temperaturi od -25 do +60 Celzijevih stupnjeva, imaju ugrađenu rasvjetu s IC filtrom, mogu nadzirati promet u oba smjera istovremeno na četiri trake, a nalaze se u ormarima koji su neprobojni za metke.

Operating ambient air temperature −40°С to +50°С