NP UNA - stanje ceste?

FFBikerSar

Well-known member
Pozz, da li je netko u 2021 prolazio kroz NP UNA? Zanima me je li onih 4,5 km makadama na R408 između Martin Broda i Kulen Vakufa konačno asfaltirano? Ako nije, radije ću napraviti krug pa Martin Brodu prići od Drvara - makadam me nimalo ne privlači
 
Pozz, da li je netko u 2021 prolazio kroz NP UNA? Zanima me je li onih 4,5 km makadama na R408 između Martin Broda i Kulen Vakufa konačno asfaltirano? Ako nije, radije ću napraviti krug pa Martin Brodu prići od Drvara - makadam me nimalo ne privlači
Prolazio sam ja krajem 6. mjeseca, bio je makadam. Ali ravan kao da se po asfaltu voziš.
 
Bolje ti je dodji iz pravca Drvara, preko Ostrelja. Jos uvijek nije asfaltirano. Prosle sezone je asfaltiran dio od Orasca do Strbackog buka. Cini mi se da je oko 1200m ostalo neasfaltirano. Valjda ce ove godine zavrsiti taj dio.
 
Bolje ti je dodji iz pravca Drvara, preko Ostrelja. Jos uvijek nije asfaltirano. Prosle sezone je asfaltiran dio od Orasca do Strbackog buka. Cini mi se da je oko 1200m ostalo neasfaltirano. Valjda ce ove godine zavrsiti taj dio.
Hvala, ovo za Strbacki buk je pogotovu korisno, jer sam ga inace mislio potpuno izostaviti (ili se prikljuciti nekima koji tamo idu kombijem). Mene ovaj dio brineam , posto namjeravam spavati izmedju Bihaca i Dvoslapa i Troslapa (ulaz br 6). Morat cu se onda od Kulen Vakufa vratiti na glavnu cestu Bihac- Bos.Petrovac, spustiti do Drvara pa od Drvara ka Martin Brodu:
 

Attachments

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    60.8 KB · Views: 0
Prolazio sam ja krajem 6. mjeseca, bio je makadam. Ali ravan kao da se po asfaltu voziš.
Hvala, jedino ako je jos i bez nagiba bi se mozda i usudio. Tezak je turisticki motor, ne volim makadam ni na razglednici vidjeti
 
pa ako kolega kaze da je dobro utabano i vozis skoro ko po asfaltu, radi tih 3,5 KM,obilaziti...ne kuzim,al nije me ni briga...
 
pa ako kolega kaze da je dobro utabano i vozis skoro ko po asfaltu, radi tih 3,5 KM,obilaziti...ne kuzim,al nije me ni briga...
Kazem, mozda i probam. Nadam samo da nije uzbrdica ili nizbrdica. Ako je bilo dobro utabano lani, ne znaci da u medjuvremenu nisu prolazili kakvi teski kamioni, pa samo nasuto. Kad dodjem tamo pa vidim na sta lici, odlucit cu
 
Kazem, mozda i probam. Nadam samo da nije uzbrdica ili nizbrdica. Ako je bilo dobro utabano lani, ne znaci da u medjuvremenu nisu prolazili kakvi teski kamioni, pa samo nasuto. Kad dodjem tamo pa vidim na sta lici, odlucit cu
Taj neasfaltirani dio je na ravnom
 
Last edited:
Taj dio makadama je bolji od nekih asfaltiranih puteva, prosao sam s FJR bez problema, samo gas(y)
 

Attachments

  • 20170813_141642_copy_1920x1152.jpg
    20170813_141642_copy_1920x1152.jpg
    695.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Paf
ne znam s vaše strane, ali s naše se više ne može gore.. vlakom..
a i cestom je problem..od strmice do martinog broda..
 
Od Knina/Strmice do Bihaca/Uzljebic nema sluzbeni GP.
Pokusao sam proci kod Kaldrme i Martin Broda, ali nema sanse, ne pustise me...
 
da, mi kad smo trebali ići i službeno, imali smo sto problema, od najava, zahtjeva, popisa..i jednima i drugima, užas..
a stvarno šteta, jer je priroda čudo..
 
ne znam s vaše strane, ali s naše se više ne može gore.. vlakom..
a i cestom je problem..od strmice do martinog broda..
Bihac do Martin Broda, turisticki vlak, Ovo je sa stranice NP Una

 
  • Like
Reactions: go-go