Obavezna kutija prve pomoci od 01.08.2022. (ne, nije na moju inicijativu :D )

Pa,evo.npr.,obvezno je u Njemackoj...a,jel obvezno il nije...ja sam stavio pak.od 10 kom.,pa nek se nadje ako gdje zatreba...
Pa onda lijepo napišeš da je obavezno u Njemačkoj od 1. veljače 2023, jer onako ispada da je obavezno u RH. Alkotesteri su obavezi u Francuskoj već par godina i taj podatak je bitan samo onima koji putuju u te zemlje, ne dotiče se nas u RH.
 
Pa onda lijepo napišeš da je obavezno u Njemačkoj od 1. veljače 2023, jer onako ispada da je obavezno u RH. Alkotesteri su obavezi u Francuskoj već par godina i taj podatak je bitan samo onima koji putuju u te zemlje, ne dotiče se nas u RH.
vidim da te to pogadja, da ti je teško, nemas ni p.pomoc.,a kamoli sta drugo.,al OK,i ne treba do ducana.
 
Dobro onda da li je netko već bio na tehničkom da je provjeravano ima li se prvu pomoć?
Ja san bio,imao je,nije provjeravao ,nit tip ista zna, samo je mahnuo rukom, aj dalje...mislio sam da ce bar provozat malo...,al ne kuzim u cemu je problem,pa i u autu mora biti,a pogotovo u motoru bi trebalo...pa hanzaplast moze zatrebati...
 
  • Like
Reactions: BreakM
U mom selu me nisu tražili da pokažem bilo kaj od opreme valjda dvadeset godina, a idem nekoliko puta godišnje na tehnički. Tehnički za motor je smijeh, fotografiranje, kilometraža pa pravac na blagajnu.
 
Jel ikad ikome tehnički ili policija tražila PP? Bilo gdje?
Znam da u BiH znaju tražit konop za vuču, iako u nas nesmiješ vuči jedan drugoga po prometnici.
 
Jel ikad ikome tehnički ili policija tražila PP? Bilo gdje?
Znam da u BiH znaju tražit konop za vuču, iako u nas nesmiješ vuči jedan drugoga po prometnici.
Otkad

Članak 97.

(1) Vozilo se na cesti može vući pomoću užeta, krute veze (rude) i oslanjanjem ili ovješenjem vozila o vučno vozilo.

(2) Pomoću užeta ne smije se vući vozilo na kojem su neispravni uređaji za upravljanje ili uređaji za zaustavljanje, ni teretni automobil i autobus.

(3) Krutom vezom ne smije se vući vozilo koje nema ispravan uređaj za upravljanje ni vozilo koje je teže od vučnog vozila, ako mu je neispravna radna kočnica.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi.

(6) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
 
  • Wow
Reactions: DuroDu
Mislim da je stvar u gradaciji cesta, autoput, magistralne ceste, drzavne ceste... nemam pojma kak to razvrstavaju.
 
Ja prvu pomoć mogu jedino pricvrstit na ona željeza od nosača kofera ili u kofer tako da ništa od toga.
Radi nje se ne pada teh. pregled kao ni za auto.

U auto je obvezan trokut i rezervna guma ili sprej.

Ja sam ljepo izbacio gumu van kao koji će mi k imam sprej samo mlati u prtljazniku. I onda sam pogodio s 120km/h kamen veličine 2 šake na autoputu, prošao po praznoj desni zavoj. Rasjekao je dobro i felgu malo oštetio, I ljepo onda čekao 45min da mi se doveze rezervna guma na minus 8 u mraku,150m nakon zavoja. Još nije bio izgrađen autoput pa je bio dvosmjerni promet. Sprej sam upotrebio poslje kad je vulkanizer slabo zakrpao novu gumu koju sam isto na neki kamen probušio kao da sam preticao isto...
Sad imam rezervnu gumu jbs sprej i auto koji ti prodaju s sprejom...
 
  • Like
Reactions: enduro and Nino777
Ne znam je li netko spomenuo, ali prve pomoći ne smiju biti starije od 5 godina(auto). Ako imate bilokakvu vjerojatno će vas pustit ali napomenut da bi vam treba ova nova
 
iam sad vec 10ak godina.... starog zaustavila patrola (dok je jos bilo sacekusa), ne da su mu gledali prvu pomoc negorok trajanja na zavojima. ocito je trebalo napuniti normu. a ko za vraga stari malo prije uzeo novu kutiju :ROFLMAO:
kaze da su bili tak nesretni :mrgreen:
 
Ne znam je li netko spomenuo, ali prve pomoći ne smiju biti starije od 5 godina(auto). Ako imate bilokakvu vjerojatno će vas pustit ali napomenut da bi vam treba ova nova
Na ovim malima za motor (novima) piše do kada vride. Nove za auto nisan vidia.