Obavezna kutija prve pomoci od 01.08.2022. (ne, nije na moju inicijativu :D )

A stranci koji uđu hr na štandu budu kupovali hrn 1113 prvu pomoc?😆😆
Ovako pise sve su to igre rijeci...

U novom pravilniku piše kako vozila L kategorije moraju imati spremnik pribora prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1113

Btw to je od 2020 pisalo da je treba imati
 
  • Like
Reactions: Dene
A stranci koji uđu hr na štandu budu kupovali hrn 1113 prvu pomoc?😆😆


Kad vozilom udjes u Francusku moras imat alkotest kojeg propisuju, tak i HR vezano uz prvu pomoc. Al realno, koliko ce stranaca na motorima platit tu kaznu u HR? Vjerojatno niti jedan, ili njih par u najgorem slucaju ako im je krivo grah pao. Tih 300kn tom stranom jadniku koji je nabasao na budalu mu sigurno nece pokvarit dan.
 
Kad vozilom udjes u Francusku moras imat alkotest kojeg propisuju, tak i HR vezano uz prvu pomoc. Al realno, koliko ce stranaca na motorima platit tu kaznu u HR? Vjerojatno niti jedan, ili njih par u najgorem slucaju ako im je krivo grah pao
Upravo naručio 2 komada. A platit ćemo mi umisto njih, ka i obično. Diskretno.
 
Gdje se ima za kupiti, tj gdje je cijena ok (ZG)?
ja kupio mislim u auto kreso online kad sam i ulje za motor kupovao pa mi doslo dostavom. Mislim da je bilo 70tak kuna, a razlika u cijeni od trgovine do trgovine nije vrijedna spomena, gdje nadjes - nadjes (ako ti je bitno da to imas)
 
  • Like
Reactions: enduro
Ovako pise sve su to igre rijeci...

U novom pravilniku piše kako vozila L kategorije moraju imati spremnik pribora prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1113

Btw to je od 2020 pisalo da je treba imati

Dakle, spremnik? Može i prazan? Legalisti, molim check... :mrgreen:
 
Na torbici i tak nema datuma, nego po flasterima, gazama, zavojima...kaj će provjeravati svaku vrecicu u setu :ROFLMAO:
 
Na torbici i tak nema datuma, nego po flasterima, gazama, zavojima...kaj će provjeravati svaku vrecicu u setu :ROFLMAO:


Sretno im bilo preturat po mojoj zgnjecenoj torbici po HRN 1113 standardu (al ima da vrate sve na svoje mjesto) :D
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Žena to odavno vozi ispod sica a kod mene u koferu se oduvijek vozi ova za auto, uz sprej za krpanje guma, alat, vlažne maramice i krpu. Nije dosad zatrebala, ali zlu ne trebalo, imam radi sebe a ne zbog propisa.
 
Žena to odavno vozi ispod sica a kod mene u koferu se oduvijek vozi ova za auto, uz sprej za krpanje guma, alat, vlažne maramice i krpu. Nije dosad zatrebala, ali zlu ne trebalo, imam radi sebe a ne zbog propisa.
Ironija je da mozes sa tom za auto bit kaznjen jer nemas onu koja je propisana za motocikl 😁
 
Baš to htio pitat. I ja uvik u ruksaku imam ovu, klasičnu. Ali ako triba 1113 umisto 1112 --- hmmmm. Zakon je slipac.
 
Kad vozilom udjes u Francusku moras imat alkotest kojeg propisuju, tak i HR vezano uz prvu pomoc. Al realno, koliko ce stranaca na motorima platit tu kaznu u HR? Vjerojatno niti jedan, ili njih par u najgorem slucaju ako im je krivo grah pao. Tih 300kn tom stranom jadniku koji je nabasao na budalu mu sigurno nece pokvarit dan.

Bilo je obavezno vise nije tako mi francuzi kazu.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Psmtr nisam znao da se godinama vozim na pogrešnom DIN-u! (n)

edited_20220729_091117.jpg