Obavezna kutija prve pomoci od 01.08.2022. (ne, nije na moju inicijativu :D )

Vijak m 10 ima promjer ko osrednji pimpek, ne kužim kakvu pjenu si ti očekivao?!

pa neku zajebanu, vec kada guma nije obavezna, barem da pjena rijesi problem. i opet smo na tome da je dobro imat gumu
 
onda crveni križ i zavod za hitnu medicinu ne prate upute, tamo kažu 30x srce, 2x udah
Neces pogrijesiti ni ako ces raditi usta na usta i dalje. Isto tako niti prije nisi "obavezno" morao davati usta na usta, niti mozes u svakoj situaciji.

Uglavnom, trenutna norma je da ne treba uopce.

Nisam medicinar pa ne znam sve detalje sto i zasto, ali znam sto su nam hitnjaci rekli na zadnjem tecaju lani.
 
Postoje i neki najloni za '' higijensko '' usta na usta.
To su nam pokazali na jednom tečaju, kao dobro je i to ubaciti u kutiju koju nikad nećeš koristiti 😁
 
(y) - ima i plastični, izgleda kao kakav nastavak za usisivač, ubacio davno u kutiju prve pomoći za slučaj da je unesrećena ružna ili još gore muško.
 
Nisam duze bio tu (gradnja kuce), ali od prve pomoci kod neceg ozbiljnog zali boze "prva pomoc" bas to ali u principu nista. Ok za neke manje rane i to je to... Totalna glupost, a omjer kompresija je 30:2... Upuhivanje nije bitno koliko pravilna masaza tako da samo to. Ako covjek nije u opasnosti od pozara eksplozije ili slicnog a pri svjesti je ili bez svjesti a dise svako pomicanje je korak unazad. Eto kratko iz prve ruke
 
iako ne spada ili spada u ovu temu neki dan je u novinama bilo kako one yamahe prve pomoci trunu iako je dokazano da su bile i više nego korisne. Znaci sve po starom
 
Ja sam nagurao ispod sica. tribalo je pošteno zgnječit, ali je ušla. Kakav je sad pribor unutra, nemam pojma. Ali se vidi da traje sljedečih 5 godina :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: lili
Danas kupljena nova, i usput -INFO- po novome, obavezno je imati u p.pomoći 2 maske...pa ubacite...,a mozda ste i znali.,ja nisam...
 

Attachments

  • p.pomoc.jpg
    p.pomoc.jpg
    2.1 MB · Views: 0
U kojoj državi je obavezno imati dvije maske? Postoji država u kojoj je obavezno imati i dva jednokratna alkotesta i koliko mi je poznato niti jedan od ta dva propisa se ne odnosi na RH.
 
Pa,evo.npr.,obvezno je u Njemackoj...a,jel obvezno il nije...ja sam stavio pak.od 10 kom.,pa nek se nadje ako gdje zatreba...
 
Onda, teoretski, ako ste u grupi od 5 motora ostali ne tribaju nosit maske :unsure: