Obavezna oprema za motor

EasyRider

New member
Molio bih nekog ko zna zakon da mi kaže što točno moram imati obavezno od opreme. Neki dan mi murijak kaže da moram imati i rezervne žaruljice. A ja neznem ni kakve žaruljice idu u moj motor?
 
Žarulje su obavezne,nije ti valjda teško pogledati koje idu za tvoj motor pa ih fino stavi negdje pod sjedalo nek se nađu,barem od prednjeg i zadnjeg svjetla,prva pomoć na motociklu nije obavezna ali ja ju imam,malo je veća od kutije cigara i uopće mi ne smeta a opet zlu netrebalo mogla bi dobro doći, i još jedna stvar bez koje nigdje ne idem i koja mi je uvijek pod sjedalom iako ju policija nikad neće tražiti je sprej za gume!
 
ja ju kupih u Rijeci u Hondinom servisu,koštala je 60 -ak kuna
 
Silvio said:
Žarulje su obavezne,nije ti valjda teško pogledati koje idu za tvoj motor pa ih fino stavi negdje pod sjedalo nek se nađu,barem od prednjeg i zadnjeg svjetla,prva pomoć na motociklu nije obavezna ali ja ju imam,malo je veća od kutije cigara i uopće mi ne smeta a opet zlu netrebalo mogla bi dobro doći, i još jedna stvar bez koje nigdje ne idem i koja mi je uvijek pod sjedalom iako ju policija nikad neće tražiti je sprej za gume!
Sprej za gume je prava stvar
 
Ja imam prvu pomoć pod sicom i kupil sam ju u ljekarni, ali po zakonu nije obavezna...
 
e da,baš sam htio reći da pogledas u ljekarni ali mislim da bi i svaka malo bolja trgovina moto opreme to trebala imati,naravno da ti ta prva pomoć neće puno pomoći ako se negdje muški razljepiš ali dobro će doći na kampiranju ako se porežeš hrđavim nožem dok cepaš polupečeno pile nakon petog - šestog piva :piva:
 
taj te drot lipo :chainsaw:
 
najvažnija oprema na motoru ti je imat nešto malo pameti sa sobom...
a ak su u blizini kolege i mašu s palicom,onda trebaš puuuuuno benzina i malko dodaš gasa...
 
zweky said:
najvažnija oprema na motoru ti je imat nešto malo pameti sa sobom...
a ak su u blizini kolege i mašu s palicom,onda trebaš puuuuuno benzina i malko dodaš gasa...

Da zweky slazem se ja s tobom. Samo ti nisi upoznata situacijom. Easyrider je milio cestom( u potrazi za birtijom i konobaricama ) pa je policiji bio sumljiv. Bi on njima pobjego da ga ovaj za vuha nije primio i prisilio ga da zaustavi vozilo :mrgreen:
 
:D obavezna dodatna oprema bi trebala biti strogo definirana u stilu:
"....između ostalog obavezno voziti sa sobom komada od minimalno 18 a maximalno 28 godina, uvjetno nimfomanka...pa bi se i za mene čelavog
držala bar jedna..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wc: :banana:
 
2 romel


Postoji tu jedan problem, što ako se organ reda i mira u svrhu pomoći unesrećenom, želi poslužiti tom obveznom dodatnom opremom koju ti predlažeš.
Mislim da bi takvu opremu trebalo nazvati "osobna obvezna oprema u slučaju nužde".
Inače prijedlog ti je sasvim na mjestu. (y)