Objasnite mi YDIS na XT-u 600

A rs250

Active member
Moze li mi tko rec kako radi(ono pored karburatora) na yamahi XT 600 zove se YDIS ili(Yamaha Doubl Intankt System) kako sam dosada nasao to je kao neki dupli karburator koji se otvara na odgovarajucem broju okretaja.Pitanje jeli s njim upravlja neka elektronika ili je to vakumski sistem.Recite mi o tome malo vise tko zna???Hvala unprijed
To me interesuje za model 1990g
 
ako se ne varam nema nikakve elektronike nego to radi na princip razlike tlakova...pošto tlak na usisu raste sa brojem okretaja...
dakle ovako:imaš jednu zaklopku koja se otvara tek na određenom broju okretaja(zamisli si to ko neku vrstu pipe koja se dodatno odvrne na višim okretajima i tako propusti više zraka u mašinu)
 
A jeli tu samo zrak ulazi u masinu ili ima i goriva
 
A rs250 said:
A jeli tu samo zrak ulazi u masinu ili ima i goriva
i zrak i gorivo. taj su sitem stavljali da bi se optimiziralo ponašanje motora i na niskim i na visokim obrtajima, jer kad bi stavili dovoljno veliki karburator za visoke obrtaje motor bi se na niskim obrtajima gušio ili možda čak i gasio
 
sad totalno razumijem.Hvala ti puno I znas li slucajno gdje mogu naci dimenzije zazora stelanja vebtila na njoj???
 
A rs250 said:
sad totalno razumijem.Hvala ti puno I znas li slucajno gdje mogu naci dimenzije zazora stelanja vebtila na njoj???
e to ti nebi znao reč. probaj pitat kod nekog yamaha servisera.ili se možda nađe neko pametni na forumu
 
Ok a hvala ti za ono....sigurno ima negdje na netu samo treba naci znam ja podatke za Honde ali ne za yamahe
 
0.15 i 0.12

e stari to sam doktorira , vozan se po ure dok se motor ne ugrije i onda štelam, najbolje ispadne , što se tiće karburatora jolly je sve točno reka s tim da mogu dodat da se otvara oko 4700 obrtaja
 
Hvala svima na odgovorima.A ja sam nasao stranicu www.xt600.de na njoj ima sve o tom motoru.
 
jolly - ajd ti nama sklepaj dobru mašinu, a ja ću naći ulagače i gremo na masovnu proizvodnju. PHM - prvi hrvatski motor :mrgreen:
 
Pa imali stre vi svoj motor zvao se TMZ(tvornica motocikala Zagreb).A imate i sada vlasnik tvornice Tin Mateo je iz Zapresica,ali je cjeli pogon proizvodnje u Kini....
 
A rs250 said:
Pa imali stre vi svoj motor zvao se TMZ(tvornica motocikala Zagreb).A imate i sada vlasnik tvornice Tin Mateo je iz Zapresica,ali je cjeli pogon proizvodnje u Kini....
svi pogoni tmz-a su prebačeni u tomos ako se ne varam...
 
bismarck said:
madmax said:
dok se motor ne ugrije i onda štelam

:?:


pa napravim djir od cca po ure , brzo u garažu , skinem sic , rezervar i poklopac glave i štelaj je da se ispržiš malo ali zato radi ki vurica
 
ok tako cu i uraditi masina je radnje a ventili nisu stelani pa se malo cuju.Hvala