Objašnjenje i pravila.

Sasa MK Motori

Administrator
Prije dvije godine, imali smo otvoren natječaj za najbolju moto priču. Pokazao se odličnim potezom, a na zahtjev jednog dijela korisnika, otvaramo ga ponovo. Dakle, ako imate priču, prenesite je na tastaturu, ubacite par fotki i objavite je u ovom podforumu.

Napominjemo, za objavit priču morate biti registrirani član foruma, ako to još niste, registrirajte se.
U koliko imate problema sa registracijom, slobodno se obratite na [email protected].

Svaku novu priču pišite u novu temu.

Možete objavljivati putopise, dogodovštine sa motorom, probleme sa serviserima ili pak kako ste došli do svog prvog motora. Možete objaviti i motobiografiju ili kao da to već nazovemo. Sve što vam pada na pamet, a vezano je uz svijet motora. Tematika nije toliko bitna, bitna je glavna uloga motora.

U koliko će biti puno različitih tipova priča, otvorit ćemo više kategorija te svaku nagrađivati posebno.

Proglašenje onih najboljih će biti na idućem DDK-u a glasanje ćemo otvoriti nekoliko tjedana ranije.

Pitanja vezana uz natječaj, slobodno postavljajte ovdje !

NAPOMENA ZA MODERATORE >> Svaka priča treba biti otvorena u zasebnoj temi, kometare slobodno ostavljajte, isto kao i laganu zafrkanciju koja se eventualno pokrene u toj temi. U koliko dođe do vrijeđanja onda djelujte !!
 
(y)  :LOL: Ako je natječaj,onda je to natjecanje,a najbolji obično biva nagrađen,a to ti je promaklo!  :misli:
 
To naravno, nagrada ce kao i svake godine biti. Koje, to cemo vidjeti. Polako cu poceti prikupljati sponzore pa kako ih osiguram tako cu i objavljivati. Nije vrag da si sumnjao u mene  :wink:
 
(y)
Zakon potez

Sad je jedino problem od mnogih dogodovština šta odabrati  :misli:
 
Kada otvorite svoju temu, mozete u nju staviti vise prica. Na kraju cemo napraviti anketu, "tko je po vama zasluzio nagradu ?" tako da se nece nagradjivati svaka prica posebno, nego iskljucivo tekstoklepci.
 
broj rijeci? ... jer netko moze onda napisati fora anegdotu od 3 recenice, skoro pa vic pa bude zabavnije od necije price
 
karamela said:
broj rijeci? ... jer netko moze onda napisati fora anegdotu od 3 recenice, skoro pa vic pa bude zabavnije od necije price

probaj  :mrgreen:

Poznavajuci tekstopisce koji su se prijavljvali do sada, tesko da im moze konkurirati netko sa par recenica. Ja vec vidim nekog od nasih avanturista kako slaze jedan od svojih putopisa ili nekog mladjeg clana foruma ili citatelja stranice kako pise o svojoj zelji za prvim velikim motorom. To ne moze nadmasiti par recenica.
 
Sasa MK Motori said:
To naravno, nagrada ce kao i svake godine biti. Koje, to cemo vidjeti. Polako cu poceti prikupljati sponzore pa kako ih osiguram tako cu i objavljivati. Nije vrag da si sumnjao u mene  :wink:

Znaš da nisam,samo sam primjetio nedostatak!  :wink:
 
Sasa MK Motori said:
NAPOMENA ZA MODERATORE >> Svaka priča treba biti otvorena u zasebnoj temi, kometare slobodno ostavljajte, isto kao i laganu zafrkanciju koja se eventualno pokrene u toj temi. U koliko dođe do vrijeđanja onda djelujte !!
Ovako će ispasti vrlo nepregledno, vidi se već iz prvog topica, a neki prvi put na forumu neće znati posložiti slike...
IMHO bolje da se priće slažu na stranicu...
 
Admin said:
Ovako će ispasti vrlo nepregledno, vidi se već iz prvog topica, a neki prvi put na forumu neće znati posložiti slike...
IMHO bolje da se priće slažu na stranicu...
Kako misliš?
Da stavimo komentare onda u poseban topic?
 
Mislim da je jedan od problema i taj što se mora biti registrirani član foruma, iliti mora biti predstavljen u bilo kojem obliku. Zašto ne bi mogao učestvovati bilo tko, samo da poštuje zadane kriterije, koje isto tako treba donijeti i predstaviti kao pravila natjecanja?! Takve natječaje rade i mnoge novine, kao npr. Večernji list, gdje učestvuje svatko, i gdje je nagrada za priču godine već velika stvar sa tradicijom i svojom težinom u književnim krugovima. No zajedničko svima je da je autor priče ANONIMAN, tj. da se priča objavljuje pod pseudonimima, što bitno doprinosi objektivnosti, jer se ljudi posvete sadržaju same priče, a ne odmah kalkuliranju u davanju glasova po sistemu "tko mi je simpa a tko ne, pa ću svom igraču dati glas makar mu priča nije niti da ju čitaš na zahodu...".

Trebalo bi na portalu postaviti link kao novu kategoriju, gdje bi autori spuštali priče za natječaj samo sa nekakvim pseudonimom, a u posebnoj rubrici, koja ne bi bila vidljiva nikome osim samom serveru i glavnom adminu, mogli bi dati i svoje podatke, da bi mogli dokazati autorstvo u slučaju pobjede na natječaju. Sve do tada nitko ne bi trebao znati tko je vlasnik kojeg članka, i sami autori bi imali zabranu samopromocije i predstavljanja svojeg članka dok natječaj ne bi bio gotov (niti javno, niti putem reklama preko PP-a itd..., pod prijetnjom diskvalifikacije). Jedino takav način rada bi osigurao nepristranost i objektivnost, a tako rade i sve javne medijske kuće.

Znači, anonimnost glede autorstva, bitan je samo sadržaj, a otkrivanje autora je po završenom glasovanju.

Predstavljanje priča kao forumskih tema je omalovažavanje samih priča, koje se svode na podlogu za off-topic prepucavanja.
 
Sledgehammer said:
Zašto ne bi mogao učestvovati bilo tko, samo da poštuje zadane kriterije, koje isto tako treba donijeti i predstaviti kao pravila natjecanja?! Takve natječaje rade i mnoge novine, kao npr. Večernji list, gdje učestvuje svatko, i gdje je nagrada za priču godine već velika stvar sa tradicijom i svojom težinom u književnim krugovima. No zajedničko svima je da je autor priče ANONIMAN, tj. da se priča objavljuje pod pseudonimima, što bitno doprinosi objektivnosti, jer se ljudi posvete sadržaju same priče, a ne odmah kalkuliranju u davanju glasova po sistemu "tko mi je simpa a tko ne, pa ću svom igraču dati glas makar mu priča nije niti da ju čitaš na zahodu...".

I povrh toga najobjektivnije bi bilo da price ocjenuje nezavisni strucni ziri.
 
Sasa MK Motori said:
probaj  :mrgreen:

Poznavajuci tekstopisce koji su se prijavljvali do sada, tesko da im moze konkurirati netko sa par recenica. Ja vec vidim nekog od nasih avanturista kako slaze jedan od svojih putopisa ili nekog mladjeg clana foruma ili citatelja stranice kako pise o svojoj zelji za prvim velikim motorom. To ne moze nadmasiti par recenica.

ma ne omalovazavam ako je tako mozda ispalo  :?
samo pitam za pravila
evo nike vec rastura  :mrgreen:
 
a pošto ima stotine ljudi koji sa žutim piaggiom briju okolo po buri, anonimnost bi stvarno bila zajamčena :mrgreen:
 
maff said:
a pošto ima stotine ljudi koji sa žutim piaggiom briju okolo po buri, anonimnost bi stvarno bila zajamčena :mrgreen:
:D
Upravo tako...
Ej Sledge. Zašto bi Saša sponzorirao cijelu Hrvatsku? Nije mi jasno  :LOL:
Nek Motopuls ili Motorevija naprave javni natječaj. Ovo je za članove foruma i ćao... Ako neko sa strane želi učestvovat nek se registrira, ne košta niti uzima puno vremena...
 
Zar je problem registrirati se na forum, dabi se registracija odobrila, potrebno je predstaviti se (makari to ne uvijek) administratoru i nista vise. Dakle dio oko anonimnosti je rijesen.
 
Saša, do kada je natječaj?