Odabir GPS Navigacije

marac_zg said:
Gdje, ako se smije znati?
I jel to sa kompletnom Europom ili ono "24 zemlje" izdanje?

Narucio. Imas na vise mjesta, ali najjeftinije me izaslo na abrakadabra.com, na kraju platio 3100.
Senzore tlaka narucio s ebay.
 
zagorivaner said:
Pozdrav svima,

imam molbu za pomoc ako netko zna kako natjerati navigaciju da se drzi rute koju isplaniras u baze camp-u.
Sto sam primjetio, ako slucajno "promasis" neko skretanje (ili vidis nesto sto nisi uplanirao u rutu), navigacija kasnije radi rekalkulaciju po drugoj ruti, tj. ne vraca se na sve zadane tocke.
Thx.

Kad preneseš rutu na Garmin i aktiviraš ju, pita da li želiš ponovni izračun jer su se promijenile postavke. Očito, to ne želiš  :mrgreen:
Pripaziš da aktiviraš rutu a ne samo krajnju točku. I ne škrtariti s Via-pointovima, što ih je više (u razumnim granicama) - ruta će biti vjernija :neznam:
 
Skripter said:
Uređaj standardno dobro izrađen, ko i cijela Zumo serija, 395 ima "real directions" (navigacija pomoću vidljivih orijentira) i praćenje tlaka u gumama.
Real directions malo upitan jer tražiš orijentire koji nisu baš uvijek upečatljivi ili su čudnih imena, ali u globalu koristan.
Senzori za tlak u gumama koštaju koliko i uređaj ali navodno dobro rade (uz uvjet da se tlakovi i tolerancije točno podese).

Pripaziš da su LM karte CIJELE Europe (da nemaš brigu s traženjem karata po netu), nemoj koristiti više karata koje se preklapaju, nemoj unositi preduge rute (do 1000km ili više od 20-tak waypointa) i nemoj kupovati ako je neki "Louis" edition ili slično jer im onda nedostaju opcije koje znaju učiniti navigaciju iritantnom  (y)

"Projekt" krenuo dobro, ali neslavno zavrsio

c2bf59b16e96f378ce737a072b976c06.jpg

869c99b2eae8aa5f61aad1f672d763c0.jpg

e913f698273ac9599d56886cf3a4126c.jpg


Zajeb je sto mi senzori grebu o klijesta. Jbga. Pokusat cu nesto rijesiti, al ne vjerujem....
 
Zanima me iskustvo s Garminom... Imam taj ZUMO, jeli moguće ubacivati rutu preko kompjutera, i kojim software-om? Da li se mogu ubaciti i npr adrese, kontakti, npr adrese i brojevi hotela, hitnih službi itd itd
 
Getriba said:
Zanima me iskustvo s Garminom... Imam taj ZUMO, jeli moguće ubacivati rutu preko kompjutera, i kojim software-om? Da li se mogu ubaciti i npr adrese, kontakti, npr adrese i brojevi hotela, hitnih službi itd itd

  BASECAMP™

2c049514ba5907760eb2ae9495d6f4d0.png
 
iGO Basar zadnja verzija trebao bi cro lang i cro voice

dosadial mi Nevena srb  :mrgreen:
 
https://www.trailtech.net/voyagerpro


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
biker4life said:
https://buy.garmin.com/hr-HR/HR/p/595197

Iskustva?

Drugo pitanje je dali ovo sa TPMS funkcionira (par postova ranije)?

Godinama sam koristio aftermarket GPS uređaje (kineski i ostali) uvijek misleći da su ovi "komercijalni" čisti svemir, pet puta brži itd. Više baš i nisam siguran u to. Koristim Garmin Drive Smart 51 i Zumo 590. Prekomplicirano sve skupa (BaseCamp i uređaj zahtjevaju dosta vježbanja) i što je najvažnije Garminovo kalkuliranje ruta bez obzira na podešavanje i update zna biti vrlo pogrešno pogotovo ako želiš nešto brzo unesti onda si vrlo vjerojatno nadrapao (nekada je točnije i jednostavnije kalkulirao iGO). :misli: :ubikomp:
Naravno ovo je osobno mišljenje, moraš prvo probati Garmin (ako nisi), 590 je odličan uređaj (mislim da je 595 skoro isto), velik, strašno dobro se vidi u svim uvjetima (bolje od BMW Navigatora, ne znam zašto),robustan, kvalitetan, ali opet sad mislim da je preskup ipak. Svakako spada u vrh vrhova ali... :|
Treba vidjeti i TomTom i pitati ljude koja imaju iskustva. Pozdrav. :012:
 
Fireteam said:
Godinama sam koristio aftermarket GPS uređaje (kineski i ostali) uvijek misleći da su ovi "komercijalni" čisti svemir, pet puta brži itd. Više baš i nisam siguran u to. Koristim Garmin Drive Smart 51 i Zumo 590. Prekomplicirano sve skupa (BaseCamp i uređaj zahtjevaju dosta vježbanja) i što je najvažnije Garminovo kalkuliranje ruta bez obzira na podešavanje i update zna biti vrlo pogrešno pogotovo ako želiš nešto brzo unesti onda si vrlo vjerojatno nadrapao (nekada je točnije i jednostavnije kalkulirao iGO). :misli: :ubikomp:
Naravno ovo je osobno mišljenje, moraš prvo probati Garmin (ako nisi), 590 je odličan uređaj (mislim da je 595 skoro isto), velik, strašno dobro se vidi u svim uvjetima (bolje od BMW Navigatora, ne znam zašto),robustan, kvalitetan, ali opet sad mislim da je preskup ipak. Svakako spada u vrh vrhova ali... :|
Treba vidjeti i TomTom i pitati ljude koja imaju iskustva. Pozdrav. :012:
Upravo se igram sa TomTom Go na android telefonu imas 75 km besplatno mjesecno 20€ kosta godisnje [emoji6]

Izrada rute je pisofkejk uglavnom rutu radis onlajn na stranicama tomtom-a i ona se sinkronizira sa telefonom bez brige i sve sljaka, pregledna je dosta meni se dopada vise od garmina i navigona koje sam do sad koristio!
 
Ja imam Zumo 390 s senzorima tlaka u gumama i sve dobro radi, ali nekad presporo kalkulira rutu, tj ako nisi prethodno ubacio točno i trebaš promijeniti nešto na brzinu, zna bit spor dosta. Možda fali memorije ili nešto.... back-up su mi karte na mobitelu (“Here”).

U konačnici ipak jesam zadovoljan svime skupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nakon dugo vremena sam u ovoj temi, pa samo komentar od raznih vozača jer često razgovaramo o tome:

i dalje je iGo navigacija br. 1.  A ako već koristite nešto online, prestanite se zamarati i ostanite jednostavno na Google Mapsu. Kalkulira dobro, uvijek daje jednu ili dvije alternativne rute i označava razne zastoje po cestama tipa radovi, gužve ili slično. I sam je često koristim kao back up navigaciji koju koristim. A drugo, većina aplikacija je ionako na njihovim kartama, poput raznih lokalnih, cestarskih, recimo VAI ANAS za Italiju i slično, radarboot za kamere i tak. A svaki mobitel to ima, i karte se mogu i skinuti.

Sve navedeno se tiče cestovne navigacije, enduro blatarima se ne miješam u posel  :mrgreen:
 
putujem od Portugala do Finske od UK pa do Turske samo sa IGO nextgen israle
instaliranim na mobitelu
 
NemoHR said:
Bolje od kojeg BMW Navigatora?
4,5,6?

U nekoliko navrata imao sam priliku usporediti na motorima Navigator IV i V i Garmin Zumo 590 onako vizualno bez ulaženja u neke ekstra stvarčice i dobio sam dojam boljeg pozadinskog osvjetljenja kod Garmina iako bi to trebalo biti gotovo isto. Potvrdili su i ostali koji su gledali, ali opet možda je subjektivno... :shock:
 
Fireteam said:
U nekoliko navrata imao sam priliku usporediti na motorima Navigator IV i V i Garmin Zumo 590

Šestica je skroz drugačija priča što se tiče ekrana.