Odabir GPS Navigacije

kupujem nosač garmin  zumo 550 ima li netko za prodati
 
biker4life said:
Koristi netko ovdje uređaj Garmin GPSMAP 276CX?

ZUMO595LM Travel Edition vs. ovaj gore? Cijena tu negdje...

ajd me obavijesti kad odlucis sto ces jer sam i ja u potrazi.
Iako sam vozio nedano sa Waze na mobu i radi perfektno. Ne znam zasto uzimati nesto drugo kad je ovo free?!
 
ja sam s mobitelom imao loša iskustva po toplom vremenu, pregrijavao se u onoj torbici. Također je i vidljivost problem kada je sunce iznad ili iza.
 
evo i moje iskustvo

koristim mob

ima ga u foliji tank torbe, uzasno pregirjavanje (pogotovo ako se puni, a uz ukljuceni gps, data connection i sync svega i svacega mora se puni jer inache potrosi bateriju samo tako)

nabavljen RAM mount i problem rijesen, naravno uz uvjet da je mob IP68 (moj je), mada generalno probam izbjegavati kisu ako je moguce

prednost moba je vece mogucnosti odabira navi app, npr ja imam: google maps, sygic, waze, don't panic + tomo tom safety cameras

obavezno ugraditi 12V konektor + auto punjac (kod punjaca provjeriti da li moze uz sve ovo gore ukljuceno puniti mob jer neki jeftini ne mogu)

pozdrav





Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 
tomicap said:
evo i moje iskustvo

koristim mob

ima ga u foliji tank torbe, uzasno pregirjavanje (pogotovo ako se puni, a uz ukljuceni gps, data connection i sync svega i svacega mora se puni jer inache potrosi bateriju samo tako)

nabavljen RAM mount i problem rijesen, naravno uz uvjet da je mob IP68 (moj je), mada generalno probam izbjegavati kisu ako je moguce

prednost moba je vece mogucnosti odabira navi app, npr ja imam: google maps, sygic, waze, don't panic + tomo tom safety cameras

obavezno ugraditi 12V konektor + auto punjac (kod punjaca provjeriti da li moze uz sve ovo gore ukljuceno puniti mob jer neki jeftini ne mogu)

pozdrav

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Kako?
Naime imam 12V izlaz na motoru i navigaciju puni bez problema. Ukopčao sam u njega probe radi USB adapter od GoPro (koji je sve samo ne jeftin) i preko njega mi ne puni mobitel. :misli:
Isti adapter u autu na istovjetnom izlazu puni i mob i navigaciju, čak kako ima 2 USB porta mogu se oba koristiti istovremeno.

Utičnica je ispravna, tvornički na motoru, ima struje i sve puni samo preko tog adaptera (tj. USB konvertera) neće? :misli:
 
biker4life said:
Kako?
Naime imam 12V izlaz na motoru i navigaciju puni bez problema. Ukopčao sam u njega probe radi USB adapter od GoPro (koji je sve samo ne jeftin) i preko njega mi ne puni mobitel. :misli:
Isti adapter u autu na istovjetnom izlazu puni i mob i navigaciju, čak kako ima 2 USB porta mogu se oba koristiti istovremeno.

Utičnica je ispravna, tvornički na motoru, ima struje i sve puni samo preko tog adaptera (tj. USB konvertera) neće? :misli:

Ne znam pa i pitam.... da nije utičnica npr. 3A (osigurač), a adapter da je jači, meni se dogodilo da jedan adapter ne radi na motoru, a na autu radi ispravno, pa mi je rečeno da ja adapter 5A, a moto utičnica 3A i da zato neće.
 
Utičnica obično nije problem,više-manje sve auto utičnice izdrže više od 3A.Problem su USB kablovi i punjači.Mjerio sam punjenje na punjaču koji ima USB izlaz sa jednim USB kabelom je punio oko 500 mA dok sa drugim kabelom je 200 mA.Na istu auto utičnicu provam i auto punjač za mob (onaj što se kabel ne odvaja od njega) i punjenje je 1000 mA. +tu su još i vibracije na koje je taj mini USB na mobu osjetljiv jer se svako malo zablesne.
 
za po evropi i americi stvarno nema smisla kupovat te "specijalne" navigacije, to je povijest a i sami proizvodzaci vise ne ulazu u to. eventualno za afriku (onu bez struje  :mrgreen: )

novi mobiteli (huawei, xiaomi, uskoro i drugi) vec imaju jako pouzdane visefrekventne GNSS chipove i IMU, i uz dobar app (android auto, waze, kalimoto, google maps, stanje u prometu) covik ima sve u jednom, a bit ce jos i bolje dolaskom V2X aplikacija (komunikacija s drugim sudionicima u prometu a posebno motociklistima) itd.

tegli se jedan punjac za sve, i uz mali i jeftin power bank, navlaku s baterijom, ili spojen na 12V punjac (npr. aukey, anker, ravpower), traje cili dan. to sta ih neko obavezno mora drzat na volanu druga je prica. vec doaze i head up displeji za kacige ili mali displeji za volan koji se mogu spojit s mobitelom koji je u dzepu ili torbi - i to ce rijesit cilu pricu.

 
A koja bi bila preporuka za drzac mobitela? Puno dobroga sam cuo o RAM X-grip. Ima li alternativa? A kako pricvrstiti za motor?
 
alpine said:
za po evropi i americi stvarno nema smisla kupovat te "specijalne" navigacije, to je povijest a i sami proizvodzaci vise ne ulazu u to. eventualno za afriku (onu bez struje  :mrgreen: )

Ne slažem se s tobom. Imao sam navigacije prije 15g cca, probao te davne, probao tablete i mobitele.
Sad sam na Garminu Montana.
Velika prednost je npr. što ekran nije kapacitivni, tako da možeš raditi s bilo kojim rukavicama. Isto tako neće sam 'okinuti' neku aplikaciju.
Onda je tu robustnost, pouzdanost,...
Uvijek na mobu imam poneku aplikaciju za backup i nije sramota tražiti od njega 'drugo mišljenje'.
Ali primarno specijalizirana navigacija koja je to čim se probudi.

EDIT: ajd da dodam...bitan mi je offroad, uz to je potrebno naći adekvatne karte. Da sam samo na cesti, bio bi nešto manje zahtjevan.
 
snoopyx said:
A koja bi bila preporuka za drzac mobitela? Puno dobroga sam cuo o RAM X-grip. Ima li alternativa? A kako pricvrstiti za motor?
Ja imam ovaj,još uvijek drži.
https://www.saturn.de/de/product/_cellular-line-easy-to-use-2428819.html?rbtc=%7C%7C2428819%7CFahrradhalterung%7Cp%7C%7C&extPu=saturn-gaw-search&extProvId=5&extCr=65538186951-315661762074&extSi=&extTg=&extLi=1643745061&keyword=&extAP=1o5&extMT=&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw-tXlBRDWARIsAGYQAmc2be4_YgWreCnewtNYG81exLj46FqfEXEcw_nNsdg2mGpc2A99RpAaAm6ZEALw_wcB
 
ja imam ovaj mount za mob
https://www.ebay.com/itm/Universal-Motorcycle-Motorbike-Mobile-Phone-Mount-Holder-X-Grip-Clamp-USB-Charge/323069552735?epid=4020577008&hash=item4b3872285f:g:6VwAAOSwlf5Zwh-i&frcectupt=true

ima i punjač na sebi i još sam kupio kratki 30cm UDB-C i puni OK
a do sada sam koristio Zumo 550 a od nedavno u Louisa uzeo Zuma 345 (isti kao 395 samo Louis verzija)






 

Attachments

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    69.6 KB · Views: 150