Odakle je Fatamorgana?..... Sahara 2010 .....

to picoda:lijepo prezentirano i na ADV (y)!
(samo nisi tako oštar sa komentarima kao ovdje :mrgreen: (y))
 
Kameni dj said:
to picoda:lijepo prezentirano i na ADV (y)!
(samo nisi tako oštar sa komentarima kao ovdje :mrgreen: (y))

Soft verzija, tesko je misli s balkana prevest na engleski :mrgreen:  :mrgreen:
 
Odavno nisam procitao ovako dobar putopis!
Bravo momci!  (y)
 
picoda said:
Koja je ovo lipa tema bila. Jos samo fali par "em si" - "em ka" natuknica, nesto oruzja, malo 91-ve, zarulje baš, samo i jedino za bmw, onda da se spomene malo paralela zg-st i eto ga. Forum u malom. :mrgreen: :mrgreen:

Salim se ja, samo vi pisite.  :wink:

jel' imas original stitnike za ruke ili ?!?  :jesus:
:mrgreen:

picoda said:
...s ogromnim kupatilom.

odvalih...  :LOL:


prePREdobar putopis...
nemam cha vise za dodati !!  (y)
 
picoda said:
Plan je bio Maroko, jebem ga u oko. Ostali smo kratki za koji tjedan, sto je dosta bitno da bi Maroko odvozili kako treba. Aktivirali smo plan B. Tunis. Nasa, nezasluzeno nazvana, rezervna opcija. Krenuli smo, kao i uvijek do sada, iznimno organizirani. Znali smo da idemo u Saharu, vozit se malo po pustinji. I to je to. Trajekte nismo rezervirali, plan puta nismo imali, krenuli smo tri mjeseca kasnije nego smo mislili u Maroko i tako... Ukratko, sve kako treba.

:mrgreen:
 
rodorodo said:
Izgleda da budem u Ožujku odjurio do Tunisa  :misli:
Danas sve ovo budem detaljno (ponovo ) pročitao.

Sretno! Ako te sta zanima, pitaj... :wink:
 
Je hvala.
Samo znam da ovaj put nosim tablu špeka na put. :D i nekakve Gavrilovićeve podriguše  :D normalno os svinje. Budem se dobro pripremio za put, za početek apstinencija od: ovce, krastavaca, maslina i od ovčijeg sira  :D .

 
Gledam Dnevnik i sve mi se čini da ništa od Tunisa  :misli: ove godine.
Predomislio sam se, umjesto table špeka u ruksak ide zolja.  :D
 
rodorodo said:
Gledam Dnevnik i sve mi se čini da ništa od Tunisa  :misli: ove godine.
Predomislio sam se, umjesto table špeka u ruksak ide zolja.  :D

Ma to je par dana cirkusa pa nazad u normalu. I jos ce morat spustit cijene...idealno... :mrgreen:
 
rodorodo said:
Gledam Dnevnik i sve mi se čini da ništa od Tunisa  :misli: ove godine.
Predomislio sam se, umjesto table špeka u ruksak ide zolja.  :D


dvije zolje i cijelu godinu možeš provest u Tunisu (manja kazna za zolje nego za špek) sretno
 
Ufff....evo pročitao sve od početka.
Nisam dugo bio na forumu pa slučajno naletio na topic. Izvrsno....što reći. Imao sam prilike biti u Tunisu prije tri mjeseca i volio bih ponoviti točno na ovakav način i malo dublje zaći u Saharu, jer iznad one plave crte stvarno nije previše zanimljivo.
Još jednom svaka čast na turi!!!

btw..........onaj "chili" u hrani se zove HARISA i puuuno je uzgajaju u Tunisu
 
sad sam tek skužio da su mi noge ne utrnule nego otišle spavat,ovoliko nisam proveo uz komp jako dugo,svaka čast na putopisu duboki naklon (da ne skuže da sam rišpektovac) :mrgreen: bio sam u Tunisu ,preklani ,nažalost onaj turistički dio + 3 dana đir  Sahara,Douz,Matmata,Touzer,Chebika... ali kako sam išao sam s 10-godišnjom kćerkom za prvi put avanturizma dovoljno i zaljubio sam se u tu zemlju ,a o maloj da ne govorim (di god vidi hrpicu pijeska uzdiše) no bitno je da mi je  jedan od kako ti veliš majfrendova za samo 500 milima ispričao tajnu (samo meni i još dva autobusa iza)kako ko god ponese pijesak iz Sahare taj se jednom vraća i sve mu više vjerujem,jedino nisam vidio ni jednu fotku prave fatamorgane,ima jedan dio tamo kod seta od star warsa kad se voziš traje jedno 10-tak minuta i fakat je jeziva pojava ,mi smo se vozili 100 i cijelo vrijeme je isto daleka,ne želim mislit kako je nekom žednom bil hodat prema tome,uglavnom hvala za putopis,ako Bog da sreće ja i frend krećemo  u svibnju,doduše malo više po cesti,ali te ljude i prirodu moram bar još jednom vidjet,a nisam ni ćilim kupio...

i evo  slikica MK majfrendovi čepter douz na čeki  :mrgreen:
 
krenuh na bjb sa once a pona time in america, te nastavih ovde sa fatamorganom i j afrikom.

zadnji put sam toliko uzivao u putopisu dok sam, kao klinac, citao "pisma iz azije" od zuke dzumhura.

bravo  (y)