Odg: Ubacivanje radilice u blok - 2T 50 ccm

vickodu

New member
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,174355.0.html

Alat ti je nepotrebno predug i to jako predug  :wink: A di je dio o stavljanju lezaja u blok bez cekica i slicnih pomagala  :mrgreen:
 
vickodu said:
Alat ti je nepotrebno predug i to jako predug  :wink: A di je dio o stavljanju lezaja u blok bez cekica i slicnih pomagala  :mrgreen:

nisi pročitao do kraja :ugovor:.  ovo drugo je u izradi.... :mrgreen:
 
Joy Rider said:
nisi pročitao do kraja :ugovor:.  ovo drugo je u izradi.... :mrgreen:

O jesam a imam originalni alat jako dugo i dug ti je  :mrgreen: Za lezaje je najsigurnije i najednostavnije ugrijati blokove fenom  :wink:
 
vickodu said:
O jesam a imam originalni alat jako dugo i dug ti je  :mrgreen: Za lezaje je najsigurnije i najednostavnije ugrijati blokove fenom  :wink:

ma piše ti na kraju da je predug al mi takav treba. sigurno ga neću kratit za potrebe ovog tutorijala pa poslje varit :LOL:, a ovo o ubacivanju ležaja u blok je u pripremi... :mrgreen:
 
vickodu said:
O jesam a imam originalni alat jako dugo i dug ti je  :mrgreen: Za lezaje je najsigurnije i najednostavnije ugrijati blokove fenom  :wink:

ja koristim mali brener ....  (y)
 
strasilo said:
ja koristim mali brener ....  (y)

ee pa tako i ja. mala let lampa ili brener i to je to. malo WD40 i samo upadne.
 
Ja to radim ovako: Lezajeve radilice na komadu zice ubacim u posudu sa uljem koje je zagrijano na 100 stupnjeva...Radilicu drzim jedan dan u skrinji dubokog smrzavanja....Kad su se lezajevi zagrijali na otprilike temperaturu ulja....montiram ih na radilicu....doslovno skliznu na nju...bez neke upotrebe sile....Kad se radilica i lezajevi ohlade....opet ide sve u zamrzivac na 24 sata.....u medjuvremenu termickim pistoljem grijem blokove na otprilike 80 stupnjeva....zatim u jednu stranu ubacujem radilicu....grijem drugu stranu bloka..i zatvaram blokove...Kad je sve stisnuto...plasticnim cekicem radilicu sa obadvije strane navoja lagano potuckam...dok se ne okrece sasvim lagano...kad je prstima zavrtimo....Kad se sve ohladi...ide montaza semeringa radilice....i to je to  8)
 
kao sto je vickodu spomenuo,fali ubacivanje lezaja,inace lijepe slike i tekst (y)

ubaci jos sta u temu ako imas pa da se pocisti/zakljuca :wink:
 
bmw m 5 said:
Ja to radim ovako: Lezajeve radilice na komadu zice ubacim u posudu sa uljem koje je zagrijano na 100 stupnjeva...Radilicu drzim jedan dan u skrinji dubokog smrzavanja....Kad su se lezajevi zagrijali na otprilike temperaturu ulja....montiram ih na radilicu....doslovno skliznu na nju...bez neke upotrebe sile....Kad se radilica i lezajevi ohlade....opet ide sve u zamrzivac na 24 sata.....u medjuvremenu termickim pistoljem grijem blokove na otprilike 80 stupnjeva....zatim u jednu stranu ubacujem radilicu....grijem drugu stranu bloka..i zatvaram blokove...Kad je sve stisnuto...plasticnim cekicem radilicu sa obadvije strane navoja lagano potuckam...dok se ne okrece sasvim lagano...kad je prstima zavrtimo....Kad se sve ohladi...ide montaza semeringa radilice....i to je to  8)

Kpd mene je sve to ubrzano Griijanje lezaja termickim pistoljem par minuta i stavljanje na radilicu uz pomoc slicnog alata Kao sto je napravio joy Nakon toga ide grijanje bloka od cca 5 min i ubacivanje radilice s rukom Mazanje mase za brtvljenje i grijajanje druge strane te stavljanje drugog dekla Kava dok se ohlade aliminij za stavljane semeringa Provjera vrtnje radilice Par udaraca gumenim cekicem ako je potrebno i to je to  :mrgreen:
 
Odličan posao....finese i različiti pristupi uvijek postoje ali ovo je čisto, uredno i precizno odrađen posao!!

(y)
 
ti lezajevi 50 ccm su delikatni do bola...ne trpe udarce ili bilokakva aksijalna naprezanja prilikom montaze ili demontaze....gore opisan sistem je skroz ok..,ali mogu si misliti koja naprezanja lezaj trpi jer se sve operacije rade na hladno...dakle diletacije materijala ravne su nuli. Zato ja izgubim vise vremena...ali lezajevi sjedaju na radilicu bez ikakve uporabe sile...kao i pozicioniranje u blokove i zatvaranje istih. Jer i najmanje krivo opterecenje lezaja pri montazi dovesti ce do toga da ce prozujiti nakon tisucu dvije km...
 
pa vi kao da nikad niste čuli za čekić ...  :jesus: :LOL:
 
Ooo vidim čita se čita.. to mi je drago.

@ BMW - je imaš pravo za opterećenja lečaja no ovaj posao sam odradio neposredno nakon ubacivanja ležaja u blok. još je sve bilo jako zagrijano i ležajevi su dosta bili rašireni tako da i nije neka sila bila potrebna. Ovo s uljem je isto ok al malo prljavija verzija bi rekao i ulje stvarno mora biti čisto, ako ne efekt je isti ko da si s macolom ih zabio :LOL:...  (y)

@malaguti - ma krenuo sam naopako da budem iskren. ustvari kad sam se sjetio da bi mogao napraviti temu lezajevi su već bili u bloku. i radilica isto no svejedno sam napisao. pa što se tiče ubacivanja ležaja ja bi radije otvorio temu zasebno, ako se moderatori slažu... (y)
 
strasilo said:
pa vi kao da nikad niste čuli za čekić ...  :jesus: :LOL:

Njega koristimo kad nitko ne gleda  :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
Ja to radim ovako: Lezajeve radilice na komadu zice ubacim u posudu sa uljem koje je zagrijano na 100 stupnjeva...Radilicu drzim jedan dan u skrinji dubokog smrzavanja....Kad su se lezajevi zagrijali na otprilike temperaturu ulja....montiram ih na radilicu....doslovno skliznu na nju...bez neke upotrebe sile....Kad se radilica i lezajevi ohlade....opet ide sve u zamrzivac na 24 sata.....u medjuvremenu termickim pistoljem grijem blokove na otprilike 80 stupnjeva....zatim u jednu stranu ubacujem radilicu....grijem drugu stranu bloka..i zatvaram blokove...Kad je sve stisnuto...plasticnim cekicem radilicu sa obadvije strane navoja lagano potuckam...dok se ne okrece sasvim lagano...kad je prstima zavrtimo....Kad se sve ohladi...ide montaza semeringa radilice....i to je to  8)
jedan dan u ledani si isto mogao skratit na 2-3 sata :wink:
 
@yatasaki : ma imam jako losu ledinu pa ostavim cijeli dan...nek se nadje...a desi se da zaboravim da je nesto u skrinji.....a sta ces.,godine....ha ha
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,174355.0.html


nastavite ovdje,tema "sam svoj majstor" nije za rasprave :wink:


Joy Rider said:
@malaguti - ma krenuo sam naopako da budem iskren. ustvari kad sam se sjetio da bi mogao napraviti temu lezajevi su već bili u bloku. i radilica isto no svejedno sam napisao. pa što se tiče ubacivanja ležaja ja bi radije otvorio temu zasebno, ako se moderatori slažu... (y)
kad budes stavljao lezaje onda javi pa cu otkljucati onu temu,neka je sve na jednom mjestu...
 
dobra tema, samo da pratim...  (y)