Odgovor i demantij HELLS ANGELS MC na članak objavljen u Jutarnjem Listu

REDWHITE

New member
U tiskanom izdanju Jutarnjeg Lista te na Vašim web stranicama dana 20.2.2011. objavili ste prilog u kojem se pod naslovom „Hells Angels“ u kojem ste objavili niz neistina vezano uz naš motoklub. Hells Angels MC Hrvatska je MOTOKLUB a ne nikakva BANDA. Iako je Vaš novinar Tomislav Novak potpisao „Sporazum o uvijetima davanja intervjua“ objavili ste prilog bez da ste od nas dobili pisanu suglasnost za isti, čime se nama garantira da će upravo ono što je izrečeno u intervjuu biti i objavljeno, bez Vaših izmjena. Izmjenili ste izrečene riječi u intervjuu te naknadno ubacili dijelove u kojima se spominje dilanje droge, oružja, policijske pretrage klupskih prostorija čime se nastoji postići šokantan i senzacionalistički učinak, a sve to ne u cilju objektivnog izvještavanja nego u cilju povećanja naklade Vaše tiskovine, a sve to preko naših leđa i na račun našeg motokluba. Naslov nas nastoji okarakterizirati kao nekakvu „bandu“ a prostorije našega motokluba tako u Vašoj reportaži postaje „skrovište najzloglasnije bande“ u koje ste vi prvi ušli, što je posve neistinito, na svakoj našoj zabavi zna se naći po 500 posjetitelja, uostalom i novinara, koji najnormalnije mogu ući u isti prostor, i u kojem već deset godina održavamo naša događanja. Smatramo da ste time namjerno nanijeli štetu našem motoklubu koji Vam je korektno i u dobroj namjeri omogućio intervju i fotografiranje u nadi da će članak biti objektivan, što nam je usmeno obećano. Ovakvim neistinitim i iskrivljenim reportažama nanosite štetu našim članovima, našem motoklubu i hrvatskoj moto sceni u cjelini, jer motoriste prikazujete kao „bande“ koje su u sukobu sa zakonom. Svakome tko se imalo razumije u hrvatsku moto scenu jasno je da je ovo senzacionalizam koji nema veze sa realnošću. Vaš novinar Tomislav Novak u razgovoru nam je priznao kako mu motoscena nije poznata, kako nikad nije bio niti na jednom moto susretu u životu te kako je materijal za ovaj članak pronašao na Googleu, čime dobijamo nešto što se plasira kao činjenica i istina a zapravo je obično „Google novinarstvo“ u kojem novinar umjesto da se realno pozabavi temom i uđe u bit stvari na brzinu prosurfa po internetu i uzima si za pravo okarakterizirati posve legalan motoristički klub kao „bandu“ koji „tuču“ ljude (tako je doslovce navedenu u tekstu) na temelju neprovjerenih informacija.

I što sad? Šteta je učinjena, mi koristimo zakonsko pravo na demantij koji se objavljuje na „xy“ stranici u 5x5 cm formatu i koji nitko ne čita, kažu „tužite nas“ a u hrvatskoj stvarnosti i pravosuđu čak i kad imate pravomoćnu presudu o realizaciji odštete nema ni govora. Pravi odgovor i demantij trebao bi biti isto tako na 5 stranica kao i objavljeni prilog o nama, u kojem bi mi opisivali kako novinari Jutarnjeg senzacionalizmom privlače čitatelje. Jadno...
U nadi da ćete drugi put ispoštivati dogovor oko davanja intervjua i držati se objektivnosti, primite naš pozdrav!

Motoklub HELLS ANGELS MC CROATIA

PS-Zapamtite, motoklubovi nisu bande!


 
dobro su vas i savjetovali-tuzite ih !
jedino nacin kako takve novinare mozemo zaustaviti je lupiti ih po dzepu  (y)
 
dva puta sam pročitala članak :mrgreen:

i jedino što sam iz istoga mogla isčitati :wink:
da su" moto banditi" :shock:
pismeniji od vrlih nam novinara :mrgreen:
 
Ah naši novinari kao i naši političari svaki daljnji komentar je suvišan. Jedno obećaju,a drugo rade . :palacdolje: :chainsaw:
 
ma da, tako su meni policajci našli doma malo veselja, automatsku pušku i staru didinu lovačku, a u novinama je odmah osvanuo šverc oružja i tone raznoraznih droga. Cvik je odmah imao nasljednika. haha. Pa mu vi i drugi put dajte intervju. Ali nije za se čuditi kad se pogleda sve što nam se događa u lijepoj našoj...  Hellsi  (y)
 
ako su motoristi banditi onda je ovaj lik stvarno hrabar kad se usudjuje objaviti takve stvari ne bojeci se za sebe! kreten! tu(c)zite ga!  :palacdolje:  :palacdolje:  :palacdolje:  :palacdolje:
 
Nikakva tužba, predugo traje i nema nikakvog smisla i efekta : samo oko za oko zub za zub  (y)



Svaka sličnost sa stvarnim osobama i događajima je slučajna  8)
 
U našoj lijepoj Hrvatskoj, kakvi su nam novinari i političari, kurva je vrlo moralno i časno zanimanje !!  :mrgreen:
 
Taj novinar je jedan lažov i ja njega pamtim kao lažova i jednog od vodećih falsifikatora svega, on je jedan pokvareni lažov, monstrum i ovaj.. stalno laže i napravio je sada predstavu ovde jer to je njegov cilj, on je provokator, mučki provokator, ma nabijem ga na k***, budala jedna, kreten jedan glupi.. ma j*** mu mater u p***,  on je jedno smeće, smeće podmuklo.. sram ga bilo mučko jedno đubre - Đ U B R E, mučko đubre   :palacdolje:















:mrgreen:
 
pa onda di je taj kontroverzni novinar Novak??
nek se i to riješi:
"- Naš je princip - ako si ti dobar prema meni, ja sam još bolji prema tebi. Ali ako si loš prema meni, ja sam još gori - kažu."
"“Kad učinimo nešto dobro, nitko to ne pamti, ali kad učinimo nešto loše, nitko ne zaboravlja”, :misli: :misli:,pa neka ga se pamti onda kao novinara koji je prvi ušao u tajne prostorije najzloglašenije bande ,