Održavanje guma zimi?

zg fazer600

New member
Najavljuju snijeg pa mislim da bi bilo vrijeme da otpratim svog limenog ljubimca na zimski san... :D
Kako sam tek prije dva mjeseca kupio gume, nekako mi ih je žao pustiti snijegu, kiši i niskim temperaturama da ih uništavaju.
Nemam druge opcije nego ostaviti motor pokriven ceradom polunatkriven krovom, pa me zanimaj savjeti za zaštitu gume.
Razmišljam o nekim premazima, zamatanju guma u foliju, ...
Gume obavezno ostaju na motoru, ne da mi ih se skidati s motora.
Ima netko dobar savjet?
 
zg fazer600 said:
Najavljuju snijeg pa mislim da bi bilo vrijeme da otpratim svog limenog ljubimca na zimski san... :D
Kako sam tek prije dva mjeseca kupio gume, nekako mi ih je žao pustiti snijegu, kiši i niskim temperaturama da ih uništavaju.
Nemam druge opcije nego ostaviti motor pokriven ceradom polunatkriven krovom, pa me zanimaj savjeti za zaštitu gume.
Razmišljam o nekim premazima, zamatanju guma u foliju, ...
Gume obavezno ostaju na motoru, ne da mi ih se skidati s motora.
Ima netko dobar savjet?


Po mogućnosti još malo zapeć sa kajmakom  :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:


Btw : zašto dvije iste teme ili je zajeb bio  :misli:  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,197346.0/topicseen.html
 
fino dobro oprati premazati glicerinom ili sprej za zaštitu gume, tlak u gumi mora bit kak je propisan, i ako želiš stavi navlaku na njih a i netreba, motor na štender da ti guma ne dobije deformaciju.to te to