Odzracivanje kocnica

Mihok

New member
Pozz, prednja kocnica na quadu Zongshen 250 mi je propadala te sam ju htio odzraciti i kad sam nalio novo ulje i na celjustima htio ispustiti ulje nista ne izlazi.. Bilo kakva pomoc je dobrodosla
 
Pozz, prednja kocnica na quadu Zongshen 250 mi je propadala te sam ju htio odzraciti i kad sam nalio novo ulje i na celjustima htio ispustiti ulje nista ne izlazi.. Bilo kakva pomoc je dobrodosla
Provjeri prohodnos lajtuga, pogotovo gumenih....ako su okej možeš u njih slobodno puhat bez otpora.
 
Prošli put kad sam na crfu mjenjao kočionu naprijed zajebo sam i ušlo zraka, na čeljust crijevo, druga strana crijeva šprica, izvukao sve prema dolje dok sam ulijevao novo ulje gore i tad pazio da ga uvijek ima da ne povuče zrak (opet).

Znači šprica spremna napeta za povuć van, odvrnut ventil na čeljusti, kad šprica povuče što može zatvorit ventil, provjerit da u rezervoaru gore ima tekućine, i ponavljat postupak dok više ne izlaze nikakvi mjehurići, finalno malo klasično bez šprice, stisnut kočnicu, odvrnut ventil na čeljusti, zavrnut ventil, pustit kočnicu.. i to je to..