Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Bravo, vrh Alpinestarsa i jos perforirana (da je bilo Dainesea perforiranog, to bi uzeo)  (y)
 
A jebiga, onda moram i ja. GP PRO.  :mrgreen:  Gledao još i Celer, Atem i GP Tech malo previše kičaste za moj ukus. Kod Alpinestarsa sam kroz godine primjetio da je cjenovno "drugi" proizvod po redu obično najbolji omjer. Vrijedi za nazovimo R opremu odnosno rukavice, čizme, jakne i jednodjelne kombinezone. U ovom slulaju, Atem i Celer su neka nova međuklasa. :mrgreen:
Jedno što mislim da za Alpine kožne jakne perforirano nije baš neka sreća jer i ove neperforirane imaju tekstilne elastične umetke i par rupica koje odlično prozračuju. Alpine nema termopodstavu pa jakna nije baš za cijelu godinu.
 
mate said:
I ja sam uzeo novu s grbom, ponekad udara u kacigu. Nosio sam ju jednom ili dva puta po gradu, možda je do motora.
A možda i do veličine kacige.

:mrgreen:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Sad bi ti reka da Mate ima veliku kacigu. Baš si sitničav. :mrgreen:      I šta te briga za tuđe kacige.  :jesus:    :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Kao da meni to prvo nije palo na pamet, ali nije do toga. :jesus: Kasnije pričao s frendom koji je uzeo jaknu s grbom i nakon prve vožnje odmah na Njuškalo. :mrgreen: Meni je čudno bilo da je uopće došlo do toga jer jednodjelne kombinezone s grbom nosim već godinama.
 
mate said:
A jebiga, onda moram i ja. GP PRO.  :mrgreen:  Gledao još i Celer, Atem i GP Tech malo previše kičaste za moj ukus. Kod Alpinestarsa sam kroz godine primjetio da je cjenovno "drugi" proizvod po redu obično najbolji omjer. Vrijedi za nazovimo R opremu odnosno rukavice, čizme, jakne i jednodjelne kombinezone. U ovom slulaju, Atem i Celer su neka nova međuklasa. :mrgreen:
Jedno što mislim da za Alpine kožne jakne perforirano nije baš neka sreća jer i ove neperforirane imaju tekstilne elastične umetke i par rupica koje odlično prozračuju. Alpine nema termopodstavu pa jakna nije baš za cijelu godinu.

A* Jaws ima podstavu. Al ko da je nema - samo torzo. Gledao Dainese Avro (frend je zainteresiran) - ima odlicnu termo podstavu na skidanje. Probao je i A* Jaws - kaze da je podstava smijesna i nicem ne sluzi.

Na Celeru mu je smetala grba - kaze da zulja? OK, on je malo veci i jakna je bila bar pol broja premala ako ne i cijeli broj, al to bi se liepo na njemu razradilo kroz par voznji, ali grba kaze da bas smeta. Ja ovu na Dainese Super Speed uopce ne osjecam, ali ja sam u tom broju na pocetku velicine sto je minus (financijski), jer da nisam, odabrao bi Racing D1 u istom broju, ali ona mi je ipak malo prevelika, a u broju manjem - nepodnosljivo premala
U 58 Celer nije stao, a u Avro 56 (sa podstavom) je stao. Cudi me za Avro, jer size chart kaze da je za opseg prsa 110-114cm, a frend ima 117cm. Kaze da je sapet totalno, ali da sve stima. Ja u Racing D1 gdje je manja razlika u centimetrima jednostavno nisam stao, a kad sam je skidao sa sebe, trebao sam pomoc  :LOL:



A* je opcenito kicasti brend. Tu i tamo neka decentna sportska jakna, vecinom sareno i kicasto
 
3alfa3 said:
A* Jaws ima podstavu. Al ko da je nema - samo torzo. Gledao Dainese Avro (frend je zainteresiran) - ima odlicnu termo podstavu na skidanje. Probao je i A* Jaws - kaze da je podstava smijesna i nicem ne sluzi.

Na Celeru mu je smetala grba - kaze da zulja? OK, on je malo veci i jakna je bila bar pol broja premala ako ne i cijeli broj, al to bi se liepo na njemu razradilo kroz par voznji, ali grba kaze da bas smeta. Ja ovu na Dainese Super Speed uopce ne osjecam, ali ja sam u tom broju na pocetku velicine sto je minus (financijski), jer da nisam, odabrao bi Racing D1 u istom broju, ali ona mi je ipak malo prevelika, a u broju manjem - nepodnosljivo premala
U 58 Celer nije stao, a u Avro 56 (sa podstavom) je stao. Cudi me za Avro, jer size chart kaze da je za opseg prsa 110-114cm, a frend ima 117cm. Kaze da je sapet totalno, ali da sve stima. Ja u Racing D1 gdje je manja razlika u centimetrima jednostavno nisam stao, a kad sam je skidao sa sebe, trebao sam pomoc  :LOL:



A* je opcenito kicasti brend. Tu i tamo neka decentna sportska jakna, vecinom sareno i kicasto

Bez obzira na chartove, teško je kupiti bez probe. Imam trenutno tri Dainese u 54, uzmem Alpine u 54 i mogu je navući, čak i sjedim u njoj pol sata bez problema, ali sam je jedva skinem i osjećam zatezanje na prsima i ramenima. Zamjenim za 56 i to je to. Što se tiče podstava, Dainese ih ima ali iskreno, mislim da sam koristio samo jednom i to na jakni koja je krojem bila dio Hypermotard kolekcije odnosno malo šira. Ove nove jakne sa fleksiilnim dijelovima puštaju dosta zraka, zato sam i uzeo sad takvu Alpine, da se prislim da je nosim jer sam u zadnje tri godine išao na more nekih cca 5-6 vikenda godišnje i 80% toga je odrađeno sa običnom Suomy tekstilnom mesh jaknom.
 
mate said:
Ove nove jakne sa fleksiilnim dijelovima puštaju dosta zraka

Nadam da je tako, uz otvore na prsima, mozda podigne granicu za 2-3 stupnja C u odnosu na relativno hermeticnu mtech (nadam se i vise, al ne ocekujem).
Za hladnije je Mtech sa podstavom savim OK, ionako u principu ne vozim kad je ispod 10C.
 
Pomoc..zanima me koji je ovo model jakne :misli:
 
Djeluje kao neka od prvih serija Suomyja od prije desetak godina. :mrgreen: Jedan od losijih brandova po pitanju jakni i rukavica, u kombinaciji sa Diadora/Puma cizmama.  :jesus:
 
sehrz said:
za tu lofu... samo njuskalo!
ok kužim, njuškalo, tražim nešto nošeno, ali u tom i je stvar, ne znam šta bi gledo od marki, eto kaže čoek gore da Suomy ne valja? a ma dosta onih probikera i sl, to isto ne valja? iako sam čito na nekim forumima da je ok roba.....
npr. jel ovo valja šta za tu lovu? http://www.njuskalo.hr/moto-jakne/dainese-charger-kozna-jakna-oglas-7127500
 
luks0132 said:
Pomoc..zanima me koji je ovo model jakne :misli:

Ne znam ime modela no sječam se da sam ju probao prije par godina u dućanu jer mi je bila interesantna na slikama.
Odmah na prvu u dućanu mi je djelovala nekako "jeftino" u ruci a nisam se ni previše udobno osječao u njoj kao da je sklepana tek toliko da bude lepa i to je to. Tada je u dućanu bila oko 2000-2500kn
 
Afrofeet said:
Molim za malu pomoć, naime bio sam dugo bez motora, sad sam kupio pilu  :021: i slijedeće na redu je oprema. Pošto mi stvarno nisu poznate te marke, dobro mi mi došao koji savjet u vezi kupovine stvari kao što su jakna, rukavice i hlače. Na što pripaziti, koje marke daju više za manje love itd. Mislim da bi ovaj topic bio koristan za sve "nove" ili početnike u moto-svijetu.
Eto npr. htio bi uzet sad neke rukavice (ne zimske, nego za vožnju u nekakvim"normalnim" uvjetima, po cesti, ne stazi), a da pružaju kakvu-takvu zaštitu i da ne košta nenormalno puno novaca (700 kn itd). Isto vrijedi i za jaknu.

:021:

Samo nemoj slušat ove savjete da nema jakni a ni rukavica (?!?) koje nešto vrijede za ispod 1000 kn.  Bullshit žešći.
Odeš fino na njuškalo i za 1000 KN ćeš kupit i jaknu i rukavice, sa drugom tisućom plati janjca  :wink:
Ja sam usotalom kupio jaknu i rukavice nove u AMI Tradeu sve skupa za 900 kn, doduše bila neka brutalna akcija, al na to se stalno da naletit.

I ove fore npr Suomy ne valja... Po čemu? Ili neka druga poznata marka.... Pa čak i nepoznata.
Nađi jaknu, idi je probaj, vidi jel cijela, da li su cifovi cijeli i to ti je to. Samo vozi :wink:

 
Ne radi se o forama, ako si do jučer vozio u traper jakni, naravno da ti je Suomy vrh vrhova. Samo nemoj meni te priče prodavat...
 
Ima ih i vrijede za skutere i sl. sporija prometala i "fotelja" položajima. Glavno pitanje je zašto kupuješ opremu. Da zadovoljiš neka pravila, formu i izgled ili da se osječaš udobnije, sigurnije i bolje dok juriš u toj opremi.  (y)