Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Da se ubacim, da ne otvaram novu temu...

Planiram sakupit nesto/osnovne opreme ove godine, jer u planu za na godinu imam motor pa da budem spreman (a i motor vec godinama nekako odgadjam zbog 100 stvari pa racunam da ako uzmem opremu, nece mi bit druge nego konacno i motor uzet). Imam neke nedoumice, tj. nepoznanice, jer nisam nikad ni vozio motor, nit sam detaljno upoznat s opremom, proizvodjacima itd.

Uglavnom, izdvojio bi okvirno 7500-8000 za opremu i to kaciga, rukavice, cizme, jakna, hlace. Mislim da za postenje dosta za pocetak. Napomena da bi radije da mi je po friskom vremnu toplo, nego da mi je po vrucini frisko - zimogrozan sam oduvijek, a vrucinu lakse prezivim. Dal se isplati kupovat opremu zimi zbog eventualnih popusta ili? Kupovat cu negdje u RH da sve uzivo vidim i probam, Zg i sira okolica (maltene sve susjedne zupanije su mi ok)

Kaciga integralna, mislio sam izdvojit cca 2000-2500 za nju, to mi se cini ko ok cifra. Cime se voditi najbolje? Jel dosta gledati one ECE oznake ili? Od 2020 do 2023 dolazi neki novi standard ECE 22.06, jel vec ima u ponudi koje su ispitivane po njemu ili?

Rukavice, cca 750 kn, sa onom SAS zastitom tj. sliderima (ako je to to), neke all season.

Cizme, znam da iznad zgloba moraju bit svakako. Posto bi volio uzet neki ADV motor pa tu i tamo malo sic s ceste, a bit ce mi prvi pa ja za pretpostavit da ce mozda i ljosnut na mene koji put, dal ima smisla uzimat visoke cizme ili su "gleznjace" ok? Cak bi radije i visoke, ima lijepih modela, al da se mogu sakrit pod hlace. Cca 1250 kn racunam.

Jakna i hlace su mi engima totalna. Materijal, sta od zastite? Da li sve koje u opisu imaju CE zastitu dolaze vec s protektorima, a za ostale treba dokupit? Kaj mi je bitno od protektora? Ledja, ramena, laktovi...? Tu bi mi stvarno dobro doso primjer nekakve dobre, kvalitetne jakne cisto da vidim u kom smjeru ici, a kasnije lako proguglam sam.
Ista stvar za hlace, koje, kaj s protektorima itd.
Jakna i hlace racunam cca 3500 sve skupa i to je sve skupa 8000.

Cijena nabadam fakat napamet, malo sam guglao okolo, ali tolka je hrpa proizvodjaca, materijala i izvedbi, da se stvarno ne snalazim uopce. Mozda sam fulao grdo s procjenom, mozda nisam... znaci idealno bi mi bilo da mi netko pukne par preporuka za ovih 5 komada opreme, cisto da znam sto kod cega gledati, a onda vec mogu i sam traziti dalje. Mozda nekim stvarima pridajem i previse paznje, a nekima premalo al eto, zato pitam.

Nadrobio sam dosta toga, mislim da je vrijeme da zavrsim, bok!
 
Da se ubacim, da ne otvaram novu temu...

Planiram sakupit nesto/osnovne opreme ove godine, jer u planu za na godinu imam motor pa da budem spreman (a i motor vec godinama nekako odgadjam zbog 100 stvari pa racunam da ako uzmem opremu, nece mi bit druge nego konacno i motor uzet). Imam neke nedoumice, tj. nepoznanice, jer nisam nikad ni vozio motor, nit sam detaljno upoznat s opremom, proizvodjacima itd.

Uglavnom, izdvojio bi okvirno 7500-8000 za opremu i to kaciga, rukavice, cizme, jakna, hlace. Mislim da za postenje dosta za pocetak. Napomena da bi radije da mi je po friskom vremnu toplo, nego da mi je po vrucini frisko - zimogrozan sam oduvijek, a vrucinu lakse prezivim. Dal se isplati kupovat opremu zimi zbog eventualnih popusta ili? Kupovat cu negdje u RH da sve uzivo vidim i probam, Zg i sira okolica (maltene sve susjedne zupanije su mi ok)

Kaciga integralna, mislio sam izdvojit cca 2000-2500 za nju, to mi se cini ko ok cifra. Cime se voditi najbolje? Jel dosta gledati one ECE oznake ili? Od 2020 do 2023 dolazi neki novi standard ECE 22.06, jel vec ima u ponudi koje su ispitivane po njemu ili?

Rukavice, cca 750 kn, sa onom SAS zastitom tj. sliderima (ako je to to), neke all season.

Cizme, znam da iznad zgloba moraju bit svakako. Posto bi volio uzet neki ADV motor pa tu i tamo malo sic s ceste, a bit ce mi prvi pa ja za pretpostavit da ce mozda i ljosnut na mene koji put, dal ima smisla uzimat visoke cizme ili su "gleznjace" ok? Cak bi radije i visoke, ima lijepih modela, al da se mogu sakrit pod hlace. Cca 1250 kn racunam.

Jakna i hlace su mi engima totalna. Materijal, sta od zastite? Da li sve koje u opisu imaju CE zastitu dolaze vec s protektorima, a za ostale treba dokupit? Kaj mi je bitno od protektora? Ledja, ramena, laktovi...? Tu bi mi stvarno dobro doso primjer nekakve dobre, kvalitetne jakne cisto da vidim u kom smjeru ici, a kasnije lako proguglam sam.
Ista stvar za hlace, koje, kaj s protektorima itd.
Jakna i hlace racunam cca 3500 sve skupa i to je sve skupa 8000.

Cijena nabadam fakat napamet, malo sam guglao okolo, ali tolka je hrpa proizvodjaca, materijala i izvedbi, da se stvarno ne snalazim uopce. Mozda sam fulao grdo s procjenom, mozda nisam... znaci idealno bi mi bilo da mi netko pukne par preporuka za ovih 5 komada opreme, cisto da znam sto kod cega gledati, a onda vec mogu i sam traziti dalje. Mozda nekim stvarima pridajem i previse paznje, a nekima premalo al eto, zato pitam.

Nadrobio sam dosta toga, mislim da je vrijeme da zavrsim,
Guglaj Forum,sve ces naci...ja odo leci,jer mi se zavrtilo od ove storije...ovi iskusniji ce ti sve pojasniti...
 
  • Haha
Reactions: SHURE
Proguglaš dućane, imaš dobar izbor u Viktor-u, Šepić, Automotosport,... Ponoviš im priču i količinu novaca i dobiti češ vrlo vjerojatno dobru preporuku kako se kompletirati u budžetu koji imaš.
 
  • Like
Reactions: filip989
Da se ubacim, da ne otvaram novu temu...

Planiram sakupit nesto/osnovne opreme ove godine, jer u planu za na godinu imam motor pa da budem spreman (a i motor vec godinama nekako odgadjam zbog 100 stvari pa racunam da ako uzmem opremu, nece mi bit druge nego konacno i motor uzet). Imam neke nedoumice, tj. nepoznanice, jer nisam nikad ni vozio motor, nit sam detaljno upoznat s opremom, proizvodjacima itd.

Uglavnom, izdvojio bi okvirno 7500-8000 za opremu i to kaciga, rukavice, cizme, jakna, hlace. Mislim da za postenje dosta za pocetak. Napomena da bi radije da mi je po friskom vremnu toplo, nego da mi je po vrucini frisko - zimogrozan sam oduvijek, a vrucinu lakse prezivim. Dal se isplati kupovat opremu zimi zbog eventualnih popusta ili? Kupovat cu negdje u RH da sve uzivo vidim i probam, Zg i sira okolica (maltene sve susjedne zupanije su mi ok)

Kaciga integralna, mislio sam izdvojit cca 2000-2500 za nju, to mi se cini ko ok cifra. Cime se voditi najbolje? Jel dosta gledati one ECE oznake ili? Od 2020 do 2023 dolazi neki novi standard ECE 22.06, jel vec ima u ponudi koje su ispitivane po njemu ili?

Rukavice, cca 750 kn, sa onom SAS zastitom tj. sliderima (ako je to to), neke all season.

Cizme, znam da iznad zgloba moraju bit svakako. Posto bi volio uzet neki ADV motor pa tu i tamo malo sic s ceste, a bit ce mi prvi pa ja za pretpostavit da ce mozda i ljosnut na mene koji put, dal ima smisla uzimat visoke cizme ili su "gleznjace" ok? Cak bi radije i visoke, ima lijepih modela, al da se mogu sakrit pod hlace. Cca 1250 kn racunam.

Jakna i hlace su mi engima totalna. Materijal, sta od zastite? Da li sve koje u opisu imaju CE zastitu dolaze vec s protektorima, a za ostale treba dokupit? Kaj mi je bitno od protektora? Ledja, ramena, laktovi...? Tu bi mi stvarno dobro doso primjer nekakve dobre, kvalitetne jakne cisto da vidim u kom smjeru ici, a kasnije lako proguglam sam.
Ista stvar za hlace, koje, kaj s protektorima itd.
Jakna i hlace racunam cca 3500 sve skupa i to je sve skupa 8000.

Cijena nabadam fakat napamet, malo sam guglao okolo, ali tolka je hrpa proizvodjaca, materijala i izvedbi, da se stvarno ne snalazim uopce. Mozda sam fulao grdo s procjenom, mozda nisam... znaci idealno bi mi bilo da mi netko pukne par preporuka za ovih 5 komada opreme, cisto da znam sto kod cega gledati, a onda vec mogu i sam traziti dalje. Mozda nekim stvarima pridajem i previse paznje, a nekima premalo al eto, zato pitam.

Nadrobio sam dosta toga, mislim da je vrijeme da zavrsim, bok!
Uštedit ćeš i na kupovini prošlogodišnjih modela.
Ako ti ponude novu liniju pitaj ako imaju prošlu.
Kaciga i čizme probati obavezno.

Kaciga ako nemaš nekoga kako je trebaš osjetiti napiši poruku pa ćemo se potruditi ovjasniti.

Jakna dvoslojna da ima zimsku posdstavu i koji patent otvor na prednjoj strani za ventilaciju.
Hlače neka budu u kompletu sa jaknom. Nije obaveza.

Bubrežnjak obavezno.

Rukavice pojma nemam. Imam 3 para doma. Zimske kožne i ljetne.

Još da dodam na gore navedene dućane i Novema nova Draganić kod Karlovca.
 
  • Like
Reactions: filip989
Kaciga integralna, mislio sam izdvojit cca 2000-2500 za nju, to mi se cini ko ok cifra. Cime se voditi najbolje? Jel dosta gledati one ECE oznake ili? Od 2020 do 2023 dolazi neki novi standard ECE 22.06, jel vec ima u ponudi koje su ispitivane po njemu ili?
Za sad sam jedino vidio da je Arai izbacio novi model kacige sa novim standardom. Model je Arai Quantic, koji je puno skuplji od navedenog iznosa koji misliš potrošiti, ali u smislu sigurnosti se nemoj zamarati sa tim.
 
Uštedit ćeš i na kupovini prošlogodišnjih modela.
Ako ti ponude novu liniju pitaj ako imaju prošlu.
Kaciga i čizme probati obavezno.

Kaciga ako nemaš nekoga kako je trebaš osjetiti napiši poruku pa ćemo se potruditi ovjasniti.

Jakna dvoslojna da ima zimsku posdstavu i koji patent otvor na prednjoj strani za ventilaciju.
Hlače neka budu u kompletu sa jaknom. Nije obaveza.

Bubrežnjak obavezno.

Rukavice pojma nemam. Imam 3 para doma. Zimske kožne i ljetne.

Još da dodam na gore navedene dućane i Novema nova Draganić kod Karlovca.

E da, bubreznjak sam zaboravio 👍
 
Za sad sam jedino vidio da je Arai izbacio novi model kacige sa novim standardom. Model je Arai Quantic, koji je puno skuplji od navedenog iznosa koji misliš potrošiti, ali u smislu sigurnosti se nemoj zamarati sa tim.
Izlazi i Shoei NXR 2 na jesen... Ima na Bennetts Bike YT kanalu review predprodukcijskog modela...

lp
P
 
  • Like
Reactions: bojan
E pa tak nekak sam i planirao.
11., 12., 1. mjesec kupit opremu i onda trazit motor s proljecem.
Čizme i rukavice možeš preko stranice neke strane kupiti, motocard je dobra, dainese čizme su isti broj kao i ostala obuća koju nosiš, rukavice izmjeriš ruku i naručiš.
Sve ostalo moraš isprobati.
Za kacigu ja gledam sharp rating, https://sharp.dft.gov.uk, ima kaciga sa 5/5* za 150-200 eura.
 
  • Like
Reactions: filip989
Šta će ti bubrežnjak?
Kako sta ce mi? Ok, pretpostavljam da kuzim u kom smjeru je upuceno pitanje - ti ga ne koristis pa sta ce ikome, zastita u jakni ili nesto slicno?
Ali ako te zanima zasto bi ga ja uzeo, prvenstveno zbog potpore donjeg dijela ledja, jer na poslu sjedim sigurno 6-7 sati dnevno, godinama, i donji dio ledja mi je posebno koma ponekad tak da mislim da bi mi iz tog razloga na motoru jako dobro doso. Prvenstveno to.

Mozda postoje jakne/hlace koje obavljaju funkciju bubreznjaka, ne znam, zato pitam pa cu nesto izvuci iz svih savjeta i odgovora.
 
Ja sam mišljenja da ne treba štedjeti na opremi, i rijetko kad sam kupovao online. Ako postoji mogućnost obavezno isprobati.
više ne idem nikud pa čak ni gradskom vožnjom bez rukavica ni bubrežnjaka (ono malo što se gradom rijetko vozim).
A inače sam i bubrežnjak otpisao kad odem na vožnje, već dugo koristim čitav leđni oklop koji ujedno mi služi kao bubrežnjak, i osjećam se sigurniji.
 
  • Like
Reactions: Spori
Kako sta ce mi? Ok, pretpostavljam da kuzim u kom smjeru je upuceno pitanje - ti ga ne koristis pa sta ce ikome, zastita u jakni ili nesto slicno?
Ali ako te zanima zasto bi ga ja uzeo, prvenstveno zbog potpore donjeg dijela ledja, jer na poslu sjedim sigurno 6-7 sati dnevno, godinama, i donji dio ledja mi je posebno koma ponekad tak da mislim da bi mi iz tog razloga na motoru jako dobro doso. Prvenstveno to.

Mozda postoje jakne/hlace koje obavljaju funkciju bubreznjaka, ne znam, zato pitam pa cu nesto izvuci iz svih savjeta i odgovora.
Za leđa će ti najbolje pomoći vježbe, to što ćeš bubrežnjak nositi sat vremena dnevno ti neće ništa značiti, bubrežnjak ti nije nikakva zaštita, jedino ako se voziš bez jakne ti nešto znači.
 
Za leđa će ti najbolje pomoći vježbe, to što ćeš bubrežnjak nositi sat vremena dnevno ti neće ništa značiti, bubrežnjak ti nije nikakva zaštita, jedino ako se voziš bez jakne ti nešto znači.
A šta ne propuše ti u leđa ako npr. nemaš "povezane" hlače sa jaknom? ja sam se upravo zbog toga nekoliko puta ukočio, pa mislim da bubrežnjak itekako pomogne....griješim?:unsure:
... e to ako još dodatno ima na sebi plastične oklope...to je druga priča, po mom pitanju samo plus.
 
Za leđa će ti najbolje pomoći vježbe, to što ćeš bubrežnjak nositi sat vremena dnevno ti neće ništa značiti, bubrežnjak ti nije nikakva zaštita, jedino ako se voziš bez jakne ti nešto znači.
Znaci jakna obavlja funkciju bubreznjaka?
Zasto profesionalni dizaci utega npr nose bubreznjake, tj pojaseve? Nisu na propuhu, ocito ne sjede puno nit su pogrbljeni... za potporu donjeg dijela ledja, uz svu tjelovjezbu kojom se inace bave.
Mislim, pricamo o komadu opreme koji u ovoj mojoj racunici iznosi cca max 5% budzeta. I da ga obucem jednom i poslije skuplja prasinu u ormaru, zakaj ga ne uzeti ako mi potencijalno moze pomoci?
 
Nemoj odlazit u ekstreme, kakvi crni dizači utega, pa neces pojas krvnički zategnut i ic na motor i radit mrtvo dizanje.
Mene opcenito živcira kad mi nešto puše, pa onda stavim bubreznjak ako imam samo jaknu, ako mi je jakna povezana na hlače onda ne.
Motor kad voziš, voziš sa blago savijenim opuštenim leđima, a ne sa leđima napetima koda dižeš 150kg.
Ja bi ga svakako kupio, po ljeti kad idem na more ga stavim da mi ne napuse donji dio leđa ako sam jos i polumokar, za 200kn nećeš propast, samo pazi na kakve majice ga stavljas, ja sam par majica razjebao jer mi onaj čičak povukao konce van.