Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Nemoj odlazit u ekstreme, kakvi crni dizači utega, pa neces pojas krvnički zategnut i ic na motor i radit mrtvo dizanje.
Mene opcenito živcira kad mi nešto puše, pa onda stavim bubreznjak ako imam samo jaknu, ako mi je jakna povezana na hlače onda ne.
Motor kad voziš, voziš sa blago savijenim opuštenim leđima, a ne sa leđima napetima koda dižeš 150kg.
Ja bi ga svakako kupio, po ljeti kad idem na more ga stavim da mi ne napuse donji dio leđa ako sam jos i polumokar, za 200kn nećeš propast, samo pazi na kakve majice ga stavljas, ja sam par majica razjebao jer mi onaj čičak povukao konce van.
lajkam komentar... al za onaj prvi dio evo ti :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Pa nije ekstrem u tom smislu, ako pomaze dizacu utega, pomoci ce i meni, bas zato sto nisam ni pod pribliznim opterecenjem kao on.
Ja sam se s godinama sjedenja 'pogrbio' tako da savijam i donji dio ledja (jos od faksa mi je ostala ta polulezeca pozicija, stolac nazad dalje od stola, ruke na stolu i savijas donji dio ledja) - uspravna pozicija mi stvara nelagodu i umara me ako nemam potporu (u autu mi je tesko sjedit uspravno ako nema dobre lumbalne potpore u sicu). Sjedim 6-7 sati dnevno 5-6 dana u tjednu vec godinama, a vjezbam kolko stignem 3-5 dana tjedno po cca 45 min u prosjeku. Tesko je to nadoknadit sam tak i svaka pomoc je dobro dosla.

Za puhanje nemam sta dodat, vjerujem da je tak i sano jos jedan razlog da uzmem i njega.
 
Koliko sam teorija čuo za te bubrežnjake tak da stvarno ne znam za što više služi, od liječenja ukočeni leđa, grijanje bubrega i trbuha, kao remen da ti ne spadaju hlače te zadnju verziju koju sam čuo da se ne tresu bubrezi? Uglavnom shvatio sam da je to jedan od rijetkih multifunkcionalnih komada opreme koje imam 😁
 
  • Haha
Reactions: Spori and Dene
Mislim da nisi skuzio namjenu bubreznjaka kao dijela moto opreme. Ne daje ti on nikakvu potporu ledjima nego je tu samo da ti zastiti bubrege od hladnog zraka. Nije to bubreznjak kakvog nose bilderi.

Ne znam, evo dijametralno suprotno misljenje
https://www.louis.eu/fuer-die-motorradreise/einsteigertipps/nierengurte

Sto meni totalno ima smisla, jer je donji dio ledja u mom slucaju taj koji je problematican. Bez obzira sta nisam nikad vozio motor jos, s bubreznjakom ili bez, ali mi ima smisla logika oko toga da daje potporu za donji dio ledja.
Ko sto sam reko, ni u autu mi nije ugodno dugo sjedit uspravno, ako nemam lumbalnu potporu u sjedalu i mogu zamislit da mi pojas oko donjeg dijela ledja moze pomoci da se lakse drzim uspravno.

Da namotam dovoljno debelo nekakvu krpu, i ona bi pomogla.

Al dobro, reko sam vec, radi se o komadu opreme koji je zanemariva stavka u citavoj prici i 'nista' me ne kosta da ga uzmem pa makar mi nista ne pomogao na kraju i zavrsio u ormaru.
 
Ne znam, evo dijametralno suprotno misljenje
https://www.louis.eu/fuer-die-motorradreise/einsteigertipps/nierengurte

Sto meni totalno ima smisla, jer je donji dio ledja u mom slucaju taj koji je problematican. Bez obzira sta nisam nikad vozio motor jos, s bubreznjakom ili bez, ali mi ima smisla logika oko toga da daje potporu za donji dio ledja.
Ko sto sam reko, ni u autu mi nije ugodno dugo sjedit uspravno, ako nemam lumbalnu potporu u sjedalu i mogu zamislit da mi pojas oko donjeg dijela ledja moze pomoci da se lakse drzim uspravno.

Da namotam dovoljno debelo nekakvu krpu, i ona bi pomogla.

Al dobro, reko sam vec, radi se o komadu opreme koji je zanemariva stavka u citavoj prici i 'nista' me ne kosta da ga uzmem pa makar mi nista ne pomogao na kraju i zavrsio u ormaru.
Uzmi obavezno. Ja ne vozim bez bubreznjaka.
 
Čičak mi je uništio 2 majice.
Prvu koju sam uništio nije mi bilo jasno kako ni gdje.
 
Bubrežnjak služi, da te kolege bajkeri u kafani, ako nisu vidili da si sišao s motora, a kaciga mora ostat na ručki gasa da se zna da je gazda u blizini pa je nemaš sa sobom, kad raskopčaš jaknu i tetralnim pokretom pokidaš isti sa sebe (al' treba to vježbat, neki dan sam konobarici u prolazu tako izbio kratku s ladnim iz ruke), identificiraju kao svog. Dakle, ne radi se o komadu obične opreme, već o znaku raspoznavanja.
 
Bubrežnjak služi, da te kolege bajkeri u kafani, ako nisu vidili da si sišao s motora, a kaciga mora ostat na ručki gasa da se zna da je gazda u blizini pa je nemaš sa sobom, kad raskopčaš jaknu i tetralnim pokretom pokidaš isti sa sebe (al' treba to vježbat, neki dan sam konobarici u prolazu tako izbio kratku s ladnim iz ruke), identificiraju kao svog. Dakle, ne radi se o komadu obične opreme, već o znaku raspoznavanja.
zaboravio si dodat....da sakrije i škembu!!! meni netreba ja imam pločice :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
A šta ne propuše ti u leđa ako npr. nemaš "povezane" hlače sa jaknom? ja sam se upravo zbog toga nekoliko puta ukočio, pa mislim da bubrežnjak itekako pomogne....griješim?:unsure:
... e to ako još dodatno ima na sebi plastične oklope...to je druga priča, po mom pitanju samo plus.
Ne, nikad me nije propuhalo, nikad ne spojim hlače i jaknu, tlaka mi je, s tim da ja i zimi vozim po 0 stupnjeva, i kad je bura vozim i kiša, čak sam i po snijegu vozio kad je bio prošli mjesec.


Inače vozim skuter pa možda me zato i ne propuše.
 
Last edited:
Bubrežnjak služi, da te kolege bajkeri u kafani, ako nisu vidili da si sišao s motora, a kaciga mora ostat na ručki gasa da se zna da je gazda u blizini pa je nemaš sa sobom, kad raskopčaš jaknu i tetralnim pokretom pokidaš isti sa sebe (al' treba to vježbat, neki dan sam konobarici u prolazu tako izbio kratku s ladnim iz ruke), identificiraju kao svog. Dakle, ne radi se o komadu obične opreme, već o znaku raspoznavanja.
Cekaj, onda i natikace idu u kompletu ili to treba zasluzit? 😄
 
Postavu od bubrežnjaka koristim za zaštitu jajčeka od puhanja, pogotovo za hladnijeg vremena 🤪
 
Pozz,
Kao novopeceni vozac, nadam se kroz koji tjedan, poceo lagano trazit novu opremu pa reko krenimo od jakne, ostalo znam kaj trazim i imam za posudit, znam, ciganski jbg :) . Dakle ciljam na ovako nesto, s cime bi mogao komotno otici i na kavu bez motora pa me zanima imate li kakve primjedve na takvu jaknu (bitte ne ulaziti u estetiku) i opcenito oxford kao proizvodaca.