Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

da malo uskočin nevezano za vaše teme/dileme,
pitanje,
može li se montirat givi ploča monokey na oriđiđi yamahin tmax nosač,
neko kaže ne a neko da ali se triba napravit mala prilagodba za ploču jer ne pašu rupe za šarafe........?
 
Last edited:
da malo uskočin nevezano za vaše teme/dileme,
pitanje,
može li se montirat givi ploča monokey na oriđiđi yamahin tmax nosač,
neko kaže ne a neko da ali se triba napravit mala prilagodba za ploču jer ne pašu rupe za šarafe........?
Triba mislin radit debele preinake
Zato nikad nisan ni stavia maxiu 56 nego oni smecarski 47 kao original yamaha
Ali “saraf”???????
Pa jebemu sta fali “vidi”…..
Ja san sve mislia da si ti oko CS…..a ono kontinent-bosna
 
ma ja baš doša do V47 i naravno givi ploče ali jebeni original yamahin nosač,
ma vida ili šaraf nebi da je krucijalno za bilo šta,
uostalom meni su baš ti bosanci najbolji gosti i nisam ograničen niti najmanje time.....
 
ma ja baš doša do V47 i naravno givi ploče ali jebeni original yamahin nosač,
ma vida ili šaraf nebi da je krucijalno za bilo šta,
uostalom meni su baš ti bosanci najbolji gosti i nisam ograničen niti najmanje time.....
Je nece pasat…..givi je specijalno napravia taj kufer za taj nosac……
Jebiga……..
I onda taj kufer ima oznaku yamahe na sebi…….
 
Ima li itko od ekipe Dainese trapke? Zanima me da li imaju mesh podstavu opcenito,ovisi o modelu ili uopce nemaju??
 
  • Like
Reactions: Grom90
Koji model? I napiši kako si zadovoljan?
Piše iznutra PWR shield, valjda je to model. Bile na nekoliko vožnji, jučer na 7 stupnjeva prstima skroz ok. Ne znam kako bi izgledalo da je temperatura niža ili vožnja dulja na toj temperaturi, ali za nekih 20-ak minuta ok skroz. Ipak nisu zimske. Inače, prilično udobne, nemam nekih zamjerki.
 
Pogledaj Dainese Sport Master
Level 2 su protektori, a jakna “A”. Goretex laminiran sa vanjske strane, koza na udarnim zonama (ramena, lakat, koljena), ventilacije direkt na tijelo.
Neko je ranije stavio link jer je bila dobra akcija, iskoristio sam priliku i kupio komplet jakna/hlace.
Nisam jos vozio u njima, cekam da malo zahladni, ali je izrada i fit vrh vrhova

Na fc-moto jos traje akcija, samo je sareno sa velicinama, pa vidi ima li tvojih brojeva

Koje si visine, tezine, koji broj si uzeo?
Cini se bas prekratka sa prednje strane, takav kroj. Baci neku fotku ako imas u odelu.
 
Ima tko preporuku za za tanke rukavice s membranom? Imam grijane ručke pa nebi neke debele futrane, zimske. Takve imam i ne volim ih nositi zbog lošeg osječaja. Za ljetne mi je ipak prehladno a pogotovo kod jutrašnje magle budu i dosta vlažne prste. Kroj za širu ruku s kratkim prstima.
 
Koje si visine, tezine, koji broj si uzeo?
Cini se bas prekratka sa prednje strane, takav kroj. Baci neku fotku ako imas u odelu.

178 cm i oko 75kg, uzeo oboje velicinu 50. Moglo je i za broj manje jer sam izvadio termo podstavu, ali ako je koristis onda sizing taman.
Nemam fotki, ali kroj jakne je klasicni sportski (uza je i kratka), ali u kombinaciji sa pratecim hlacama je sve super jer su duboke, kao ribarske hlace idu iznad linije pojasa i to drze tregeri. Prednji slic zapravo ne otvara procjep nego siri hlace (malo nezgodno kada hoces pisati :) - moras skinuti tregere i spustiti hlace)
Ja sam generalno prezadovoljan. Idealno za ranu/kasnu sezonu i temperature do 25-26 stepeni (nije vruce). Vozio na 4 stepena, ispod samo tanka tehnicks podstava i nisam se smrzao.
Jako i udobno, nigdje ne steze, a prednost je i taj dizajn hlaca (stomak lijepo dise, posebno ko ima stomacinu :) )
Ubilo se za Alpe pocetkom/krajem sezone
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Milanezi
Ima tko preporuku za za tanke rukavice s membranom? Imam grijane ručke pa nebi neke debele futrane, zimske. Takve imam i ne volim ih nositi zbog lošeg osječaja. Za ljetne mi je ipak prehladno a pogotovo kod jutrašnje magle budu i dosta vlažne prste. Kroj za širu ruku s kratkim prstima.

Dugo sam trazio nesto kao ti, da je membrana ali da nije debelo i za zimu.
Na kraju otkrio i kupio Rukka Virium rukavice. Goretex membrana, tanke kao ljetne, vise naginju temperaturama do 25 (preko su vec prevruce) a po hladnom sam ih vozio po magli, na 4 stepena sa grijanim ruckama i podnosljivo je, malo gornji (negrijani) dio prstiju bude zima ali tek poslije sat vremena voznje.
Za temperature rana/kasna sezona ili Alpe perfektne !
Veliki plus je sto je membrana sa unutrasnje strane potpuno fiksirana za vanjsko platno, tako da nista ne seta kod skidanja i nosenja (nema onog osjecaja kao da imas rukavicu preko rukavice)

Ako ti se uklapaju sa cijenom, toplo preporucujem !
 
Last edited:
esso hvala na preporuci. Ako su vrijedni spreman sam i platiti. U izboru su još Held Madoc ili Modeka Nerano za sada. Možda potegnuti do Graza ovaj vikend.
 
Rev'it Sand 4 H2O došla doma. Nadam se da će nastaviti služiti kao 2.
 
Jel prodaje neko u Zagrebu ili šire Alpinestar čizme? Interesira me model SMX PLUS V2..
 
Jel prodaje neko u Zagrebu ili šire Alpinestar čizme? Interesira me model SMX PLUS V2..

Ja sam ovdje kupio, došla za tjedan dana, uzimaš isti broj koji inače nosiš.
 
Ima tko preporuku za za tanke rukavice s membranom? Imam grijane ručke pa nebi neke debele futrane, zimske. Takve imam i ne volim ih nositi zbog lošeg osječaja. Za ljetne mi je ipak prehladno a pogotovo kod jutrašnje magle budu i dosta vlažne prste. Kroj za širu ruku s kratkim prstima.
Hm…..
Zavisi sta ti je debelo
Osobno preferiran goretex u kombinaciji sa kozom…..
Dainese…..pa onda vidi koji model ti je malo tanji…..
Bude na Dainese stranici popusta