Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Što svako smatra debelim je definitvno do osobnog ukusa, ali tražim rukavice što bliže tankim ljetnim. Samo da budu vjetro- i kiša nepropusno. S talijanskim modelima se do sada nisam usrečio. Imam premesnate šape za to. Ove Revit Sand 4 H2O mi se čine jako zanimljive.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Što svako smatra debelim je definitvno do osobnog ukusa, ali tražim rukavice što bliže tankim ljetnim. Samo da budu vjetro- i kiša nepropusno. S talijanskim modelima se do sada nisam usrečio. Imam premesnate šape za to. Ove Revit Sand 4 H2O mi se čine jako zanimljive.
U srijedu sam ih probao, ali nisu imali moju veličinu.
Da, izgledaju tanko i ugodne su na ruci. Ne mogu se kladiti da bi mogle ispod 15.
Po mom iskustvu naginju mi na jesenjsku kolekciju. Nikako zima.
 

ja sam imao slicne nedoumice,i reko jbs 40 ojra uzet cu ih pa vidit al nisam nista ocekivao jer su no name,ali sam se pozitivno iznenadio kvalitetom i udobnoscu....
 

Ja sam ovdje kupio, došla za tjedan dana, uzimaš isti broj koji inače nosiš.
Da, tu sam i ja mislio kupiti ali ih želim prvo probati jer zbog šireg stopala većina modela mi ne odgovara.
 
Jedno možda glupo pitanje (ali kažu da nema glupih pitanja :D )

Kako rješavate problem sa hlačama kad se podignu taman taj 1cm da vjetar lagano struji u nogavicu ?

Znam da bih to rješio vjerojatno sa čizmama ali trenutno koristim poluvisoke tenisice (Alpinestars Sektor - https://www.motocard.com/en/boots/alpinestars-sektor_black_yellow_fluo_155.aspx)
Ok su mi jer mogu u njima malo i hodati kad stanem negdje usput, stvarno su udobne.
Hlače su mi ok u struku, dužina je dobra kad čučnem; ali na motoru se uvijek taman ''malo previše podignu''.

Osim visokih čizmi; ima neko rješenje ? Nekakve super tople čarape; nešto nešto ? :unsure:

Ajde, sigurno nisam jedini sa tim problemom.

Fala svima.
 
Očito su, ipak, prekratke. Možda neki laštik dodatni da malo više stegne? Vozim isto u poluvisokima, nogavice su duge toliko da stalno moram podizati hlače dok hodam, stružu inače po podu. Ali ne propuhuju u vožnji. A nekad bi bilo dobro da bar malo pušu :ROFLMAO:
 
Za nas krakate postoje LONG ili TALL veličine koja imaju 5-6 cm dulje nogavice. Ili rukave za jaknu. Tako sam se ja preporodio kad sam otkrio veličinu 110 (54 standardna širina + dulje nogavice) kod Dainesea. Nemaju sve modele u tim veličinama, doduše, ali da se pronaći optimum...
 
Zamolio bih za preporuku zimskih touring čizma...
Naletio sam na ovo:

Nije problem naručiti online; ali ne volim baš bez probe to uzimati; nek je kalup malo veći-manji i eto ti problema.
Kod nas ne vidim nigdje da ih ima na lageru....

Ako netko ima još neki prijedlog u tome cijenovnom rangu, slobodno opalite (y)
 
Što svako smatra debelim je definitvno do osobnog ukusa, ali tražim rukavice što bliže tankim ljetnim. Samo da budu vjetro- i kiša nepropusno. S talijanskim modelima se do sada nisam usrečio. Imam premesnate šape za to. Ove Revit Sand 4 H2O mi se čine jako zanimljive.
Ja naručio ove
 

Attachments

  • Screenshot_20221119-220337_Chrome.jpg
    Screenshot_20221119-220337_Chrome.jpg
    216.3 KB · Views: 0
Vjetro nepropusne su svake koje nisu litnje a kišonepropusne ćeš malo teže naći.Isto gledan neke za zimu da su top i da izdrže bar neku dionicu kiše ali na kraju to se sve svede na korištenje kišne navlake za ruke koja blego rečeno katastrofa u praksi...
Inače koristin kožne rukavice neke Turske proizvodnje ako se ne varan,kupija san ih prije 12 godina u Pribudić-Borčića (Šibenik) za cca 300 kn i nikad bolje rukavice nisan ima,igrom slučaja san naletija na te iste rukavice lani kod VM nautike u Šibeniku i odma kupija jedne,cijena je i dalje oko tih 300 kn i malo je reći da su dobre...
Liti iman prozračne od Dinese-a koje su bile oko 400 kn u Novemi Novi
Sad san u potrazi za nekom vrhunskom zimskom rukavicom ali koja opet nije debela ka boksačka,ove kožne jako lipo odrade zimu na kraće relacije ali postoje ideje i planovi o nekim konkretnijim zimskim avanturama pa je dobra oprema obavezna 😎
 
Vjetro nepropusne su svake koje nisu litnje a kišonepropusne ćeš malo teže naći.Isto gledan neke za zimu da su top i da izdrže bar neku dionicu kiše ali na kraju to se sve svede na korištenje kišne navlake za ruke koja blego rečeno katastrofa u praksi...
Inače koristin kožne rukavice neke Turske proizvodnje ako se ne varan,kupija san ih prije 12 godina u Pribudić-Borčića (Šibenik) za cca 300 kn i nikad bolje rukavice nisan ima,igrom slučaja san naletija na te iste rukavice lani kod VM nautike u Šibeniku i odma kupija jedne,cijena je i dalje oko tih 300 kn i malo je reći da su dobre...
Liti iman prozračne od Dinese-a koje su bile oko 400 kn u Novemi Novi
Sad san u potrazi za nekom vrhunskom zimskom rukavicom ali koja opet nije debela ka boksačka,ove kožne jako lipo odrade zimu na kraće relacije ali postoje ideje i planovi o nekim konkretnijim zimskim avanturama pa je dobra oprema obavezna 😎
 

Attachments

  • B4994265-A0B3-4A5D-8F06-DAEE06450D54.jpeg
    B4994265-A0B3-4A5D-8F06-DAEE06450D54.jpeg
    190.2 KB · Views: 0
ima li ko iskustava sa acerbis i adrenalina ljetnim jaknama?
nisam nasao puno o njima na netu pa ako netko zna
 
Ekipa kakva su vam iskustva sa narucivanjem preko motostop. hr?
Narucio sam kod njih u nedjelju, (to ne racunam) do jucer na vecer bio je status pakiranje, da bi se to promijenilo u zavrseno. Nisam dobio apsolutno nikakvu informaciju kasnije dal je to poslano dostavnoj sluzbi ili bilo sta drugo. Danas ujutro sam posalo mail podrsci ali bez ikakvog odgovora.
 
Od svih online shopova,black friday popusta i ostalih sranja...jaketa koju sam trazio...na kraju sam kupio najpovoljnije u motorista.hr

Cijenom su povoljniji od dosta razvikanijih online shopova.
 
Ekipa kakva su vam iskustva sa narucivanjem preko motostop. hr?
Narucio sam kod njih u nedjelju, (to ne racunam) do jucer na vecer bio je status pakiranje, da bi se to promijenilo u zavrseno. Nisam dobio apsolutno nikakvu informaciju kasnije dal je to poslano dostavnoj sluzbi ili bilo sta drugo. Danas ujutro sam posalo mail podrsci ali bez ikakvog odgovora.
Hoce to tako kod njih neki puta u par dana a neki puta i mjesec bez da mozes nekog dobiti 😅😅
 
  • Haha
Reactions: Dene