Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Vozim motor od proljeća do jeseni i to samo kad su visoke temperature 🤣, što znači da sam većinom u kratkim hlačama.
Sad tražim zaštitne hlače koje mogu lako obući, skinuti preko njih.
Znači preporučljivo da imaju bočni patent, koji olakšava brzu i jednostavnu manipulaciju.
U većini slučajeva radim kratke rute cca 15-ak km u jednom smjeru tako da vam je sve jasno.
Što mi možete preporučiti da je cjenovno prihvatljivo?
Također molio bi i preporuku za jaknu i rukavice.
 
e,i ...pa imas i ljetne,pogledaj,ali ove su prva liga...
Daj mi reci kakve su na niskim temperaturama ako si ih testirao?
Evo jucer ja i zena isli malo na voznju bilo je 1 stupanj u plusu i njoj su se ruke smrzle, a ima bas moto rukavice. Jest da nisu neki brend i kostale su 250kn, dok sam ja sebi kupio neke zimske u hervisu za 200kn ali moje puno bolje podnose hladnocu od njenih.
 
meni su OK,imaju vunu iznutra,lagane,udobne,dobro pokretljive...nisam osjetio neku hladnocu u njima...meni odgovaraju,a i za 150 kn. prema onim sto sam uzea u moto-ducanu i dao 280 kn.,su premija,i mora san ih svaki put skidati za GPS ili mob.,uštelati, ove ne...idu skroz duboko u jaketu,ove duze,ili preko,stegnes i nema zime...
 
  • Like
Reactions: Freesty
meni su OK,imaju vunu iznutra,lagane,udobne,dobro pokretljive...nisam osjetio neku hladnocu u njima...meni odgovaraju,a i za 150 kn. prema onim sto sam uzea u moto-ducanu i dao 280 kn.,su premija,i mora san ih svaki put skidati za GPS ili mob.,uštelati, ove ne...idu skroz duboko u jaketu,ove duze,ili preko,stegnes i nema zime...
Daj reci imas kakvu preporuku za nosac mobitela? Vidim da si dosta aktivan na aliexpresu, a brine me ono o kvaru kamere od vibracija
 
brine me ono o kvaru kamere od vibracija

To nebi trebalo brinut, to je činjenica pa sam odluči šta ćeš. Ja sam sjebao 2 autofokusa tako u prvih cca 5god vožnji, samsung i huawei, nakon toga, huawei je zbog dugotajne baterije i svijetlog ekrana ostao u svrhu navigacije kada treba na volanu, a "osnovni" mobitel koji za sve koristim je siguran u unutarnjem džepu jakne. Po meni ako imaš skuplji mobitel do kojeg ti je stalo, nelogično je da ga stavljaš na motor gdje će po defaultu bit izložen ne samo vibracijama nego će i ekran biti izložen direktnom ljetnom suncu satima konstantno i to dok u pozadini radi navigaciju, istovremeno se puni i tko zna šta još, a možda se izloži i kakvom kamenčiću ako doleti ili nešto treće. One torbice u koje ih se stavi su još gore za ljeto jer tad nema ni hlađenja vjetrom.. A svi imamo starih mobitela negdje doma, više nego sposobnih za navigaciju.
 
  • Like
Reactions: Freesty
To nebi trebalo brinut, to je činjenica pa sam odluči šta ćeš. Ja sam sjebao 2 autofokusa tako u prvih cca 5god vožnji, samsung i huawei, nakon toga, huawei je zbog dugotajne baterije i svijetlog ekrana ostao u svrhu navigacije kada treba na volanu, a "osnovni" mobitel koji za sve koristim je siguran u unutarnjem džepu jakne. Po meni ako imaš skuplji mobitel do kojeg ti je stalo, nelogično je da ga stavljaš na motor gdje će po defaultu bit izložen ne samo vibracijama nego će i ekran biti izložen direktnom ljetnom suncu satima konstantno i to dok u pozadini radi navigaciju, istovremeno se puni i tko zna šta još, a možda se izloži i kakvom kamenčiću ako doleti ili nešto treće. One torbice u koje ih se stavi su još gore za ljeto jer tad nema ni hlađenja vjetrom.. A svi imamo starih mobitela negdje doma, više nego sposobnih za navigaciju.
Mudro zboris..
Imam jedan stari a jos je dobar, a i ovaj sto sad koristim vec ga imam 3g i razmisljam da ga zamijenim krajem ove godine pa ce taj biti stari.
Znaci samo moram naci adekvatni nosac jer imam jako malo ravnog mjesta na volanu
 
Probao sam danas sa nagnutim vizirom skroz prema meni i bolje je, a probao sam i bez i onda je još bolje, ali sada primjetim da mi fućka onaj pipak za otvaranje i zatvaranje ventilacije na vrhu kacige. Kad ga pokrijem prstom, prestaje.

Tako da sad idem modelirati kamm tail da ga stavim u zavjetrinu i to ću isprintati i probati. Ako uspije i ako netko bude zainteresiran, mogu mu isprintati.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Daj reci imas kakvu preporuku za nosac mobitela? Vidim da si dosta aktivan na aliexpresu, a brine me ono o kvaru kamere od vibracija
Nisam bas toliko aktivan,ali kad uzimam,trazim sta valja,evo ti nosac za mob.,a uzeo sam komplet sa nosacem ispred...odlicno i gotovo.,a ima i mjesta koliko oces za jos kakav nosac...kamere ili jos jedan mob....vibracija je cista nula., naravno ako ti je stroj ispravan...
 

Attachments

  • nosac..jpg
    nosac..jpg
    2 MB · Views: 0
  • nosac.jpg
    nosac.jpg
    2.3 MB · Views: 0