Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Ima mozda netko izkustva sa ovakvom jaknom?

SEVENTY DEGREES RACING SD-JR47​

Ili opcenito nesto o toj marki opreme
Nemam tu, ali imam ovaj model https://kmc-motoshop.hr/konfekcija-...e-jakne/moto-jakna-70-degrees-jt83-crna-fluo/. Cjelogodišnja i dosta topla, ljeti je vrOOče u njoj. Kišu, srednje jaku, do cca pol sata, nije doživjela. Protektore ima na laktovima i ramenima i neku malo deblju spužvu na leđima. i kad sam probao naći neki ozbiljniji protektor da to zamijenim, ispalo je da niti jedan na našem tržištu ne paše u đep, te da bi trebalo rezati neki na potrebne dimenzije. Nije neizvedivo, ali mi se do sada nije dalo. :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: Freesty
Odlicne cijene Spyke opreme, textilne, kožne..
U trazilicu upišite Spyke i izbacit ce sav program. Ne znam kakva je dostava u Hr, iz De ali se isplati svakako..
I jos napomena.. Brojevi na stranici su talijanski pa za tocne dimenzije i tablicu velicine posjetite direktno Spyke stranicu.. (npr broj ITA 56 je EU54)
Mozes li molim te uzmjerit duzinu svoje jakne kako je ovo na slici?
 

Attachments

  • IMG_20230510_192536.jpg
    IMG_20230510_192536.jpg
    2.6 MB · Views: 0
Jakna stigla danas ali naravno pre mala. Jesam gledao da je talijanska velicina veca ali nista od toga.
A bas mi je zao..
Evo slikao sam duzinu moje.
Broj ITA56/EU54
 

Attachments

  • IMG_20230510_212718022.jpg
    IMG_20230510_212718022.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • IMG_20230510_212729617.jpg
    IMG_20230510_212729617.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20230510_212745751.jpg
    IMG_20230510_212745751.jpg
    1.9 MB · Views: 0
A bas mi je zao..
Evo slikao sam duzinu moje.
Broj ITA56/EU54
Hvala ti. Tvoja je samo 3cm duza a 2broja veca.
Znas mozda kako to funkcionira sa povratom? Moram placat sad isto postarinu pa opet kad uzmem drugu velicinu ili nekako drugacije to ide?
 
Da, to je sportska jakna koja se inace kopca na hlace i u pravilu su sve kratke.
Sto se tice povrata.. u paketu imas povratnicu za besplatnu postarinu koja se zalijepi na kutiju i samo predas u postu, barem u DE. Za Hr ili Austriju nisam siguran, pogledaj papire u kutiji sto su dosle sa jaknom.
Medjutim, vratit mozes u svakom slucaju.
Kad im stigne nazad, dobijes povrat novca.

A vjerujem da si dobio i kod za popust 5€.. Ako nisi, reci pa ti posaljem ja svoj pa ako moras placat postarinu ponovo, barem ce bit malo manje..
 
Cime odrzavate koznu odjecu? Negdje sam citao da kozne jakne prije prve upotrebe treba necim tretirat al sam zaboravio cime, a i bilo je raznih izjava pa na kraju neznam sta je ispravno
 
  • Like
Reactions: tegla
Imaš posebne losione i masti za kožu, tipa u DMu ili Muelleru. Ja koristim tubicu Daytona "Lederfett" koju sam dobio s čizmama. Ali puno ekipe koristi npr. Nivea kremu za ruke.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Sa čim perete kožnu opremu?
To sam citao da lagano vlaznom krpom sa neutralnim sapunom ili blagim deterđentom. Treba cuvat na vjesalici i ne naglo susit tipa susilica.
Jedino nisam naisao cime premazivat. Osim da ne previse mazat, dva puta godisnje kao bi trebalo bit dosta.
 
Ja svoju počistim vlažnom krpom (obicna voda) baš kad se naljepi dosta mušica, nekoliko puta kroz godinu, a na kraju sezone detaljno sređivanje s ovim setom ispod

Screenshot_20230515_211309_Chrome.jpg
 
  • Like
Reactions: MarK5
Ima mi na jakni par crnih mrlja, probao sam samo sa vodom skinuti ali ne ide, za premazati imam, ali sam mislio da sa nečim posebnim skidati prljavo.
 
Nisam stručnjak, ali kožu u autu čistim sa ovime (mislim ono... koža je koža jel ?):

Znači prvo to a onda kada se prosuši, ide od iste firme conditioner.

Nakon toga koža je fino mekana. Koristim to već nekih 6god i meni funkcionira.
Eto, nadam se da sam barem malo pomogao.
 
Blagi miks praška za robu i suđe u vodi, ne gruba četka, prođem dio po dio, onda spuzvicom isperem, obrišem ručnikom, malo osušim na zraku i tanki sloj kreme za kožu iz Louisa. Cca dva puta godisnje s tim da mušice obavezno skidam nakon svake voznje, samo mokrom krpom.
Dainese set imam ali ga nisam koristio godinama.

Edit: ovo gore spužvica, ispiranje, ručnik... odnosi se na perforiranu kožu da se ne smoči iznutra. Inače miniwash i udri. :mrgreen:
 
Last edited:
Blagi miks praška za robu i suđe u vodi, ne gruba četka, prođem dio po dio, onda spuzvicom isperem, obrišem ručnikom, malo osušim na zraku i tanki sloj kreme za kožu iz Louisa. Cca dva puta godisnje s tim da mušice obavezno skidam nakon svake voznje, samo mokrom krpom.
Dainese set imam ali ga nisam koristio godinama.


Dainese koznu jaknu nakon svake voznje sa grubom stranom (zelenom) vlazne vileda spuzvice (dusu dala za one dijelove koji nisu od koze jer se tamo insekti prime ko da si ih cijanofiksom zalijepio). Jednom godisnje namazem Dainese losionom jer sam samo jednom namazao kremom i nakon prve voznje imao bijele fleke na koje sam potrosio preko sat vremena da ih uklonim. Zanimljivo, kreme na drugim koznim jaknama to nisu radile, samo na ovoj Dainese. A i ne volim kad se sjaji kozna jakna, Dainese losion ju nahrani, a ostane mat i nije masna, a mekana.
 
  • Like
Reactions: +marek+
Inace, Dainese je samo skuplja varijanta ovoga sa slika, pa cisto za info. Jedino sto nisam uspio to nac u HR, a iz vana je skupo narucivat zbog dostave koja kosta vise od proizvoda, ali tamo gdje je dostupno, bitno je jeftinije od Dainese (a i kupis samo losion, a ne i spuzvice, tekucinu za ciscenje itd). U Motocardu sam kupio Dainese set za par puta manje novaca nego sto je bilo u HR prije par godina, sad vidim da je cijena i dalje OK, ali ne dostavljaju osim u Spanjolskoj ili Portugalu gdje imaju i ducane.
61Naeo7k6qL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
 
Last edited:
Ja svoju počistim vlažnom krpom (obicna voda) baš kad se naljepi dosta mušica, nekoliko puta kroz godinu, a na kraju sezone detaljno sređivanje s ovim setom ispod

View attachment 763019


Ovo sam u Motocardu platio manje od 20 eura, a 3x veca kolicina. Tu se vidi i proizvodjac (Leather Master kojeg sam naveo u postu iznad ovog)
 

Attachments

  • 20230516_123655.jpg
    20230516_123655.jpg
    909 KB · Views: 0
  • 20230516_123703.jpg
    20230516_123703.jpg
    902.6 KB · Views: 0
Bijele fleke su od pudera kojeg ima u svakoj kućnoj kremi.

Al na Dainese jakni se to vidjelo uzasno, bila sva bijela. Na drugim koznim jaknama nije bilo tako. Da, sasuseni puder (od vjetra u voznji doslo do izrazaja kad je sve ishalpilo sto je moglo ishlapit). Jebeno tesko bilo skinut zbog toga jer ta Dainese jakna nije glatka nego ima pore (D-Skin su tada nazivali tu obradu koze), sat+ vremena trljanja sa vlaznom spuzvicom da to maknem, ne ponovilo se :D .